iPhone 9 ponúkne pokročilý LCD panel s rozlíšením 2160 x 1080 bodov

Prvé zmienky o tom, že Apple tento rok predstaví 6.1″ iPhone ako nástupcu iPhone 8, priniesol analytik Ming-Chi Kuo. Ten vo svojom príspevku zároveň prehlásil, že zariadenie bude oproti iPhonu X2 a X2 Plus výrazne osekané.

Podľa jeho správy by mal Apple za cenu 700-800 dolárov ponúkať zariadenie s hliníkovým rámom, jedným fotoaparátom, bez 3D Touch a len s 3GB RAM. Oproti tomu prémiová séria, ktorú môžeme zatiaľ označiť ako X2, má ponúknuť duálny fotoaparát, rám z nerezovej ocele, 3D Touch a 4GB RAM, ako aj OLED displej miesto LCD.

iPhone 2018 KGI Ming-Chi Kuo

Zatiaľ nepotvrdený výrok doplnil taiwanský portál Commercial Times. Podľa neho síce nástupca iPhonu 8 ponúkne LCD displej miesto OLED, pôjde ale o pokročilú verziu technológie. Jednu takú verziu vyrába firma Japan Display, ktorá dodáva displeje pre iPhone už nejaký ten piatok. Vyvinula technológiu Full Active LCD. Vyznačuje sa predovšetkým ultra-tenkým rámom o šírke 0,5 milimetra. Jedná sa tak dokonca o tenší rám, než aký má OLED displej iPhonu X. Pokročilé by tiež malo byť rozlíšenie telefónu.

Kým iPhone 8 ponúka rozlíšenie 1334 x 750 bodov, jeho nástupca by mal mať displej s rozlíšením 2160 x 1080 bodov pri 18:9 pomere strán. Podobné rozlíšenie ponúka napríklad nedávno predstavený Samsung Galaxy A8 (2018), telefón strednej triedy. Ten kvôli odlišnému pomeru strán ponúka 2220 bodov na výšku. V prípade iPhonu sa bude jednať o 6,1-palcový displej, čím ponúkne o niečo väčší displej, než má iPhone X. Dizajnovo ho má ale pripomínať výrezom na vrchu.

komentáre
  1. pol milimetra široký rámik je kravina. Ako používateľ Xka viem z vlastnej skúsenosti, že tenší rámik je kravina z dvoch dôvodov. Po prvé, akonáhle tam nie je dosť miesta, neudrží sa tam kvalitný kryt, ktorý by nezasahoval do obrazu. Môže sa to používať samozrejme aj bez krytu, no boky sú oceľové a šmýka sa to jak fras. Po druhé, keď ten telefón človek vezme do ruky, tak mu prsty vždy presahujú cez okraj. Čiže keby tam nebol dostatočný priestor, prsty by vždy boli opreté o displej (alebo by telefón padal z rúk) a to by nevyhnutne spôsobovalo problémy s ovládaním. A čo sa týka 3gb ram, tak ako sorry, ale je mi ako užívateľovi úplne ukradnuté, či tam je ram tri alebo tristo. Lebo ide vždy len o to, ako je to celé vyladené a či funguje všetko plynule.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?