Apple ohlásil WWDC 2024!

WWDC 24
Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC ’24.

Tá sa bude konať už tradične päť dní, pričom v jej prvý deň môžeme očakávať keynote, kde dôjde k ohláseniu predovšetkým softvérových noviniek. Nie je totiž známe, že či sa tento rok dočkáme ohlásenia nového hardvéru na WWDC. S istotou však vieme, že dôjde k ohláseniu systémov iOS 18, iPadOS 18, tvOS 18, watchOS 11 a macOS 15. Očakávať tiež môžeme ohlásenie operačného systému visionOS 2. Takisto môže dôjsť k ohláseniu vydania okuliarov v nových krajinách. CEO spoločnosti Apple Tim Cook medzičasom potvrdil, že už v priebehu roka 2024 sa headset začne predávať v Číne. Pracovné ponuky na webe Applu navyše naznačujú distribúciu aj v krajinách ako Austrália.

Okrem toho má Apple v pláne odhaliť novinky týkajúce sa umelej inteligencie. Pred časom to naznačil Tim Cook, spoločnosť to vyzdvihla AI pri ohlásení MacBooku Air s M3 čipom. Najnovšie však na to poukázal aj Greg Joswiak. Na Twitteri totiž okomentoval chystanú konferenciu ako Absolutely Incredible, pričom v dlhej vete zdôraznil slová veľkými písmenami A, I.

Konferencia sa bude konať tento rok už v pomerne tradičnom čase, čiže od 10. júna do 14. júna. Tohtoročná konferencia bude, po vzore predošlých ročníkov, dostupná všetkým vývojárom zadarmo. Apple si dokonca v tejto súvislosti spustil nový YouTube kanál Apple Developer, kde plánuje nahrávať prednášky a obsah z tohtoročnej konferencie, k dispozícii zadarmo na zhliadnutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
pokračovanie článku

iStores prináša prémiový zážitok z Apple produktov do novootvorenej predajne v bratislavskom Avione

iStores, najväčší predajca produktov Apple na Slovensku, otvára 22. marca 2024 v bratislavskom Avione prvú predajňu Apple Premium Partner (APP), ktorá je svojím konceptom, úrovňou služieb a zákazníckym zážitkom doposiaľ najbližšie k predajniam Apple Store. Jediný priestor svojho druhu na Slovensku ponúkne na ploche 250 m2 nielen širokú škálu produktov Apple, ale aj kompletný servis, poradenstvo a unikátnu zákaznícku skúsenosť prostredníctvom školení a workshopov v jedinečnom interiéri s prémiovým vybavením.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.