MacBook Zaloha/Backup cez WiFi

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware MacBook Zaloha/Backup cez WiFi

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #93563
    alanko5
    Účastník (Participant)

    Ahojte,

    v prvom rade sa Vam chcem ospravedlnit viem ze tato tema tu bola riesena uz milion krat na po 4h hladania to vzdavam.

    na internete som nasiel mnozstvo tem ako sa to da no ani jedna nehovorila o Mountain Lion.
    Napr:

    Sdílení souborů: Windows 7 a Mac OS X


    To co je popisovane funguje no timeMachine nevie najst disk aj ked som pouzil prikaz cez terminal.

    Pred niekolkymi dnami som si kupil MacBook.

    Toto su moje poziadavky ani jednej sa nechcem vzdat – v idealnom stave:
    1) zalohovanie Macu automaticky – TimeMachine
    2) zalohovanie prostrednictvom WiFi
    3) pouzitie externeho disku + routeru
    4) Router musi podporovat DLNA (http://access-pointy.heureka.sk/asus-rt-n65u/)
    5) maximalna rychlost prepojenia (specialna WiFi pre moje apple zariadenia)
    6) router musi vediet stahovat priamo zinternetu na pripojene HDD
    7) pre LDNA nechcem pouzivat dalsie zariadenie (napr app pre Mac ktore to dokazu) – ma to vediet priamo router

    Preto Vas prosim o rady:
    A) ako viem nastavit timeMachine na wifi externy disk tory nieje Time Kapsula (presny postup)
    B) zvladne to moj router ktory som si predbezne na to vybral?
    C) Co sa stane ak sa pripojim na inu “cudziu” wifinu?
    D) ak si kupim verejnu staticku IP nakonfigurujem reouter bude mozne aby Time MAchine automaticky zalohoval na disk cez internet? – teda ak budem na domacej wifine tak bude zalohovat priamo cez wifi a ak budem niekde prec tak sa bude robit zaloha cez internet.

    Prosim Vas ak mate niekto skusenosti poradte.
    Vopred dakujem za rady.

    #352670
    bawy
    Moderátor

    Time capsule + AppleTV…čo sa týka DLNA musí ju v prvom rade podporovať telka, nie router, potom vie macbook bez problémov posielať obraz do telky bezdrôtovo za pomoci nejakého DLNA klienta. Ak Tvoja telka nepodporuje DLNA treba Apple TV.

    Ak nechceš time capsule, porieš si nejaký NAS s HDD, no pohodlnosť vraví TC.

    Popravde ak chceš router za 100€ + nejaký NAS za XY€ , nie je fakt lepšie riešenie time chapsule? za 279€?

    #352672
    raul
    Moderátor

    TimeCapsula nezvladne bod cislo 6.

    Na to treba NAS + router… Ale ja by som isiel radsej do TimeCapsule (nakoniec, tak to aj mam…) – iMac mi doma bezi nepretrzite, takze ziaden problem…

    #352676
    alanko5
    Účastník (Participant)

    Ahojte,

    na predajni mi povedali ze TimeCapsupa nepodporuje DLNA jedine ak budem mat zapnuty moj macbook a na naom nejaku app ktora to bude simulovat.


    @bawy
    nechcem kupovat NAS, staci mi ext disk ktory pomocou USB3 pripojim na router a mam to co chcem.

    teda router 100E a 3TB HDD 150E co je porovnatelne s 3TB TC ktora stoji 450E…

    #352681
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    TC je najpohodlnejsie riesenie, akurat to DLNA, da sa to poriesit nejakym media playerom ktory cita obsah disku, najpohodlnejsie apple tv, ale existuju aj ine. Samozrejme najlepsie je mat mnej zariadeni.

    #352683
    raul
    Moderátor

    Ja fungujem TC + Apple TV (atv flash black) a som absolutne spokojny.

    Ak by som sa mal rozhodovat, tak nie medz TC a asusom, ale ked uz, tak TC a Synology nejaky za tri, styri stovky…

    #352687
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    raul pouzivam tu istu kombinaciu a som tiez spokojny, aj ked by som prijal full hd.

    #352709
    alanko5
    Účastník (Participant)

    Dakujem za Vase postrahy no sme odbocili od temi.

    Nechcem TimeCapsulu proste nesplna polovicu veci ktore chcem….
    A ako citam tak ani FULL HD tak toto uz vidim ako najvacsii bloking pointpre kupu.
    Mam totizto 50″ LED TV na ktorej sa neda pozerat nic ine len FULL HD…

    Prosim pomozte mi najst nahradne riesenie.
    Synology nema 2 WiFi samostane AP:
    http://www.synology.com/products/product.php?product_name=DS213air&lang=enu

    Dakujem

    #352712
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    Full hd som myslel na apple tv. Mam apple tv 2 ktora je iba hd, apple tv 3 je full hd ale bohuzial nie je jailbreaknutelna. Nema to nic spolocne s time capsule.

    Ziaden synology nie je dual band, musis hladat taky router. Skus teda airport extreme a k tomu lacnejsi synology.

    Ak si kupis router a externy HDD a chces to pouzivat aj na zalohu, musis si pozriet aj kompatibilitu zariadeni. Time Machine ti asi nepobezi na windowsackom formate NTFS, s apple formatom HFS moze mat problem router a zaloha ti nepojde.

    #352713
    alanko5
    Účastník (Participant)

    @MoRFi AirPortExtreme nepodporuje DLNA.
    Tocime sa v kruhu APPLE zariadeni ktore niesu DLNA bez dalsieho zariadenia.

    Vase navrhy zatial vypadaju tak ze musim si kupit TC ku tomu napjit ltelku a anechat neustale bezat moj Mac.
    Pripadne router a NAS.

    Hladam riesenie ktore splni VSETKY moje poziadavky….
    A nerad to vravim ale APPLE mi ich nesplni aspon nie tak ze nebudem musiet mat pozapinancyh 1000000 podporinch app a zariadeni.

    Nejde tu len o DLNA ale aj o TimeMachine, Cloud rieseni a v neposledom rade samostatnom stahovani torrent apodobne.

    Prosim Vas ma niekto taketo riesenie doma alebo o niecom takom pocul?

    Dakujem

    #352716
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    Ja som ti odpoved napisal, nepresviedcam ta na apple zariadenia. Napisal som ti ze musis hladat zariadenia ktore podporuju formaty pre apple lebo inac zalohu nerozbehas.

    Snad si nemyslis ze niekto z fora prehlada cely internet aby nasiel router ktory splna tvoje poziadavky. Davame ti rady aby si vedel coho sa mas drzat aby si nasiel router ktory splna tvoje poziadavky.

    Pre dalsich ludi ktory sa doma nudia a chcu navrhnut nejake riesenie upresnim poziadavky:

    – dual band
    – dlna
    – download manager
    – podpora USB HDD 3.0 s az do 3TB
    – podpora protokolu AFP
    – podpora file systemu HFS
    – cloudu
    – … viac mi nenapada, vsetko to ale musi byt v routri

    osobne si myslim ze ak taky router najdes tak to nebude vsetko fungovat tak ako chces.

    co som sa docital na nete je to ze tento router nebude podporovat time machine, jedine ze si tam das custom firmware.

    #352736
    alanko5
    Účastník (Participant)

    Nasiel som prve riesenie:

    http://www.netgear.com/service-provider/products/routers-and-gateways/gigabit-ethernet-routers-gateways/WNDR4500.aspx#one

    Podporuje:
    Dual WiFi N norma – 450 (N900)
    TimeMachine
    AirPrint
    DLNA
    Cloud (zatial netusim ako to funguje)
    2x USB2 (zatial nepoznam limit)

    Hladam dalej pretoze som chcel USB3 a stahovanie torrentov bez zapnuteho PC.


    @MoRFi
    velmi si vazim ze si mi napisal odpoved, kazda informacia ma pre mna cenu zlata
    a vziadnom priade necakam ze mi to niekto bude za mna googlit ale mozno niekto mal podobne poziadavky ako ja a uz to ma tak vyriesene.

    #352758
    raul
    Moderátor

    No tak si kup airport extreme + nejaky synology do toho. Tym padom mas vsetko vybavene.

    #352763
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    raul, on chce aby funkciu synology plnil router ku ktoremu pripoji usb hdd.

    #352767
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    Nepochopil totiz zamer dnesnych vyrobcov, teda ze ziaden vyrobca nespravi to aby jedno zariadenie malo vsetko. To nie je obchod to je politika a je to teda zamer vyrobcov.

    #352805
    suley
    Účastník (Participant)

    ASUS router nikdy viac! nikdy.

    #352812
    alanko5
    Účastník (Participant)

    @suley Preco co sa ti stalo?
    aky model.
    Mozes to rozviest?

    Dakujem

    #352823
    suley
    Účastník (Participant)

    model si nepamatam, super nazvy pouzivaju, take lahko zapamatatelne :)
    bol tam aj USB port, download manager, funkcii plny kotel, ale co z toho ked sa stale kazil. 2 krat reklamacia, a napokon sa pokazil par dni po vyprsani zarucnej doby. Poznam este 2 ludi, ktori si kupili asus a maju rovnake skusenosti.

    k teme by som este pridal ako to mam poriesene doma.
    Apple AEBS, LaCinema mini HD od Lacie a MyBook Live 2TB

    #352892
    alanko5
    Účastník (Participant)

    Nasiel som celkom pekny clanok aj ked je kusok stary no moze Vas posunut.
    http://www.macworld.com/article/1137564/thirdpartywifi.html

    #352897
    raul
    Moderátor

    Ten clanok sa ani neunuvajte otvarat, strasne zastaraly, 5-rocny clanok, neaktualny, nepresny, zly…

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.