Google mení riaditeľov: Erica Schmidta nahrádza Larry Page

Po tom, ako Apple ohlásil, že Steve Jobs zo zdravotných dôvodov dočasne odchádza z firmy, ohlasuje aj Google veľkú zmenu týkajúcu sa jeho riaditeľa. Pri včerajšom vyhlasovaní finančných výsledkov za štvrťrok Google oznámil, že šéf spoločnosti Eric Schmidt zosadne zo stoličky výkonného riaditeľa (CEO) a nahradí ho spoluzakladateľ firmy Larry Page. K zmene príde 4. apríla.

Eric Schmidt

Eric Schmidt ako výkonný riaditeľ končí. Foto: WiredLarry Page bude ako prvý muž spoločnosti dohliadať na jej každodenný chod. Eric Schmidt dostane miesto výkonného predsedu a bude mať na starosti dohody a partnerstvá s inými spoločnosťami. Sergey Brin, druhý spoluzakladateľ, sa bude podľa oficiálnej správy venovať „strategickým projektom, predovšetkým práci na nových produktoch“.

Sergey Brin a Larry Page, ktorí založili spoločnosť v roku 1998 ju viedli prvé tri roky. V roku 2001 miesto obsadil Eric Schmidt, ktorý dovtedy šéfoval firme Novell. Schmidt bol od roku 2006 členom predstavenstva firmy Apple. V roku 2009 kvôli stále zvyšujúcej sa rivalite dvoch firiem a konfliktu záujmov však z miesta rezignoval.

Viac článkov na tému

Partneri

Inzercia