8 apríla iphone OS 4

Domov Diskusné Fóra Ostatné 8 apríla iphone OS 4

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 420 )
  • Autor
    Príspevky
  • #201513
    bawy
    Moderátor

    nie, iPhone OS..je to aj v nápise témy.

    #201514
    buden
    Účastník (Participant)

    ok tak co teda predstavia? pisal som celu dobu ze softver a mike napisal ze aj iphone, tak teraz neviem

    #201515
    bawy
    Moderátor

    on asi myslel, že bude vydaný…to ano…predstavený bude už 8.apríla, vydaný bude s novým iPhonom(asi tak ako každý rok)

    #201516
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    buden: 8meho predstavia beta verziu iPhone OS4, o tyzden nato vypustia tuto betaverziu pre developerov aby mohli svoje applikacie poupravovat/vylepsit podla toho co novy OS prinesie. Finalna verzia OS spolu s novym iPhonom bude predstavena niekedy v lete…Samozrejme ze novy OS trosku napovie co prinesie novy iPhone ale neprezradi vsetko…

    #201518
    buden
    Účastník (Participant)

    lolo som, chapem uz… a OS nenapovie ci bude novy iphone HD?

    #201524
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    teraz myslis ci sa bude volat “HD” alebo co vlastne ? tym ze bude OS 4.0 je jasne (netreba nic napovedat) ze bude novy iPhone, inak by bol OS 3.3, nova generacia OS prinesie (musi) priniest aj novy iPhone…

    #201526
    buden
    Účastník (Participant)

    ci ten softver nenapovie ci bude mat novy iphone hd displej ci rozlisenie… myslim tym ze ked predstavia novy OS ci sa to podla toho bude dat zistit

    #201527
    EdDy
    Účastník (Participant)

    buden : si myslíš že na toto fórum chodí Steve Jobs ? :D nikto nevie, možno z toho nebude HD …

    #201533
    bawy
    Moderátor

    rozlíšenie sa bude dať zistiť po vidaní SDK iPhone 4.0

    #201536
    marco11SK
    Účastník (Participant)

    ani mne multitasking netreba, aktuálny OS mi v podstate vyhovuje, skôr sa teším na nový iPhone

    #201543
    cengi
    Účastník (Participant)

    ja som tiez viac zvedavy na novy iPhone aktualny FW mi viac než vyhovuje a jedine čo by som v novom rád prijal je to FM radio lebo to by som asi najviac využil multitasking mi netreba ale nebranim sa mu.

    #201590
    babo
    Účastník (Participant)

    xricky: hardware lockscreen som myslel tlacitko, ktore ti okamzite zabrani meneniu klasickeho a landscape pohladov… to iPhone teraz nema, ma to len iPad.

    neviem kto tu rozpraval o iPhone HD? Co by znamenalo HD? to by musel mat display aspon 1024×768 a to asi tazko (taky ma teraz iPad). Navyse podla HD by mal mat 16×9, a to by musle mat na sirku cez 1300 pixlov, to asi nerealne, ze ano.
    Ak sa tym mysli HD kamera… tak to mozno, ale pride mi to absolutna kravina. To je asi ako nahananie sa za Mbpx na fotaku. Na co je xyz pixlov, ked to nema blesk (a tie LED blesky tiez stoja za figu), ked to nema opticky zoom, ked to nema…
    iPhone 3G/3GS inak urcite nemaju 802.11n, maju 802.11g.

    bawy: ved odpamatanie stavu aplikacie, ked ti niekto zavola je mozne uz dnes, dobre hry to maju. Je pravda, ze ju potom treba nanovo loadovat a trochu dlhsie to trva. Jedine kde ma fakt napada pouzitie multitaskingu je Navigacia. Taky Navigon na 3G nabieha dost dlho a keby cloveku casto chodili SMS, tak ho moze v aute porazit. Ale na 3GS je sviznejsi a vo verzi 1.5 obzvlast (nabehne tak za 8s). Kazdopade keby uz bol, ludia ho budu vyuzivat a baterku to naozaj podla mna bude cucat dost (a o tom to je, 80% ludi v USA si cez to napsusta aplkiacie a potom budu plakat, ze je baterka hned mrtva).

    #201592
    babo
    Účastník (Participant)

    BTW analytitk SHAW WU pre AppleInsider uz rozpraval o multitaskingu ako o hotovej veci… Jeho poslednych niekolko predpovedi ale nebolo prilis dobrych :)

    #201645
    petiar
    Účastník (Participant)

    V novom iPhone OS 4 uvedie výrobca tzv. “magorizátor”. Vo všetkých textoch vymení “ch” za “x”, “k” za “q” a slovo “nejaký” za “niaky”. Platená verzia magorizátoru pridá aj text “cmuq” na konci každej sms. ;-)

    #201648
    igino
    Účastník (Participant)

    .

    #201661
    McJobs
    Účastník (Participant)

    V OS 4.0 by som uvital:

    – prepracovaný lock screen (widgets atď) – hlavne na iPade ten súčasný lock screen vyzerá fakt smiešne (10″ obrazovka nevyužiteho miesta …)

    – rýchly prístup k Wi-Fi/Bluetooth a ostatnym funkciam – nebavi ma vždy utekať do nastaveni pre zapnutie/vypnutie WLAN/BT… (mohli by to vyriešiť tak, že podržaním home tlačidla a súčasným potrasením iPhonu/iPodu by sa objavila lišta pre vyp./zap. Wi-Fi/BT a pod.)

    – multitsking (nepotrebujem, a keď bude, tak podľa mňa len pre iPad) – na iPhone/iPode plne vystačujú Push notifikácie… (Na iPade by to mohli vyriešiť ako u OS X s expose…) – teda riešilo by sa to rovnako ako u multidotykových trackpadov so štyrmi prstami hore/dole

    – nove gesta (napríklad podpora nových gest na čierných okrajoch iPadu okolo displeja) – iPad má obrovsky potencial čo sa tyka multi dotykovych gest s rukou – teraz je to len fatk zväčšenina iPodu Touch…

    – jednotny inbox (pre všetky mail konta)

    – vypnutie akcelerometra (v niektorych situaciach ma fakt vytača) – ale keďže iPad dostal vypnutie orientacie ako HW tlačidlo, tak v OS to nebude zahrnute, ale u ďalšich generaciach iPhonov/iPodov toto tlačidlo tak ako pri iPade bude obsiahnute

    – FM radio (nevidim dôvod prečo by ho ďalej ignorovali) – v iPode Nano 5G ma FM radio vyborny ohlas a tak bude podľa mňa v novom OS radio obsihnute ako samostatna aplikacia, tak ako nahrávač hlasu (z technického hľadiska bude FM radio len u iPodu Touch 2G/3G a iPhonu 3G S/4G “HD”…

    #201709
    pepa007
    Účastník (Participant)

    možná by nebyl špatnej nějakej jednoduchej systém správy aplikací. já sám mám 6 obrazovek plných ikon, dalších snad 20 aplikací jsem z iPhone vymazal a visí mi jen v iTunes a občas najít tu aplikaci co chci už je problém :-) a to věřím že jsou lidi co těch aplikací mají 10x tolik :D

    taky by se ty aplikace mohly samy aktualizovat když jim to dovolím.

    a nebylo by špatný nějak umožnit propojení safari s 1password.

    potom mi chybí online synchronizace některých aplikací, například Things, 1Password, apod. – někde jsem četl že to je snad kvůli omezení iP OS. synchronizovat přes kabel nebo wifi a jenom když tu aplikaci otevřu jak na iPhone, tak na Macu je fakt vopruz.

    #201721
    monicqa
    Účastník (Participant)

    pepa: s tym thingsom a 1passwordom – svata pravda

    #201823
    mayoxy
    Účastník (Participant)

    chlapi, nechce sa mi hladat. o ktorej to dnes ma zacat?

    #201827
    termix
    Účastník (Participant)

    10 AM ich casu.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 420 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.