Slape vam tethering na Iphone cez Orange?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Slape vam tethering na Iphone cez Orange?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 21 )
  • Autor
    Príspevky
  • #66191
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    Prestal mi fungovať tethering cez Orange -> Iphone -> mbp cez Bluetooth.
    Slape Vám to?

    #185102
    igino
    Účastník (Participant)

    aj mne to prestalo frcat. a pred tym parada. dostalo sa mi info, ze vraj si aktualny firmware nerozumie so SL. kamarat, od ktoreho mam toto info, byva v cechach. takze orange s tym nema nic. bud downgrade alebo cakat na novy firmware. otazka: moze toto niekto potvrdit, ze to je naozaj tak?

    #185124
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    Ale mne to este do vcera islo! Resp. neviem ci som sa vcera napajal, ale urcite mi to slapalo s 3.1.2.
    Tebe to vobec nejde s novym FW?

    Mam 3GS 32GB Orange, non JB, 3.1.2

    Vyzera to akoby to normalne slo, Iphone sa spoji s MBP ked dam “connect to network”, na iphone svieti “zdielanie internetu”.

    Ale ked skusim Safari alebo hocico, vypise “You are not connected to internet”.

    Uz som skusal vserko restartovat, znovu naparovat atd., nic nepomaha. Este skusim druhy iphone.

    #185139
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    Takze som skusal aj Iphone 3G so starym 3.1 (nonJB) a ani tam to nejde.
    Iphone teda vylucujem, musi to byt mojim MBP, resp SL.

    Naposledy som tahal ten Airport update (tusim vcera).
    Ci to nahodou nebolo tym?

    Snazne prosim tych co mozu, nech vyskusaju tethering a povedia ci to ide a aku maju konfiguraciu.
    Chcem vylucit chybu na strane operatora.

    #185142
    lego
    Účastník (Participant)

    orange 3GS 3.1.2 SL
    mne to ide bez problemov takze chyba bude asi nikde u teba

    #185144
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    Mas aj ten posledny airport update?

    Vobec neviem ako to mam opravit:( Nie som zatial zbehly mac uzivatel:(

    EDIT: Uz to ide, bolo treba v network settings pod Bluetooth PAN obnovit DHCP licenciu.

    #185151
    PET
    Účastník (Participant)

    No mne to tiez nejde cez modrozuba/mam 1 den SL, vsetky update/. Cez kabel v pohode.

    #185155
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    No uz mi to slape, ako som pisal. Cez kabel mi to inac nikdy neslo :)
    Vzdy ked pripojim, sice mi vypise na macu za nasiel Iphone USB interface ci nieco take, a chce ist do network preferences, ale tam je iba ze “not connected”. Cudne. Ide to len cez Bluetooth.

    #185190
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    Ja som toto riesil akurat par dni do zadu. tu je riesenie ktore mi fungovalo:

    – na iPhone Settings->General->Bluetooth a tam vyhodit sparpvany Mac
    – na Macu cez system preferences->bluetooth tiez vyhodit (-) iPhone
    – na macu v System Preferences->network vyhodit (-) “bluetooth PAN”
    – znovu spraovat Mac s iPhone
    – ist do System preferences->network a pridat (+) novy network interface: bluetooth PAN
    – potom to uz chodilo.

    Problem bol v tom ze pred tym nez som spravil toto co je popisane vyssie tak sa sice mac spojil s iPhone a aj sa zobrazil na telefone ten modry pasik ze tethering fici ale sietovy interface si nevedel cez DHCP nastavit IP. po tom ako som “bluetooth PAN” pridal nanovo tak uz DHCP funguje a v pohode si priradi IP a interent fici.

    #185225
    igino
    Účastník (Participant)

    Pomohlo. Vdaka vsetkym za rady.

    #242209
    Benne
    Účastník (Participant)

    Dnes som skusal tethering cez bluetooth a neviem z akeho dovodu, ale proste nejde. Cez USB ide, cez BT nie. Aj sa cez BT napoji horkotazko na MBP, aj sa zapne tethering a svieti mi na iPhone, ale internet nejde. Skusal som uz aj to co pisal sleepwalker,ale nepomohlo. Mam iPhone 3Gs, neviete, kde moze byt problem ?

    #242215
    petiar
    Účastník (Participant)

    Keď už je tu táto diskusia, tiež sa priživím. Takisto sa mi zatiaľ nepodarilo rozbehať tethering cez BT (a skúšal som už fakt všetko, s predchádzajúcimi telefónmi mi to vždy išlo bez problémov), druhá vec je aj to, že neskutočne dlho trvá kým MBP nájde iPhone cez BT a občas ho ani nenájde a to ležia vedľa seba na stole. S USB mi všetko frčí, aj druhý káblik som si kúpil nech môžem nosiť so sebou, aj som si zvykol ale keď som tu zbadal túto tému, reku, opýtam sa. :-)

    #242228
    Benne
    Účastník (Participant)

    parada… jak som skusal tethering tak mi prestala fungovat mail app… som na wifi, a posledny mail v mail app mam z 1. januara a nechce mi ani za boha prebrat nove spravy. Co to ma znamenat ? Som neskutocne vytoceny !

    #245121
    Benne
    Účastník (Participant)

    Tak co teda, funguje niekomu tethering cez iphone, orange na mbp ? Na iphone tethering bezi, spoji sa s mbp, blika na displeji internet tethering, ale ked chcem ist na mbp na net, tak nefunguje. Robi to niekomu inemu aj ? Da sa to nejak vyriesit ?

    #245131
    petiar
    Účastník (Participant)

    Mne to funguje ale len cez USB kábel.

    #245133
    mrzo
    Účastník (Participant)

    2 Benne – mne to funguje bez problemov…

    #245153
    RioM
    Účastník (Participant)

    Mne to tiež funguje bez problémov: iPhone 3G, MBP, Orange.

    #245162
    Guess
    Účastník (Participant)

    funguje ok, iPhone 4 (non JB)

    #245172
    Imcheez
    Účastník (Participant)

    Mne to tiez prestalo z ničoho nič fungovať, ale na predchádzajúcej stránke máte riešenie tohoto problému, potom to už išlo, ale kopírujem to sem:

    – na iPhone Settings->General->Bluetooth a tam vyhodit sparovany Mac
    – na Macu cez system preferences->bluetooth tiez vyhodit (-) iPhone
    – na macu v System Preferences->network vyhodit (-) “bluetooth PAN”
    – znovu sparovat Mac s iPhone
    – ist do System preferences->network a pridat (+) novy network interface: bluetooth PAN
    – potom to uz chodilo.

    Problem bol v tom ze pred tym nez som spravil toto co je popisane vyssie tak sa sice mac spojil s iPhone a aj sa zobrazil na telefone ten modry pasik ze tethering fici ale sietovy interface si nevedel cez DHCP nastavit IP. po tom ako som “bluetooth PAN” pridal nanovo tak uz DHCP funguje a v pohode si priradi IP a interent fici.

    Mala poznamka: po každej úprave v system preferences treba okno zrušiť a potvrdiť zmenu. v opačnom prípade vám to fungovat nebude a mozete to cele opakovat znova.

    #245201
    Benne
    Účastník (Participant)

    no ja som to uz raz robil, ale zrejme bude problem s tym zatvaranim okna… Ono mi to totiz najprv nechcelo ani spojit IP s MBP cez BT, tak som to spravil a bum,spojilo sa,ale internet ne a ne ist… vecer to ale skusim este raz tak ako si napisal aj so zatvaranim tych okien. Diky moc fakt !!!!! Dam vediet ako som dopadol.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 21 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.