2,4GHz macbook pro13,3 vs. 2,66GHz macbook pro13,3

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware 2,4GHz macbook pro13,3 vs. 2,66GHz macbook pro13,3

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Autor
    Príspevky
  • #70549
    nosepress
    Účastník (Participant)

    Mna by zaujimalo ci ten rozdiel naozaj taky velky ked rozdiel v cene je 300eur? Oplati sa priplatit?? :-)

    #220419
    iwick
    Účastník (Participant)

    Taky jsem nad tím dlouho přemejšlel a nakonec jsem zvolil kombinaci 2,4GHz + rychlejší disk. Ale záleží, co na noťasu budeš dělat… Třeba pro úpravu fotek, což je můj případ, stačí 2,4GHz a důležitější je spíš rychlost disku.

    #220459
    nosepress
    Účastník (Participant)

    no presne to potrebujem na upravy fotiek … takze diikes za radu :-)

    #220466
    termix
    Účastník (Participant)

    Urcite sa neoplati :)

    #220476
    iwick
    Účastník (Participant)

    Jen musim upozornit, pokud bys uvažoval o rychlejším disku, tedy místo 5400ot/min 7200ot/min, tak je to v unibody trochu znát, prostě když na něj položíš ruku, tak maličko vrní… S originál diskem není cítit nic, ale není to nic, co by nějaký způsobem otravovalo, jen je to proste poznat, že se tam něco točí rychlejc :-)

    Nebo pak jedine SSD, který jsou ale pořád pekelně drahý…

    #220501
    nosepress
    Účastník (Participant)

    okej super… dakujem velmi pekne za rady :-)

    #220503
    DoubleJ
    Účastník (Participant)

    “Jen musim upozornit, pokud bys uvažoval o rychlejším disku, tedy místo 5400ot/min 7200ot/min, tak je to v unibody trochu znát, prostě když na něj položíš ruku, tak maličko vrní..”

    No, ono to zalezi aj od disku… WD Scorpio Black 320GB bol hlucnejsi a aj viac vibroval ako original Hitachi (iked pre mna stale nic hrozne), neskor som ho vymenil za WD Scorpio Blue (sice “len” 5400ka, ale v urcitych oblastiach prekonavala aj 500GB 7200ku Seagate), ten bol tichucky a kludny a teraz mam najnovsi Scorpio Black 500GB (aktualne najvykonnejsi 2.5″ HDD) a ten je, na moje prekvapenie, taktiez uplne tichy a kludny. Neviem ci som mal stastie na nejaky super kus, ale najnovsie Scorpio Black urcite odporucam.

    #236292
    Proxy
    Účastník (Participant)

    Tiež som sa chcel opýtať, tak objektívne, či je poznať ten rozdiel v procesore medzi 2.4 a 2.66, napr. pri programoch náročnejších na konfiguráciu alebo napr. pri hrách alebo čo ja viem kde… , či je to len minimálna zmena alebo sa oplatí do toho investovať ? Ďakujem

    #236293
    termix
    Účastník (Participant)

    Podla mna sa neoplati investovat, pretoze ten rozdiel je minimalny. To uz radsej kupil zakladnu verziu MBP 15.

    #236296
    iUser
    Účastník (Participant)

    realne sa neoplati, apple dava na efekt cisiel. namiesto 2.4 je to 2.66, namiesto 250 GB disku je 320 GB disk. ti co radi efekt, lebo viac je lepsie, hned daju 300 eur navyse. 2.4 GHz stoji 209 dolarov, 2.66 GHz stoji 241 dolarov, co je 32 dolarov rozdiel, cca 13% rozdiel. oplatilo by sa keby bol realny rozdiel doplatku 60 euro.

    rozdiel vo vykone je taktiez minimalny, pozri si speedmark
    http://www.macworld.com/reviews/product/464058/review/13inch_macbook_pro24ghz_spring_2010.html

    macbook pro 13 je low-end, ale na normalne pouzivanie uplne postacujuci, na upravu fotiek luxus, to ti staci aj macbook white. ak budes neskor uvazovat nad hrami alebo hd upravami a inymi, radsej investuj do macbook pro 15

    #236297
    termix
    Účastník (Participant)

    Tak macbook a macbook pro ma funkcne rozdiel tak vo firewire porte a citacke SD kariet. Inak je to uplne ten isty stroj. Ale aj tak by som si radsej kupil MBP :)

    #236298
    miso13
    Účastník (Participant)

    Pri rovnakom procesore sa za 266 ghz neoplati priplatit 321 eur. Preco by aj? Usetrene peniaze vlozte radsej do kvalitneho externeho monitora – kedze chcete editovat fotografie alebo do externeho disku na zalohu.

    #236299
    iUser
    Účastník (Participant)

    to termix: hej to je pravda, ak chce upravovat fotky, tak SD pouzie castejsie, pri MBP je dobre zostat.

    #236302
    Proxy
    Účastník (Participant)

    Tak ďakujem Vám za rady :) vidím, že 2.66 asi nemá zmysel kupovať :D lebo fakt ten rozdiel je viac než dosť oproti 2.4 okolo cca 320 eur

    #236316
    maiob
    Účastník (Participant)

    no je to trosku smiesne za 266Mhz a 70GB priplatit tieto nehorazne prachy .. moja volba je MBP13,3 2,4 + externy disk, externy disk mam luxusny na FW alebo USB2 za 300€ hocikedy 4TB (2x2TB zaloha a vsetko co potrebujem) …MBP 15″ je pekny s i5 procakom ale kedze ja potrebujem notas aj prenasat (hodne) volba u mna padla na 13,3 a v pohodli domova ho radsej rozsirit o externy monitor a disk

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.