fbpx

iOS 11.3 vracia funkciu Messages v iCloude

ios 11 iphone builtinapps messages 600x369 - iOS 11.3 vracia funkciu Messages v iCloude

O synchronizovanej histórii správ iMessage sme počuli ešte na WWDC, z prvej bety však Apple funkciu z nejasných dôvodov odstránil.

Vyše polroka po predstavení sa však konečne vracia ako súčasť iOS 11.3. V zásade ide o zjednotenie iMessage histórie na všetkých vašich zariadeniach. Jednotlivé správy a prílohy sa tak už nebudú rozposielať na každé zariadenie zvlášť, ale žiť budú permanentne na serveroch Applu.

Výhody sú jasné. Ak niečo zmažete na jednom zariadení, zmaže sa aj na tých ostatných a pri spustení nového zariadenia budete mať k dispozícii hneď celú históriu správ. Zároveň ušetríte drahocenné miesto v telefóne a rovnako aj v iCloude – už totiž nebudú nutné duplicitné zálohy správ každého zariadenia zvlášť.

Messages v iCloude
Zdroj: MacRumors

Funkcia je zatiaľ v testovacej fáze a vyskúšať si ju môžete ako súčasť aktuálnej bety iOS 11.3. Po spustení zariadenia vás privíta obrazovka pýtajúca sa na aktivovanie funkcie. Podľa Applu sp Messages v iCloude defaultné zapnuté pre každého s dvojfaktorovou autentifikáciou a aktivovaným zálohovaním na iCloud.

iOS 11.3 vyjde na verejnosť niekedy v priebehu tejto jari.

UložiťUložiť

Viac článkov na tému

5 komentárov

 1. Martin píše:

  “Zároveň ušetríte drahocenné miesto v telefóne a rovnako aj v cloude – už totiž nebudú nutné duplicitné zálohy každého zariadenia na iCloud.”

  Nechapem – ved ide len o imessages, zvysok zariadenia stale musim zalohovat.

 2. Robert Mihálik píše:

  Áno, ale závisiac od veľkosti príloh môžu zaberať Správy stovky MB. Upravil som trochu tú vetu nech je to zrejmé.

 3. olol píše:

  radsej nech opravia zoradovanie sprav. je otravne, ked odpoved na moju spravu sa zobrazi tak, ze vyzera ako keby dosla skorej.

 4. shadower píše:

  zoradovanie v konverzaciach som nemal problem, vzdy sa nakoniec zoradili spravne ale mam este ios 10
  ale stve ma skor ze neviem kedy zrusili ze ked som vymazal spravu v konverzacii tak sa podla toho aj zaradila cela konverzacia nizsie resp vyssie,teraz to uz neradi ostane tam kde bola akoby novsia alebo starsia …

 5. uzo von bahnhof píše:

  bolo by este fajn, keby sa imessage dal posielat cez webovy icloud

Pridať komentár

Partneri

Booking.com
Booking.com

Send this to a friend