iPhone SE 2 by mohol mať sklenené telo a bezdrôtové nabíjanie

Fámy o druhej generácii kompaktného iPhonu SE v poslednom čase naberajú na obrátkach. Najnovšie sa hovorí o sklenenej zadnej strane a podpore bezdrôtového nabíjania.

S informáciou prišiel server tekz24.com, ktorý podľa vlastných tvrdení stál za prvými zmienkami o iPhone SE 2. Tie neskôr potvrdili weby ako Economic Daily a Focus Taiwan. Podľa správy by okrem výkonnejších vnútorností mal byť najväčšou novinkou sklenený zadný panel, podobne ako na minuloročných iPhonoch 8 a X. To by logicky prinieslo podporu pre Qi bezdrôtové nabíjanie aj do cenovo dostupnejších vôd Applu.

Nové SE-čko by mal ďalej poháňať A10 Fusion čip s 2 GB pamäte RAM, pričom uhlopriečka displeja by mala ostať naďalej okolo 4 palcov. Telefón by ponúkol 12-megapixelový zadný a 5-megapixelový predný fotoaparát, 32 GB a 128 GB varianty a väčšiu batériu s kapacitou 1700 mAh. Cena by sa mala pohybovať okolo 25 000 indických rupií, teda približne 400 dolárov.

Kedy sa nového iPhonu SE dočkáme, je otázne. Ak sú však čoraz častejšie dohady pravdivé, malo by sa tak stať v prvej polovici roku 2018 – teda pravdepodobne na jar, alebo počas júnovej WWDC konferencie.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 17 má vypočuť priania užívateľov

iOS 17 sa pomaly ale isto blíži, a hoci o novej verzii systému zatiaľ nie je jasné, čo prinesie, špekulácie nám naznačujú, že Apple s novou verziou systému vypočuje priania užívateľov.
pokračovanie článku

Sygic opäť chystá novinky, ktoré posunú navigačný biznis ďalej

Developeri, dizajnéri a marketéri zo Sygicu už po 17. krát vystúpili z kolotoča bežnej operatívy, aby sa pozreli na svoje produkty inak. Aj o tom je agilita, ktorá je kultúre Sygicu vlastná od samého začiatku. Na ďalšom Innovation Day opäť dostala šancu zmena, nový pohľad na cieľ v meniacich sa podmienkach. Novinky z dielne populárnej GPS navigácie prídu na trh ešte v prvom polroku.