iPhone SE 2 s bezdrôtovým nabíjaním v lete, nové info o OLED iPhonoch

Nové správy ohľadom pripravovaných iPhonov prišli od taiwanského Digitimes. Apple údajne pracuje na piatich nových telefónoch.

Jedným z nich je aj iPhone SE 2, o ktorom sa v poslednej dobe začalo hovoriť. Ten by mal priniesť podobne kompaktné rozmery ako jeho predchodca, aktuálnejšie vnútornosti a taktiež sklenené telo s bezdrôtovým nabíjaním. Chýbať bude pochopiteľne rozpoznávanie tváre Face ID. SE 2 by sa na trh mal dostať už toto leto.

Okrem toho Digitimes prilieva olej k dohadom o tohtoročných vlajkových lodiach. Podľa analyitka Ming-Chi Kua Apple vydá tri nové modely – dva s OLED displejom v rôznych veľkostiach a jeden s 6,1″ LCD panelom.

Podľa Digitimes Apple zvažuje zmeniť ponuku na iba jeden OLED model s veľkým displejom (X Plus) a dva LCD modely. Spoločnosť sa však údajne ešte nerozhodla na finálnom riešení.

iPhone X tento rok z ponuky zmizne, nahradia ho tri nové modely v rôznych cenách

S najnovšou správou je ale niekoľko problémov. Okrem toho, že odporuje informáciám od spoľahlivého Kua je taktiež nepravdepodobné, že Apple v tomto čase stále experimentuje s rôznymi typmi displeja. Podobné informácie o tom, čí bude iPhone X mať skener odtlačkov a kde sa bude nachádzať, kolovali po internete ešte do minulého leta.

Klebety sa vtedy zhodovali na tom, že Face ID bolo len záložným plánom, pretože Apple nedokázal Touch ID zabudovať pod displej. Po jeho vydaní však spoločnosť tieto správy vyvrátila a povedala, že dizajn každého iPhonu je finalizovaný ďaleko pred jeho vydaním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť