oprava BSD name UBS kluca

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware oprava BSD name UBS kluca

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #67083
    mamvtrubke
    Účastník (Participant)

    zdravim. zistil som ze akosi som si posahal klucik. daco spatne som postukal to terminalu a…

    …takto, nevyznam sa do toho takze sa nesmejte ked budem rozpravat nezmysli ale mam pocit ze problem je v tom ze nemam prvu particiu. akosi sa niekam podela. pri formatovani mi hned urobi zariadenie s disk1s2. skusal som aj zmazat vsetky particie. proste som tam nemal nic iba disk1. no hned pri naformatovani prvej particie mi urobi disk1s2. pri druhej disk1s3 atakdalej… problem nie je v tom ze s tym klucom neviem nic robit. viem robit read/write ale ked ho strcim do windowsu tak je z toho vymlety a chce ho formatovat. to by som samozrejme prezil keby ho naformatoval normalne ale on mi ho naformatuje asi tak ze urobi 200MB fat ms dos particiu a zbytok necha tak. cize ked to strcim do macu tak mam klucik rozdeleny na 200MB particiu a zvysne, ktore som tam mal aj predtym. je to divne a neviem co s tym. vdaka

    #191816
    gidy
    Účastník (Participant)
    #191819
    mamvtrubke
    Účastník (Participant)

    dik ale posledny bod ich pomoci je to co som robil hned ako prve :)

    #191824
    ervin11
    Účastník (Participant)

    To preto, ze robi EFI a nie MBR. V Disk Utility si vyber disk na lavej strane, na pravej strane vyber Partition, na “Volume Scheme” vyber “1 partition”, klikni na “Options” a vyber “Master Boot Record”. Potvrd “OK” a “Apply”.

    #191826
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    A neni to nejaky ten “specialny” U3 usb kluc ? Ten ma by default dve particie a tiez som sa jednej – kvazi systemovej ktora mala 200MB – nevedel nikdy zbavit. Ale hral som sa s tym len chvilu a teraz uz ani neviem kde je zapotroseny.

    EDIT: to EFI mi teraz dava viac zmysel :)

    #191829
    mamvtrubke
    Účastník (Participant)
    #191831
    mamvtrubke
    Účastník (Participant)

    @ervin11 VDAKA. v case ked si to pisal som presne nad timto rozmyslal ale nakoniec som na to neklikol :D

    #191859
    ervin11
    Účastník (Participant)

    Nie je za co… ;)

    #191929
    raul
    Moderátor

    konice dobry, vsetko dobre :)

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.