Problem s instalaciou 64bit Windows 7 pri Snow Leoparde cez Boot Camp

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Problem s instalaciou 64bit Windows 7 pri Snow Leoparde cez Boot Camp

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 33 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65222
    Partakus
    Účastník (Participant)

    Ide o instalaciu 64bit Windowsu 7 Professional, cez Boot Camp 3.0 pri Mac OS X 10.6.1. Po vyziadani Boot Campu o vlozenie instalacneho DVD s Windowsom a zacati instalacie, prebehne restart, po ktorom sa ma nabootovat windows a dialogove okno na formatovanie particie atd… . Namiesto toho ale nabehne cierna plocha a na nej:
    1.
    2.
    Select CD-ROM Boot type: _

    Neviete v com moze byt problem a poradit co dalej? Klavesnica je pri tom nefunkcna. Vdaka

    #178677
    spoti
    Účastník (Participant)

    tak moc ti nepomozem viem len tolko, ze 7ka este nie je boot camp-om podporovana…

    #178682
    raul
    Moderátor
    #178688
    Partakus
    Účastník (Participant)

    Tiez som z toho vychadzal. No skoncil som pri bode 9. Tam je ten moj problem. Po forach pisu ludia, co si instalovali windows 7, 64bit (vtedy este beta) pod OS X 10.5 a nemali problem. V bitoch a Win 7 by teda nemal byt problem. Nebude skor problem v mojej verzii windowsu? (professional, sk lokalizacia). Aku verziu 64bit windowsu7 mate nainstalovanu cez Boot Camp (3.0) v 10.6? Dik

    #178691
    DoubleJ
    Účastník (Participant)

    Tak ja mam nahodenu Windows 7 Professional 64bit CZ uz asi 2 tyzdne (system dostavam od skoly) a ziaden problem, ani pocas instalacie, ani s behom systemu… Stacilo klasicky vytvorit particiu cez BootCamp, restart, naformatovat a instalacia prebehla ako na klasickom PC. A mam MacBook Pro a Snow Leopard.

    #178699
    Kaliver
    Účastník (Participant)

    Taktiez mam nahodeny windows 7 EN na skusku cez BootCamp. Instalacia prebehla bez problemov.
    Mac OS X Snow Leopard 10.6.1

    #178701
    raul
    Moderátor

    Tak asi bude problem v Sk lokalizacii, tam zvykne byt zadrhel..

    Ak si nainstaluje win 7 64bit, ale mam Leoparda iba, bude bezat win na 64 bit? Ma to opodstatenenie? Alebo radsej 32? Dik

    #178702
    Anonymný
    Neaktívny

    Aky mas stroj Partakus?
    lebo nie vsetky su podporovane : According to the announcement, a series of Mac models “will not be supported for use with Windows 7 using Boot Camp,” specifically:

    • iMac (17-inch, Early 2006)
    • iMac (17-inch, Late 2006)
    • iMac (20-inch, Early 2006)
    • iMac (20-inch, Late 2006)
    • MacBook Pro (15-inch, Early 2006)
    • MacBook Pro (17-inch, Late 2006)
    • MacBook Pro (15-inch, Late 2006)
    • MacBook Pro (17-inch, Early 2006)
    • Mac Pro (Mid 2006, Intel Xeon Dual-core 2.66GHz or 3GHz)

    Dovodom je vraj to, ze neexistuju kompatidebilne drivre co spoluprcaju s Win7…:)

    Original clanok je tu: http://www.appleinsider.com/articles/09/10/22/apples_boot_camp_will_not_support_windows_7_on_some_2006_macs.html

    #178704
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    Windows 7 (minimálne 64 bit verzia určite, rovnako ako Vista x64) podporuje EFI64 a GUID natívne, nie je vôbec potrebné použiť Boot Camp. Mám to osobne odskúšané.

    1. Nainštalujete Mac OS X Snow Leopard, v Disk Utility počas inštalácie vytvoríte 2 partície (HFS+ a FAT). Toto by malo byť možné v Disk Utility aj po inštalácii dodatočne, nie som si istý.
    2. Po inštalácii nabootujete z Window 7 inštalačného média, preformátujete FAT na NTFS a nainštalujete systém na túto partíciu.

    Obidva systémy budu na svojej partícii, výber pri štarte je možné uskutočniť podržaním tlačidla ALT pri zapínaní počítača.

    Ovládače pre Vista na médiu Snow Leoparda sú kompatibilné s Windows 7, stačí vložiť médium a spustiť inštalátor.

    #178706
    Anonymný
    Neaktívny

    bootcamp bude mat do konca roka update, po ktorom by mal windows 7 plne podporovat.
    zdroj http://www.zive.sk/bleskovky/apple-boot-camp-a-podpora-windows-7/sc-4-a-284982/default.aspx

    #178710
    Anonymný
    Neaktívny

    To nuda7: ak si si poriadne precital clanok a klikol na odkaz http://support.apple.com/kb/HT3920 , pochopis, ze popisane modely z r.2006 Nebudu podporovane…riesime povodny Partakusov problem.
    Hlavne nech napise ci ma niektory z uvedenych modelov….

    #178715
    Partakus
    Účastník (Participant)

    Mac Pro Intel Xeon Dual-core 2.66GHz (1.generacia)

    #178718
    Anonymný
    Neaktívny

    Tak je to jasne , win7 cez bootcamp na Tvojom Mac Pro Intel Xeon Dual-core 2.66GHz (1.generacia) nie je podporovany, bohuzial. viz. http://support.apple.com/kb/HT3920

    -ale na Snow leopardovi cez Parallels /build 4.0.3846 a vyssie/ alebo VMWare Fusion/2.06 a vyssie/
    by win7 mal bezat, skusal som ale len RC verzie zatial…

    #178724
    Partakus
    Účastník (Participant)

    a teda vyriesi to ten update Boot Campu do konca roka? Netusil som ze patrim medzi “vyvolenych”. Alebo sa to da nejako obist? Ako naznacoval Dominik. A nemyslim teraz na Parallels alebo VMWare Fusion. Dik

    #178727
    Anonymný
    Neaktívny

    Ten update do konca roka to nevyriesi, poriadne citaj http://support.apple.com/kb/HT3920
    konkretne Note: The following models will not be supported for use with Windows 7 using Boot Camp.

    -je tam povedane ze dopracuju podporu Win7 cez bootcamp okrem popisanych modelov to pojde na vsetkych ostatnych ,teda novsich po r.2006 ,ide o to ze napr. driver pre skleneny touchpad na sucastnych Mbookoch pro nefunguje ako multitouch alebo pre Isight kameru nie je ovladac pre win7..toto doriesia do konca roka…

    Dominik , ak to co tvrdis odskusas na Partakusovom stroji /Mac Pro Intel Xeon Dual-core 2.66GHz/, tak az vtedy tomu uverim na 100percent.Inak si si isty, ze jeho HW je aj ovladacmi plne kompatidebilny s Win7 bez pouzitia bootcampovych driverov???

    #178737
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    Zbytočne to komplikujete – Boot Camp v tomto prípade neurobí vôbec nič, len nainštaluje systém rovnako, ako keby ste jeho sprievodcu ani nepoužili. Problém je, že súčasná verzia Boot Campu ešte tohto sprievodcu nemá prisposobeného pre novú štruktúru a súbory na inštalačnom médiu Windows 7. Avšak pre Windows 7 alebo Vista x64 vôbec nie je potrebné emulovať BIOS, ako to bolo v prípade Windows XP.

    Boot Camp teda už nie je potrebný a postupne stráca zmysel. Emulácia nie je potrebná, Windows 7 beží na EFI a GUID partičnej schéme natívne.

    Zmenšite teda hlavnú partíciu cez Disk Utility, vytvorte vo voľnom priestore na konci druhú FAT a nainštalujte naň Windows 7 bežným spôsobom.

    #178752
    Partakus
    Účastník (Participant)

    Dominik Balogh, davas mi nadej. Ale vcera som skusil aj tento sposob (bez Boot Campu), no “instalacia” skoncila na rovnakom bode:
    cierna plocha a na nej:
    1.
    2.
    Select CD-ROM Boot type: _

    Jediny rozdiel s tym co pises bolo, ze “particiu” FAT32 som cez Disk Utility vytvoril na samostatnom disku. (ale to je asi nepodstatny rozdiel)
    Instalacne DVD windowsu je ok, obsah si viem pozriet aj pod Mac OS X.
    Skusil som aj nainstalovat najskor starsi windows (32bit XP) a v nom spustit instalaciu Win7, ale tam to vyhlasilo chybu instalacneho disku.
    To co odporucas, mas aj overene na nejakom z toho hw, co je v tom zozname? Zatial dik.

    #178757
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    Potom je len jedna možnosť.

    Váš Mac Pro zrejme požíva 32-bit EFI a so 64-bit Windows nie je kompatibilný, potrebuje emulátor, teda v tomto prípade naozaj potrebuje aktualizovaný Boot Camp, ktorý Apple zatiaľ nevyrobil.

    Dá sa to obísť týmto postupom:

    http://jowie.com/blog/post/2008/02/24/Select-CD-ROM-Boot-Type-prompt-while-trying-to-boot-from-Vista-x64-DVD-burnt-from-iso-file.aspx

    Podotýkam, že Windows 7 v 32-bit verzii nepodporuje EFI, a teda za každých okolností Boot Camp potrebuje. Len 64-bit verzie Windows Vista a Windows 7 bežia na Macoch s EFI64 natívne.

    Aká EFI je v stroji je možné zistiť terminálovým príkazom:

    ioreg -l -p IODeviceTree | grep firmware-abi

    Apple väčšinou neaktualizuje EFI32 na EFI64, aj keď technicky to možné je. Apple zrejme nevydá aktualizáciu na EFI64 pre vyššie zmieňované stroje (uvedené na stránkach Apple) a nebudu vyrábať ani emulátor cez Boot Camp.

    #178760
    Partakus
    Účastník (Participant)

    Dakujem za vycerpavajuce odpovede, vyskusam ten postup, hned ako sa k PC dostanem. Som sam zvedavy.

    #178873
    Partakus
    Účastník (Participant)

    Uspesne som vytvoril instalacne DVD podla horneho linku:
    (http://jowie.com/blog/post/2008/02/24/Select-CD-ROM-Boot-Type-prompt-while-trying-to-boot-from-Vista-x64-DVD-burnt-from-iso-file.aspx)
    Instalacia prebehla uspesne, az na jednu malickost, ze som musel odpojit vsetky disky okrem toho na ktory som isiel instalovat. Dovtedy po naformatovani pocas instalacie Win7 vyhadzovalo chybu 0x80300024.
    Takze Win7 je uz uspesne nainstalovany aj na Apple “odpisanom” stroji. Ale je tu dalsi problem, kvoli ktoremu potrebujem poradit:
    Doinstalovanie ovladacov z Instalacneho CD Snow Leoparda neprebehne uspesne a vyhodi chybu:
    Boot Camp x64 is unsupported on this computer model
    Takze Apple to ma dobre osetrene :)
    Alebo existuje sposob ako sa da aj toto obist? Lebo Win7 bez polovice klavesnice a dalsich veci, ktore nebudu fungovat sa ovlada dost zle. Dik
    update: Boot Camp a ovladace sa mi z casti podarilo nainstalovat z instalacneho CD Leoparda.
    Z casti, lebo okrem hlasok s problemami kompatibility som musel ignorovat instalaciu niektorych casti.
    Klavesnica, konkretne numericka cast, hlasitost, vysuvanie mechaniky, atd… su nadalej nefunkcne, a dalsie veci ktore sa casom ukazu.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 33 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.