Dostane nový iPad Pro čip M4?

Apple už onedlho predstaví nové iPady a na poslednú chvíľu sa tak objavujú špekulácie o možnom nečakanom hardvérovom upgrade.

iPad Pro by mal totiž podľa doterajších špekulácií priniesť viacero vylepšení vrátane OLED displejov s vyššou uhlopriečkou, kvalitnejšie kamery, prednú kameru na dlhej hrane displeja po vzore notebookov a iPadu 10. generácie, ale aj nový čip. Tu sa z celkom pochopiteľných dôvodov vravelo o využití čipu M3, napokon však môže byť použitý už čip M4.

Tvrdí to Mark Gurman a odvoláva sa na fakt, že Apple mieni už tento rok uvádzať na trh nové počítače Mac na platforme M4. Tá sa má od generácie M3 líšiť najmä vylepšeniami v oblasti AI, kým ostatný výkon by mal ostať viac-menej nezmenený. Ak by to bola pravda, potom by M3 bola najkratšia generácia počítačových čipov, ktoré Apple uviedol na trh. Netreba však zabúdať ani na to, že Apple už kedysi podobnú vec spravil aj v prípade iPadu 3. generácie, ktorý bol aktuálny iba pol roka – nahradil ho ešte v tom istom roku výkonnejší model s Lightning konektorom.

Gurman si tak myslí, že Apple sa rozhodne preskočiť M3 v iPade Pro rovnako, ako tomu mieni spraviť pri väčšine počítačov. Okrem toho má Apple pripravovať novú Apple Pencil, ktorá by mohla ponúknuť Taptic Engine a teda aj haptickú odozvu. Vďaka tomu by mohol byť dojem z písania a kreslenia realistickejší a mohlo by to otvoriť priestor novým možnostiam, ako s ceruzkou narábať.

Zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť