iPhone SE 2 by mohol mať sklenené telo a bezdrôtové nabíjanie

Fámy o druhej generácii kompaktného iPhonu SE v poslednom čase naberajú na obrátkach. Najnovšie sa hovorí o sklenenej zadnej strane a podpore bezdrôtového nabíjania.

S informáciou prišiel server tekz24.com, ktorý podľa vlastných tvrdení stál za prvými zmienkami o iPhone SE 2. Tie neskôr potvrdili weby ako Economic Daily a Focus Taiwan. Podľa správy by okrem výkonnejších vnútorností mal byť najväčšou novinkou sklenený zadný panel, podobne ako na minuloročných iPhonoch 8 a X. To by logicky prinieslo podporu pre Qi bezdrôtové nabíjanie aj do cenovo dostupnejších vôd Applu.

Nové SE-čko by mal ďalej poháňať A10 Fusion čip s 2 GB pamäte RAM, pričom uhlopriečka displeja by mala ostať naďalej okolo 4 palcov. Telefón by ponúkol 12-megapixelový zadný a 5-megapixelový predný fotoaparát, 32 GB a 128 GB varianty a väčšiu batériu s kapacitou 1700 mAh. Cena by sa mala pohybovať okolo 25 000 indických rupií, teda približne 400 dolárov.

Kedy sa nového iPhonu SE dočkáme, je otázne. Ak sú však čoraz častejšie dohady pravdivé, malo by sa tak stať v prvej polovici roku 2018 – teda pravdepodobne na jar, alebo počas júnovej WWDC konferencie.

komentáre
Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť