Oplatí sa z môjho PC na nový iMac 24″ , 2.8 Ghz?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Oplatí sa z môjho PC na nový iMac 24″ , 2.8 Ghz?

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Autor
    Príspevky
  • #54951
    Nopix
    Účastník (Participant)

    oplatí sa mi podľa vás prejsť na nový 24″ 2.8 Ghz iMac z PC : Intel Pentium D 3.00 Ghz (jednojadrový)
    1 Gb RAM
    NVIDIA GeForce 6800 GS (256 MB)
    HDD 200 GB
    LG Super-Multi (CD+/- R/RW , DVD+/-R/RW (samozrejme napalovanie) )
    čítačka pam. kariet 10 v 1
    6 x USB 2.0
    Cambridge SoundWorks 5.1 ozvučenie
    lacná a nedizajnovaná krabica

    + Philips Brilliance 201P (CRT, vyideteľne 19″)
    Aktuálne rozlíšenie 1280 x 1024 (32 bit, 100Hz)

    skladané neznačkové PC, cena bez monitora a repr. sústavy: 45 000 SK

    dakujem dopredu

    #109320
    Mateo
    Účastník (Participant)

    No taky si musiš rict zda chceš Mac OS ale podle meho by byl Apple iMac o dos vykonejši hlavě po strance CPU a GPU, ale moc mi nesedi ta tvoje cena aby takovy PC stal 45 tis to si nak trochu přešvihl ne ? A on je i Pentium D jedno jadrovy ?

    #109336
    Bob
    Účastník (Participant)

    to PC ktore opisujes je takmer zhodne s mojim starym PC ktore stalo cca 50 000 , ale pred 2.5 rokmi
    a urcite nelutujem ze som presiel na iMac 20″
    rozhodne zmenu odporucam :)

    #109345
    Macker2
    Účastník (Participant)

    Intel PentiumD do 2000,-Sk
    1G DDR2 800Mhz do 1000,-Sk
    200G Sata2 7200rpm 16mb cahce do 2000,-Sk
    Grafika do 5000,-Sk
    DVD RW do 1000,-Sk
    Krabica klavesnica mys citacka kariet atd do 4000.-Sk
    19″ Philips do 10.000,-Sk aj to prehanam

    Ja sa pytam kde je tych 45.000? to ta niekto oklamal co mas maticnu dosku za 20.000?

    Neber to v zlom ale stouto konfiguraciou je novy iMac neprovnatelny stroj.

    #109352
    vitoo
    Účastník (Participant)

    Určite tu lokomotivu vymeň:) potom zistis o kolko je prijemnejsia praca hlavne v tichu a bez nervov. ja som to spravil skoro pred rokom s podobnym strojom za predchadzajuci iMac 24″. som nadmieru spokojny.

    #109357
    Nopix
    Účastník (Participant)

    prečo nejde napísať dlhší príspevok?

    EDIT: Išiel som cez Operu a už mi to ide, pardón za off topic.

    #109358
    Nopix
    Účastník (Participant)

    ďakujem za tipy a chcel by som sa opýtať ešte na toto: 1. ponúka mi Apple nejakú náhradú za čítačku pam. kariet
    2. ako pripojím repr. sústavu (ono to má 3 konektory ( žltý, zelený a čierny)
    3. ako bude fungovať moja tlačiareň HP pcs 2210 all-in-one
    4. stým 2 – jadrovým procesorom: to je ako na každé jadro 2,8 Ghz?
    5. Môžete prosím porovnať tie grafiky
    5. ĎAKUJEM !!!

    #109359
    Svarog2
    Účastník (Participant)

    nopix porovnaj si cenu vykon imacu a porovnaj si cenu vykon klasickeho pc a podla toho sa rozhodni jasne ze ten kto ma mac ti bude radit mac a ten kto ma pc ti bude radit klasicke pc pre a testov grafickych kariet je mrte vela len zalezi na tom pod akym softom ked je soft robeny na mc tak ti bude lepsie ukazovat ako na klasickom a zas opacne ako volakedy co klama nvidia ked si upravila drivre na jedne soft aby ukazala vyssi vykon ako ati napriklad.
    a ako pise macker2 ze hej novy imac je neporovnatelny moze byt ale ta konfiguracia je ako pises 20 tisic a ze ci za 20 tisic mas taky vykon aj od 20 tisicoveho macu co viem tak minimac stoji cca 21 s dph a je to polovicka z toho ale je tiez pravda ze je asi o 2/3 mensi :)

    #109374
    Aleks
    Moderátor

    nopix:

    1. Áno má zabudované drivre na 99% foťákov takže pripojíš cez USB kábel a ideš. A tiež je kompatibilný s hociakou čítačkou kariet od iných firiem pre PC.
    2. Zelený tam strčíš (to by mal byť 3,5 mm) tie ostatné … nejdú náhodou do subwoofera? No ak nie tak redukciu…
    3. Stiehneš drivre z apple.com pre HP a pôjde.
    4. Áno.
    5. Svarog ti ich rád porovná ale určite budú veľmi veľmi zlé…

    #109393
    Nopix
    Účastník (Participant)

    Dakujem za odpovede, na Vianoce idem urcite na Maca!

    #109397
    Macker2
    Účastník (Participant)

    Nopix neviem jako to mas stou tlackou ja mam All in one 1510 a neviem moja sa mi zda byt starsia ako 2210 no a ja som pri kupe tlaciarne mal v packu 3 CD. Jedno ako manual jedno drivers pre win a jedno drivers pre mac. Ale osobne ked chcem tlacit staci mi len konektnut do usb a hned moj mac vie co je to za tlacku a fici. Drivers som instaloval iba kvoli skeneru.

    Inac to je samozrejme ze sa oplati preist na iMac. (Ale samozrejme to hovorim preto ze mam mac a viem ze v buducnosti moj dalsi stroj bude urcite mac:-)

    #109617
    tomasH
    Účastník (Participant)

    necital som si to cele ale jednoznacne sa ty to urcite oplati lebo na novy iMac mozes dat aj XP a mas to stabilnejsie a lepsie ako nemyslim windows ale comp a mac os x ! takze odporucam prejst

    #109623
    Kiko
    Účastník (Participant)

    Ja este k pripojeniu tych reproduktorov, mas tri jacky 3,5mm. Jeden mas na predne, jeden na zadne, jeden pre sub a center. Do macu ich normalne nezapojis pretoze ma iba stereo vystup. Ak chces zapojit vsetky tak mas viac moznosti:
    -pozri sa lepsie na subwoofer mozno tam mas moznost ako zo stereo dostat zvuk do vsetkych reprakov
    -redukciu co by ti s jedneho jacku spravila tri aj ked by hrali vsetky rovnako aspon by hrali
    -zakupit externu zvukovku s takymito vystupmi
    -kupit nove repro s optickym vstupom (naj kvalita a najmenej kablov :) )

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.