WiFi problem Lion

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software WiFi problem Lion

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 36 )
  • Autor
    Príspevky
  • #82111
    Matt21
    Účastník (Participant)

    Zdravim, mam Macbook Pro s Max OS X Lion a mam problem s tym, ze mi niekedy stranky vobec nechce otvorit. Pouzivam Safari alebo Google Chrome ale proste robi to vo vsetkych browseroch… proste nacitava stranku ale nic nenacita…

    riesim to tak ze vypnem a zapnem wifi a vacsinou to pomoze..

    Kde by mohla byt chyba?

    Dakujem

    #290645
    JFK.
    Účastník (Participant)

    chyba je v driveri Atheros verzia 4.0…musíš si stiahnuť verziu 3.2 ktorá bola bezchybná v Snow Leoparde.
    problém je v tom, že sa zmení BBSID, to si môžeš všimnúť vo výpise konzoly.
    -ja som to spravil a pomohlo to
    -tento bug je často ohlasovaný na apple discussions fóre a toto sa prezentovalo ako jediné z riešení ktoré funguje permanentne

    návod : http://rys.pixeltards.com/2011/09/04/osx-lion-wifi.html
    (dole je link na driver zo SL)

    #290649
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Alebo prejst na ovela funkcnejsi system akym je SL ;-)

    #290650
    Matt21
    Účastník (Participant)

    dakujem idem to hned vyskusat (ani sa mi to nepodarilo stiahnut na macbooku)
    Lion som mal uz nainstalovany od vyroby ;-)

    #290653
    JFK.
    Účastník (Participant)

    napíš či pomohlo, ja som to robil na dvoch macoch s Lionom a fungovalo to.
    -problém s wifi som mal od Launchu Liona, konečne mi internet funguje ako hodinky.

    #290657
    Matt21
    Účastník (Participant)

    funguje to! dakujem :) inak, nepodarilo sa ti fixnut battery drain? vsimam na apple support aj ja to pocitujem ze ta vyzdrz je nic moc…

    #290660
    JFK.
    Účastník (Participant)
    #290835
    Matt21
    Účastník (Participant)

    inak ten problem s wifi som nevyriesil, teraz musim sa stale prihlasovat na wifi siet po prebudeni a taktiez niektore stranky vobec mi nenacita

    #290838
    Mito
    Účastník (Participant)

    Ja som mal tiež problém s WIFI,ten istý čo ty a tiež na Lion-e. Vyskúšal som takmer všetko okrem upravovania modemu/routru a keď som začal toto čítať normálne som sa potešil,že skúsim asi znovu Lion,keď to funguje no smola :(
    Skúšal toto niekto iný a funguje mu to?

    #290842
    Matt21
    Účastník (Participant)

    Skus to, mne to vcera aj celkom islo a dnes to nejako nechce ist…

    #290844
    raul
    Moderátor

    Mito, vyskusaj a uvidis.

    #290850
    Mito
    Účastník (Participant)

    Ale však keď už mám tak všetko pekne zoradené/usporiadané na Snow Leoparde,viem – Time Machine mám nastavený ale predsta prepisovať disk na samé 0 zabere hodinku a pol pri 320GB HDD a potom inštalovať všetko odznova a ak by to náhodou zase robilo tak všetko naspeť robiť :/ Inak kedy má prísť ten nový update Lion-a?

    #290874
    Matt21
    Účastník (Participant)

    Takze dnes som sa s tym zasa hral a ako tak mi to ide – nahral som driver z MBP s Lionom na ktorom nie je ten problem (vdaka za driver mikso) a zabalil som to spolu s ulitou Kext tak vyskusajte:

    http://www.ulozisko.sk/461136/wifi_problem_mcp.zip

    #290875
    Mikso
    Účastník (Participant)

    Sam som zvedavy ci to poriesi problem aj dalsim :)) Ale nemas za co ;)

    #290881
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Problemy s drivermi (kextami), tazko mi to pripomina win casy:(

    #290888
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Matt, resetni nastavenia siete a všetko aj location …uprav service order tak že prvé je WiFi…
    Ipv6 – link Local only, enable passive mod
    Pripadne sprav novú location bez bluetooth dun/ pan a tak poskusaj ..musí ti to fungovať
    Potom ešte pozri channel na routri
    A DNS nepoužívaj od Google ..8.8.8.8 mi blbo…nechaj default.

    #295249
    martin_kubik
    Účastník (Participant)

    @ JFK.

    Ako zistím akú verziu atheros driveru mám?
    Hľadal som cez system information ale tam to zrejme asi nebude…

    Vďaka.

    #304280
    dubak
    Účastník (Participant)

    skusil som nainstalovat to co postol MAtt21, ale nepomohlo, uz som skusal vsetko co ma napadlo, ale stale to wifi pada…nevydrzi uz ani 10 sekund a padne
    je tu este nejaka moznost ako to opravit? rad by som sa vyhol reinstalacie celeho OS, tak nieco ine ak by ste vedeli :)

    #304420
    steaven
    Účastník (Participant)

    Zdravim. Mam troska iny problem s wifi. Pokial sa prihlasim na wifi tak drzi v pohode neni problem. Problem nastane ked notebook uspim a po case ho nastartujem. Tu mi wifina nedokaze najist ziadnu siet a ked uz po case aj neco najde neda s apripojit. Jedine co mi pomoze je na mobile dat zdoelat internet wofinou a to ako keby jej dalo nejaky inpulz a wifi za zobudi najde vsetky siete a v pohode sa dokaze pripojit. Cital som ze v lione je problem s nastartovanim wifi po zobudeni ale novu update na 10.7.3 to mal opravovat ale bohuzial stale to iste. Mate niekto podobny problem?

    #306050
    dubak
    Účastník (Participant)

    prosim o pomoc, lebo uz som zufaly
    skusal som uz vselico, uz som aj reinstaloval mac uplne nanovo a stale mi ta wifi z nicoho nic padne a uz ma ide z toho vychytit
    nejake funkcne odskusane riesenie by som potreboval
    dik

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 36 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.