Wide Colour Gamut – iPhone 7

Domov Diskusné Fóra Ostatné Wide Colour Gamut – iPhone 7

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 1 až 17 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #500129
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Chlapi, len tak zo zaujímavosti, všimol si niekto z vás vôbec ( samozrejme len na iPhone 7 ) WIDE COLOUR GAMUT v real živote?

    alebo 25% väčší jas displeja v extrémnych podmienkach?

     

    #500142
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #500162
    majdy
    Účastník (Participant)

    Rozdiely môžeš vidieť tu: https://webkit.org/blog-files/color-gamut/ Je tam aj obrázok od s30… :)

     

    V praxi ani nie.

    Ak si dám vedľa seba dve zariadenia je to samozrejme viditeľné, aj keď porovnávam so starším iPhonom a možno ten rozdiel čo vidím, ani nieje kvôli P3 :D

    A s tým väčším jasom je to asi rovnaká situácia, žiadne extrémne podmienky som zatiaľ asi ani nezažil, najmä v tieto zatiahnuté dni, uvidíme v lete, keď sa bude všade je*ať slnko :)

    #500273
    iTuxx
    Moderátor

    s30: cervena to je

    #500326
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #500327
    dfx
    Účastník (Participant)

    Ja to vidim na mojom starom EIZO monitori s PVA panelom. iPad 2 a iPhone 5S zobrazuje iba cervenu farbu.

    #500339
    iTuxx
    Moderátor

    co tam ma byt ked nie cervena kocka?

    #500340
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #500343
    JFK.
    Účastník (Participant)

    moire spôsobené pixelmi dpc ???? Môžem ich rátať na tej fotke… fotiť retinu je úplne iný pocit ????????

    -Wide colour gamut na tom starom displeji určite nie je, takže môj názor je že browser redukuje farebné spektrum

    #500351
    iTuxx
    Moderátor

    neviem co je to moire, ale toto je pre mna totalna magia :-O

    #500373
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #500444
    majdy
    Účastník (Participant)

    Viem, že na starých to môže zobraziť. Nemôže to byť tým, že staršie majú menšiu farebnú paletu a teda farby z obrázka sa nahrádzajú za dostupné farby a z toho vzniká tento farebný kontrast, ktorý je viditeľný práve na starých, alebo wide color gamut monitoroch?

     

    Predstavujem si to takto v číselnej osnove:

    – P3 má farebné spektrum: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

    (kde chceme zobraziť farbu 5 a farbu 7 a povedzme, že jedna farba môže byť vyjadrená 2 rôznymi číslami (1,2 – 3,4 – 5,6 – 7,8 – 9,10), vznikne tu tak rozdiel)

    – Dnešné štandardné displeje: 1 3 5 7 9 11

    (povedzme, že to funguje rovnako, jedna farba môže byť vyjadrená 2 číslami a monitor má možnosť zobraziť tieto farby ako jednu a tú istú farbu, pretože nemá väčšie kapacity (1,3 – 5,7 – 9,11)a širšie spektrum, tak farbu 5 aj farbu 7 zobrazí rovnako)

    – staršie displeje majú rozsah povedzme 1 4 7 10

    (farba 7 je zobrazená inak ako farba 5, ktorá v palete nieje, preto monitor zobrazuje jej najbližšiu podobu farby a tou je 4, vznikne teda rozdiel na monitore s nízkym spektrom farieb, kde sa dá opäť aplikovať 1,4 – 7,10 – viditeľný rozdiel)

     

    Dáva to zmysel, či? :D

     

    #500446
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Majdy je 3:15 ráno a čítal som 9 hodín farmakognóziu, inými slovami jebe mi a zmysel už nedáva nič, ani pohľad na Aupark z okna :D

    poobede po zápočte si buď dobre naladený alebo opustený, tvoju správičku prečítam a uvidím či mi dáva zmysel ????✌????

    #500455
    iTuxx
    Moderátor

    ako sa hovori, 3:15 zomres

    #500460
    dfx
    Účastník (Participant)

    majdy: To je skor sposobene spracovavanim farieb. Moj monitor ma podla popisu 10 bitove spracovanie farieb. Bezne maju monitory 8 bitove a niektore starsie TN monitory iba 6 bitove.

    Predpokladam, ze ak ma zobrazit obrazok v sRGB alebo AdobeRGB, tak to tak spracuje a zobrazi. Ak ma viac informacii o farbach a presahuje to tie standardy, tak to prepocita a zobrazi prepocitane. Teda ak vie, ze niekde ma byt iny odtien farby tak ho prepocita na iny odtien, aj ked samotny display ma iba 2^8 moznych odtienov pre dany pixel.

    Este k tym pixelom. Pri 6 bitovom spracovani mame 2^6*2^6*2^6 farieb. To je spolu 262 144 farieb.

    Pri 8 bitovom spracovani je to 2^8*2^8*2^8 farieb. Spolu je to vyse 16 milionov farieb.

    A pri 10 bitovom spracovani ma 2^10*2^10*2^10 farieb. Spolu je to vyse miliardy farieb.

    Nieco take musi robit aj ten P3 Apple standard a prepocitava to na jednotlive odtiene. Zrejme mi to zobrazuje v inych odtienoch ako ten P3 standard, ale aspon vidim rozdiel.

    #500461
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #500471
    iwans
    Účastník (Participant)

    majdy: niekedy to funguje podobne ako si pisal, ale skor pri prevode medzi farebnymi priestormi napr. vo Photoshope. Existuje viac sposobov prevodu, napr. absolutny, kolorimetricky, perceptualny,… ale v tomto konkretnom pripade su tie dve farby tak blizko seba, ze pri akomkolvek prepocte na mensi farebny priestor “spadnu do seba”.

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 1 až 17 (z celkového počtu 17 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.