8 apríla iphone OS 4

Domov Diskusné Fóra Ostatné 8 apríla iphone OS 4

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 420 )
  • Autor
    Príspevky
  • #201436
    babo
    Účastník (Participant)

    monika: ako pisem vyssie, minimalne mozu byt terajsi majitelia o jeden velky update. iPhone ma zatial pre vsetky verzii bezplatny update OS, zatial na lubovolne vela verzii (u 4.0 by som sa skor obaval 2G verzii). iPad ma ale zadarmo len jeden velky update, dalsie cvakas.

    Trebars je mozne, ze iPad mal mat uplne povodne 4.0, ale nestihal sa pri Keynote a nakoniec sa rozhodli pre 3.2, cize len reletivne malo modifikovany OS 3.0…. Kto vie :) Rozhodne keby som bol cerstvy majitel iPadu, nepacila by sa mi taka rychla info o 4.0.

    Ale co sa tyka samostatneho 4.0. Mne osobne multitasking nechyba? A co by ste privitali vy? :)

    #201438
    monicqa
    Účastník (Participant)

    no jo, tak v tom mas pravdu. aj ked ako vravis, americanom nejakych 20 dolacov v buducnosti za update je ako dat za notabene…

    co sa tyka noveho os, ja cakam konecne vylepseny lockscreen + aby sa wifi nevyplo pri zamknuti.
    multitasking mi nechyba. radsej keby bolo os upravene na rychlejsie spustanie a reagovanie apps.

    #201439
    EdDy
    Účastník (Participant)

    no hej, tne vylepšeni lockscreen kde budu Maily, Počasie .. taky DashScreen :D .. potom by som uvital keby sa ikonky na springboarde kao počasie zobrazovali aktualne, čiže na ikonke by bolo napísane kolko stupnov … a dalej netuším :)

    #201443
    Xorpi
    Účastník (Participant)

    Tiež by som uvítal customizovanejšií lock screen s prídavnou hodnotou ako počet neprečítaných mailov, iCal, počasie, podpora pre twitter. V podstate by mohli spraviť presne to, čo má Windows Phones 7. A túto možnosť samozrejme otvoriť developerom k napísaniu svojích rozšírení pre podporu stávajúcich aplikácií napr. Osfoora pre twitter, BeejiveIM na komunikáciu a tak ďalej… uvidíme, ale rozhodne to neni štýl Apple.

    Multitasking nepotrebujem, ale ak by bol, tak by som sa bavil už len z dôvodu Windows Phones 7, ktorý ho mať pre zmenu nebude.

    Anketa, čo si Vy myslíte, že iPhone OS 4.0 prinesie? Napíšte ;)

    #201447
    pepa007
    Účastník (Participant)

    vykašlete se na to jestli bude placenej nebo ne (jestli bude placenej, tak bude určitě stát za to, věřte mi :D). pojďme spekulovat co přinese, už na to máme jen 3 dny :D

    já tipuju ballot screen :-)

    #201462
    Adrian91
    Účastník (Participant)

    Pôjde ta OS 4.0 aj cez windows XP?

    #201463
    madmann
    Účastník (Participant)

    uvítal by som:
    – multitask (sem-tam nastane situacia, kedy by sa mi zisiel)
    – viac multitouch gest, napr. back a forward ako na macbookoch
    – zlúčenie kontaktov telefonneho zoznamu s napr. skypom alebo fcbkom so zobrazeným stavom (online/offline/away a pod.)
    – rychlejsie safari
    momentálne ma viac nenapadá

    #201471
    monicqa
    Účastník (Participant)

    pepa007: ballot screen a na vyber opera mini alebo safari

    #201478
    babo
    Účastník (Participant)

    Podla mna je skoro itsota ten unifkovany Inbox pre viacej uctov naraz.

    LockScreen: celkom by potesil, trebars by ho mohlo mat aj Safari, tam mi obcas chyba. Ale inak ho aplikacie maju uz dnes. Napr. Instapaper Pro, Stanza (a vacsina citaciek knih). Takze je to podobne ako s kvalitnymi aplikaciami, ktore vyuzivaju push v kombinacii so zapamatanim stavu a tym padom nepotrebuju multitasnking.

    iBook: snad daju aj pre iPhone

    gesta: ano, back & forward ako na Magic Mouse by sa mi pacili. Myslim, ze nejake gesta pridu.

    centralne uloziste pre dokumenty: podla mna min. na iPade je fakt dost zle, ze ked chce clovek pozriet cez iWork dokument, musi si ho stiahnut cez mail, alebo niekde z web serveru… iPad by fakt mal mat centralne uloziste na flashke. A mali by k nemu mat pristup vsetky aplikacie. Sice by to potlacalo mobileme trochu, ale ten predsa prinasa daleko viac. Automaticku synchronizaciu, dokument je automaticky v spravnej verzii na vsetkych zariadeniach (MAC, iPhone, iPad). Osobne v centralne uloziste ale neverim

    Ballot Screen je ale absolutne mimo podla mna :) Ved iny prehliadac ako s jadrom WebKit nesmie byt zverejneny v AppStore (teda Apple ho nezverejni). Ak budu musiet approve-nut Operu, tak len preto, ze sa tvari ako praobycajny prehliadac textu a obrazkov zo servrov (dalsia logika prehliadaca je proste na Opera servroch).

    Takze u mna osobne nie je az tolko veci, ktore by som potreboval. Velmi zaujimavy bude potom 4G Iphone samotny (bude mat procak 1GHz? bude LED blesk? bude mat hardware tlacitko na LockScreen? Bude WiFi 802.11n?)

    #201480
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    “bude mat hardware tlacitko na LockScreen?” to co si tym myslel ? take tlacitko je tam uz dnes….Inak cakam vacsie rozlisenie displaya, rychlejsi CPU, lepsiu grafiku mozno,5MPx fotak, WiFi “N”, a dalej zbozne priania ako moznost posielat cez Blutooth aspon obrazky, nieco na styl dashboardu na lockescreene, natacania HD videa, sprava fotiek z camera roll do albumov + moznost tagovat faces priamo v iPhone, silnejsie GPS, a nepohrdol by som ani FM radiom…

    #201483
    bawy
    Moderátor

    FM transmitter….v to dúfam najviac zo všetkého :)))

    #201484
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    no neviem ci taku funkcionalitu ako je transmitter Apple rovno zabuduje…odstrihol by velmi vela vyrobcov doplnkov pre iPhone, ktore su vacsinou za pekne peniaze…ale potesilo by spojenie iPhona s autoradiom bez dokupovania dalsich “junkov”…

    #201487
    bawy
    Moderátor

    xRiCky: už 3G aj 3Gs to má dávno na jednom chipe BT, 3G, FM…

    #201489
    poper
    Účastník (Participant)

    niekde som cital ze v iphone je fm-ko zaabudovane, ale este nieje na to software.
    mam pocit ze v 3G je primac a v 3Gs je aj vysielac (na pustanie hudby v aute bez kablov a pod.)
    skuste “pogúgliť”

    #201498
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    jj to viem ze cip v iPhonoch 3G/S ma tuto funkcionalitu ale neverim ze ju apple povoli….

    #201500
    marco11SK
    Účastník (Participant)

    presne tak. preto by som uvítal podporu pre FM transmitter + lepší foťák, lockscreen a to “centrálne úložište pre dokumenty” ako písal babo

    #201505
    buden
    Účastník (Participant)

    no prave som sa dozvedel ci skor nedozvedel nove veci? iphone 3GS ma wifi ,,n,,? myslel som ze ho ma stale, alebo ho len bude mat v novom os?… inac ten fm tuner by tam mohol byt , pokial viem tak vsetky apps na radio musia byt spustene cez internet alebo wifi a to okrem toho ze zere aj baterku je dost hovadina…
    multitasking ci ako sa to presne vola, to nepotrebujem a myslim ze ani vela z vas to dlho pouzivat nebude ked sa mu baterka vybije za pol dna…tak ako vsetci co poznam vypinaju aj wifi a 3g siet ked ju nepouzivaju, lebo im predlzi zivotnost baterie
    novy os uz nebude tak moc zaujimavy ako novy iphone… os uz myslim ma vsetko co sa dalo aktualizovat, opravit, zlepsit
    vsetci chcu len toto a tamto a aj tak to nikdy nevyuziju, mozno tak raz…
    jedine co by mohol ten novy os4- zas o nieco rychlejsi, aj teraz ide super ale ked uz chcu zlepsovat…
    vlastne podla noveho OS4 budeme priblizne vediet aky, alebo co bude mat novy iphone ?? alebo co nebude mat a to bude smutne ak to povedia takto dopredu
    a mohol by mat vacsi displej a HD

    #201508
    mike
    Účastník (Participant)

    buden, novy OS bude predstaveny aj s novym iPhonom.. Teda tento soft bude vytvoreny najmä na tento telefon a preto predpokladam, že keďže to bude mat multitasking a iné veci, ktoré znizuju zivotnost baterie, novy iPhone bude mat vyssiu kapacitu baterie…

    #201510
    bawy
    Moderátor

    nechápem čo riešite s tou životnosťou, veď multitasking v iPhone chýba hlavne na to, že ak je otvorená nejaká app, navigácia, alebo hra a niekto Vám zavolá, tak to padne a treba to zapnúť, hrať, nastavovať nanovo..tak by sa to na tých pár minút hovoru preplo do multitaskingu a to by myslím že batérii neublížilo..alebo komu načo ešte na iné multitasking?

    #201512
    buden
    Účastník (Participant)

    cize 8 predstavia aj novy iphone?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 420 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.