Pouzivanie 2 macbookov sucasne

Domov Diskusné Fóra Tipy, triky, modding v Mac OS X Pouzivanie 2 macbookov sucasne

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Autor
    Príspevky
  • #528831
    djfonbox
    Účastník (Participant)

    Dobry den, ma tu niekto skusenosti s pouzivanim 2 macbookov sucasne pod jednym ID uctom… potrebujem mat identicke veci na 2och  masinach …

    aby vsade bolo to iste, ale pouzivat sa nebudu sucastne, bud jeden alebo druhy

    je to mozne ? tak ze si zalohujem na externy hdd poslednu pracu  – aktualizujem cez timemachine ? alebo ?

    Nejaka pomoc od skuseneho..mal niekto taku poziadavku ?

    Ak ano aka je najlepsia cesta..

     

    Vopred dakujem za radu.

     

    #528838
    jakub_s
    Účastník (Participant)

    veci ktore potrebujes si ukladaj na icloud drive alebo ine online ulozisko a mas to vyriesene…

    #528839
    djfonbox
    Účastník (Participant)

    jakub…. dakujem za radu, ale to nevyriesi moj problem lebo niekedy sa tam pridava aj 10 – 30 GB novych dat a vsetko ukladat cez uloziska je dost zdlhave a neprakticke, potrebujem mat internu zalohu na externom HDD..

    ina varianta este ???

     

     

    #528841
    alfoldy
    Účastník (Participant)

    Ja používam iCloud Drive, ale potrebuješ k tomu rýchli internet. Všetko čo máš v dokumentoch a na ploche, sa automaticky ukladá do iCloud-u, a máš to na oboch strojoch. Alebo môžeš mať externý HDD(SSD), ale to je dosť nepraktické furt niečo vláčiť so sebou.

    #528857
    Mano5
    Účastník (Participant)

    Skus taketo nieco:
    https://www.alza.sk/samsung-ssd-t5-500gb-modry-d5094135.htm

    Je to rychle – v podstate na tom mozes rovno pracovat. Po dokonceni projektu ho cely skopirujes na nieco bezpecnejsie. Napr:
    https://www.alza.sk/synology-diskstation-ds918-d5121460.htm

    Je to velmi male a velmi rychle – je to mensie ako iPhone SE. Cloud je fajn, ked mas rychle pripojenie na net. Tento disk mozes pouzivat vsade – vlak, auto,…
    Odpojis, zoberies do vrecka a ides k dalsiemu kompu, kde ho pichnes a pracujes na nom. Rychlost je dostatocna – podla toho, ako data spracovavas.

    #528889
    0xCF
    Účastník (Participant)

    jedine rychly externy disk. rovno na nom pracuj, icloud drive je dobry, ale nie pre niekoho, kto potrebuje denne nosit niekolko GB dat

    #528932
    djfonbox
    Účastník (Participant)

    Dakujem chalani za dobre rady, ale idem dalej a hlbsie aby sme sa este lepsie rozumeli…

    nie je to bezne pouzivanie dokumentov ale hudby a jej caste doplnanie a triedenie… celkovo cca 500 GB

    Potrebujem docielit synchronizaciu…

    na MAC 1 doplnim hudbu, pripadne najako inak usporiadam tracky,

    a takto rovnako to chcem mat aj na MAC 2 ktory je bud na druhej konzole alebo v zalohe prveho MACu.

    Problem nastava ze si napamatam co vsetko sa zmenilo pri MAC 1  a tak stale kopcit vsetkych 500 GB na externy HDD a potom opat nahravat na druhy MAC2 ma neberie….. tak ci sa neda nejako jednoducho odzalohovat bud cez TIMEMACHINE z MAC1 na MAC 2 jednoduchsie,  ako cely system komplet prenasat za niekolko hodin co je tiez dost pracne…

    icloud som vylucil lebo uz by to bola platena sluzba mat cez 500GB zalohovane …

    Mano5 …. synology mam ale jednoduchsie DS Play216

     

    dakujem za dalsie rady a napady…. ako to zjednodusit ?

     

    #528944
    iwans
    Účastník (Participant)

    Dobre si to napísal – “Potrebujem docielit synchronizaciu…”. To je presne to, čo potrebuješ. Softvér, ktorý ti bude synchronizovať zložky. Prakticky by to mohlo fungovať takto:
    – na MacBooku 1 budeš mať zložku “Hudba 1”;
    – na MacBooku 2 budeš mať zložku “Hudba 2”;
    – na externom disku budeš mať zložku “Hudba Backup”;
    – keď budeš pracovať na MacBooku 1 v zložke Hudba 1, po skončení dáš zosynchronizovať zložku Hudba Backup na externom disku so zložkou Hudba 1 a to takým nastavením, ktoré ti urobí zložku Hudba Backup identickú so zložkou Hudba 1, pričom z Hudba Backup vymaže veci, ktoré na Hudba 1 nie sú a nakopíruje veci, ktoré na Hudba Backup chýbajú;
    – keď sa presunieš na MacBook 2, najskôr dáš zosynchronizovať zložku Hudba 2 na MacBooku 2 so zložkou Hudba Backup z externého disku a to tak, aby zložka Hudba 2 bola identická so zložkou Hudba Backup, pričom z Hudba 2 vymaže veci, ktoré na Hudba Backup nie sú a nakopíruje veci, ktoré tam chýbajú. Keď na MacBooku 2 skončíš, dáš zosynchronizovať opačne zložku Hudba 2 so zložkou Hudba Backup na externom disku, aby zložka Hudba Backup bola identická so zložkou Hudba 2.
    – keď budeš vždy takto postupovať, budeš mať veci zosynchronizované a zároveň budeš mať vždy aj zálohu, keby sa niečo po…

    Na synchronizáciu by bolo ideálne rýchle externé SSD, ale aj klasický USB 3.0 harddisk to zvládne. Rozdiel bude iba či bude tých 10 GB kopírovať 3 minúty alebo 12 minút. Pointa je v tom, nekopírovať vždy všetko, ale robiť len rozdielovú synchronizáciu. Na to existuje hromada profi platených softvérov, napr. ChronoSync (https://www.econtechnologies.com/about/products.html), Carbon Copy Cloner (https://bombich.com), ja na niečo podobné momentálne používam Forklift (https://binarynights.com) – to je file/FTP manager – väčšina podobných softvérov má funkciu synchronizácie zabudovanú. A potom sú aj free softvéry, ktoré postačia, je ich aj v App Store niekoľko. Ja som nejaký čas používal SyncTwoFolders (http://throb.pagesperso-orange.fr/site/) a fungoval v pohode. Len treba vždy dávať pozor na správny smer synchronizácie. Výhoda je, že skoro v každom softvéri sa dá pozrieť v čom je rozdiel a čo sa bude kopírovať skôr, než sa začne samotné kopírovanie. A väčšina týchto softvérov má aj free skúšobnú verziu na nejaký čas, aby si si mohol vyskúšať, či ti vyhovuje…

    #528968
    djfonbox
    Účastník (Participant)

    iwans…. dakujem,  presne to som hladal, dakujem ze super vysvetlenie a perfektnu radu… budem testovat.

    #529049
    Mano5
    Účastník (Participant)

    to iwans: super.

    #529173
    RioM
    Účastník (Participant)

    Používam dva macy a aj linux súčasne. Všetko riešim cez Dropbox – mám kúpenú verziu pre 1TB. A tiež niekedy mením denne desiatky GB. Všetko mám na všetkých počítačoch identické.

    #529410
    AK69
    Účastník (Participant)

    Zbytočne si to komplikuješ. iCloud je jediná jednoduchá cesta so 100% výsledkom. Otvoríš, uložíš a máš. Neviem, či hudbu sťahuješ alebo tvoríš ale každý krok naviac ťa zdrží, zvyšuje možnosť chybovať a nutnosť pamätať si. Za 10€ mám 2TB a v cloudoch celú agendu firmy vrátane .dwg výkresov. Nič lepšie som nemohol urobiť. A otvorím to nie len na mojich 3 Macoch ale z ktoréhokoľvek PC kdekoľvek na svete cez webové rozhranie bez ohľadu na operačný systém.
    Tak to robím a som už roky spokojný.

    #529412
    djfonbox
    Účastník (Participant)

    Zbytočne si to komplikuješ. iCloud je jediná jednoduchá cesta so 100% výsledkom. Otvoríš, uložíš a máš. Neviem, či hudbu sťahuješ alebo tvoríš ale každý krok naviac ťa zdrží, zvyšuje možnosť chybovať a nutnosť pamätať si. Za 10€ mám 2TB a v cloudoch celú agendu firmy vrátane .dwg výkresov. Nič lepšie som nemohol urobiť. A otvorím to nie len na mojich 3 Macoch ale z ktoréhokoľvek PC kdekoľvek na svete cez webové rozhranie bez ohľadu na operačný systém.
    Tak to robím a som už roky spokojný.

     

    Dakujem AK69 za radu, ano mas pravdu je to najlepsia cesta ale platena a zbytocne nakladna… hladal som nieco free.

     

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.