Prevod HTML WINDOWS-1250 na UTF-8

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Prevod HTML WINDOWS-1250 na UTF-8

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Autor
    Príspevky
  • #55735
    Puk*
    Účastník (Participant)

    Prosim poradte jakym zpusobem mam davkove prvest HTML soubory vytvorene na Windows s kodovanim “windows-1250” na HTML soubory s kodovanim “utf-8” aby je bylo mozne bez problemu editovat na Mac OS X!

    Pouzival jsem na Win skvely PSPad, ale kdyz v nem prepisu kodovani v meta tagu na “utf-8” a ulozim soubor ve verzi UTF-8 tak mi z toho vyleze priserny vysledek …

    Zna nekdo jednoduche a rychle reseni?

    #113266
    mayoxy
    Účastník (Participant)

    :D lol.. tiez som mal taku skusenost. robil som to cez textmate, cez project (viac suborov naraz) a apple + F sa mi zda.. proste som nahradzal kazdy hieroglif spravnym ščýáľžščýž. Cize vpodstate kolko tych ” slovenskych ” znakov mas, tolko krat musis nahradit, vpodstate za 10 minut som to mal cele hotove. samozrjeme v musis zmenit kodovanie takisto v kazdom subore..

    btw. keby niekto vedel o nejakom takom programe, tiez sa rad priucim..

    btw2. to mas stranku z frontpagu ze ?:)

    #113272
    lesnik
    Účastník (Participant)

    V macports alebo vo fink najdi balicek bud to recode alebo iconv. Nieje to gui ale je to velmi jednoduche pouzit.

    #113297
    Puk*
    Účastník (Participant)

    mayoxy: textmate pouzivam, ale tento zpusob prevodu se mi zda trochu neefektivni. Ty HTML soubory nemam z frontpagu, to bys me urazil :) Vse si pisu rucne. PSPad na to byl skvele rychly nastoj. PSPad je opravdu jedina vec co mi po uplnem prechodu na MAC OS X schazi …

    lesnik: nasel jsem na netu par on-line iconv prevodniku, ale vse je jen po jednou souboru…

    Nakonec mi castecne pomohl cesky soft Prekodér (http://zmsoft.cz/programy.html). Ale musel jsem nastartovat Windows…

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.