Problem s instalaciou 64bit Windows 7 pri Snow Leoparde cez Boot Camp

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Problem s instalaciou 64bit Windows 7 pri Snow Leoparde cez Boot Camp

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 21 až 33 (z celkového počtu 33 )
  • Autor
    Príspevky
  • #179132
    Anonymný
    Neaktívny

    Partakus gratulujem Ti k instalacii,tie drivre co si instaloval a podarilo sa boli urcite Bootcamp X64 pre Hlistu/Vistu/.
    Dostal si sa ale do podobneho stavu, ako keby si si staval Hackintosh.
    Je mozne ze niekto upravi drivre pre Tvoj Macpro,ale moze sa stat,ze nebudu NIKDY.
    Prave preto , ked Apple napise Supported-znamena to PLNE Podporovane, a Not supported znamena, ze mozes chodit po forach, hladat riesenia atd..co Ti zaberie mnozstvo casu, takze tak.

    UPDATE: Ano Partakus, v tomto mas absolutnu pravdu ,ale to je aj problem sucastnej doby ze sa stale hardware meni a predajcovia vnucuju zakaznikom stale nove a nove vyrobky…casto aj kvalitativne horsie..
    a potom odrezu podporu pre 3-4 rocne stroje…Ale snad to Apple este prehodnoti a urobi drivre. dufam ze nebude treba nejaku peticiu…

    #179144
    Partakus
    Účastník (Participant)

    No vdaka palihora. Nemozem zato, ze apple ma taku politiku. Ked prisli Intel Macy tak masivne komunikovali, ze na nich pobezi aj windows. Je jasne, ze nemozes updatovat OS donekonecna na ten isty HW. Ale v tomto pripade mi to pride len ako umele odrezavanie klientov co si kupili HW pred 2-3 rokmy. (Dominik Balogh to tiez potvrdil vo svojom prispevku, ze je to len o neochote). Nechcem vidiet tie fora ludi co vlastnia 2 roky stary HW od Applu a nemozu nato nainstalovat Snow Leoparda (aj ked tu logika je, kedze je Snow komplete prepisany). No Vista a Win7 je vraj takmer totozna, ved nakoniec aj ovladace z Visty maju bezat pod Win7.
    http://support.apple.com/kb/HT3920 som zial videl, az ked som mal OS od microsoftu zakupeny. Win7 je vraj uz ako tak funkcny OS. Windows (s porovnanim s Mac OS X) vyuzivam tak na 5% a aj to nie na pracovne veci, ale napriek tomu by fungovat mohol :). Osobne skusenosti zatial nemam, je to len druhy den. Tak zatial.
    A ak by mal niekto typ ako tam dostat aj ostatne potrebne ovladce, tak len uvitam.

    #192974
    Macker2
    Účastník (Participant)

    Nasiel som tuto temu takze nebudem zakladat novu:

    Mam Mac Pro (MacPro 2,1 kupovany 01 2008) 2x Intel Xeon Quad Core 3.0G a chcem tam rozbehat Windows 7 Pro 64bit … a ne a ne to rozbehat. Kupil som este aj Snow Leopard (mam aj Leopard co som dostal s MP)

    Ked nabutujem z original dvd Win7 tak mi napise hlasku “Select cd-rom boot type” a dalej sa nepohnem nic nejde stlacit.

    Cez boot camp assistan som skusal tam mi vypisuje len ze 32bit win xp or vista bla bla bla ale ziadne 64bit cd ze ma vlozit dalej vytvorim particiu dam instalovat a zase nic hlaska “Select …..”

    Skusal som tam aj Vistu 64 ultimate co mam origal krabicu ta sa dostala do bodu ze som ju isiel instalovat ale zahlasila ze disk nenema NTFS tak som dal format ale ja tak nic toto som isiel cez boot camp assistant.

    Normalne som zufaly mam 8 jadrovy Mac Pro + Win 7 64bit + Win Vista 64bit + 3D Studio max 64bit + AutoCad 2009 64bit + Revit 2009 64 bit cele to stalo asi tak jeden mega slovenskych a nic :-(((

    #192975
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    Obavam sa ze tvoj mac pro nepodporuje 64bit windows. To bol myslim posledny model na ktory sa to neda naisntalovat. Treba minimalne MacPro3,1. Starsie totiz maju len 32 bit EFI. Neviem ci sa to da nejak ofejkovat mimo bootcampu.

    http://support.apple.com/kb/HT1846

    #192981
    Macker2
    Účastník (Participant)

    sakra ale mal som tam uz Windows Vistu 64bit aj Win XP 64bit.

    Takto tu 64bit vistu dostanem do pozicie ze sa instaluje len mi napise ze nieje NTFS ? co sa mi predtym nestalo a dal som aj format ale aj tak som sa nepohol

    #192985
    peto01
    Účastník (Participant)

    tym jeden mega si myslel že si do za comp a par softov vyhodil milion SK? :) neverím :) a len tak pre zaujimavosť mne na mbp 2,26 win7 64-bit ide.v stredu som to inštaloval

    #192989
    Macker2
    Účastník (Participant)

    peto nemusim ti vraviet kolko som za to dal ale ano dal som za to mega … 250.000 Stal MP v SWP … 400.000 stalo 3D max (t.j. komplet verzia 64 + 32 + verzia 9 cize na tri kompy + addons + object) Revit stal 120.000 tiez 3 verzie a AutoCad cca tiez tolko + Win Vista ultimate + Win 7 pro + Adobe CS3 DP for mac cca 70.000 a dalsie chujaciny ktomu asi do mega to bolo a mam dost nervy ked mi to nejde

    ale hlavna otazka ako si to naistaloval ze ti to ide?

    neveris? tak dokaz :-))) http://www.mrazek.sk/soft.jpg

    #192996
    Macker2
    Účastník (Participant)

    uz som rozbehal Vita 64bit :-)) neviem ani ako ale ide instaluje nechapem preco mi nejde win7

    #232387
    lubo123
    Účastník (Participant)

    skusal som nainstalovat win 7 64bit sk na mac mini (posledny model 2,66 ghz, os: snow leopard neviem z hlavy verziu ale vsetky updaty stiahnute). boot camp verzia 3.1 vsetko pekne nainstaluje az na to ze po spusteni win 7 nefunguje prakticky nic okrem grafickej karty a ked skusam ovladace nainstalovat samostatne tak pisu ze tuto jazykovu verziu (win 7 64bit slovak) nepodporuju :(

    viem za v zozname slovenska verzia nie je ale to nebola ani u 2.1 a win xp mi s nimi na inom macu funguju perfektne -vazne je problem v tej hlupej slovenskej lokalizacii? cital som ze ludom s cz verziou win7 64bit funguju (a tie tiez nie su v zozname podporovanych verzii)
    alebo nieco robim zle? poradi niekto prosim…

    #232399
    Partakus
    Účastník (Participant)

    Macker2, vypisem ti tu podstatne z predosleho vlakna: tvoj MacPro je zrejme 1. generacie, teda Mid 2006 a teda s EFi 32 (ake mas na Macu EFi si zistis v terminalovom prikaze: ioreg -l -p IODeviceTree | grep firmware-abi), applom oficialne nepodporovana na instalaciu Windows 7 (http://support.apple.com/kb/HT3986). Napriek tomu sa da, trochu “obtiaznym” postupom nainstalovat Win 7 aj na tieto stroje. Postup: (http://jowie.com/blog/post/2008/02/24/Select-CD-ROM-Boot-Type-prompt-while-trying-to-boot-from-Vista-x64-DVD-burnt-from-iso-file.aspx)
    Podla toho linku si z instalacneho CD Windowsu7 upravis a vypalis cca 5 CD. Z vysledneho sa ti potom ta Win7 podari uspesne nainstalovat. Problemy, ktore som potom opisoval sa dali odstranit a prirovnal by som ich k problemom so zvukom, ake tu opisovali aj uzivatelia instalujuci priamo windows na podporovane stroje.
    Ked si vezmem, ze Win uz teraz vobec nepouzivam tak mi pride aj ta namaha vypalovat CD zbytocna. AJ tebe by som odporuci prejs z 3D Maxa na Cinemu 4D a AutoCad je aj na Mac, teraz tusim vysiel novy.

    #232869
    lubo123
    Účastník (Participant)

    ak to niekomu pomoze tak problem bol skutocne v slovenskej lokalizacii win 7 64bit. po nainstalovani anglickej verzie win 7 64bit vsetko slape tak ako ma.

    #283922
    herczegh
    Účastník (Participant)

    Nainštaloval som cez Booth camp Windows 7, 32 bitovu,inštalacia bola bez problemov,ale tracpad nefunguje korektne a hlavne vysuvanie disku mi vôbec nefunguje,mate s tym niekto skusenosť?ďakujem

    #283924
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Ahoj, zrejme si nenainstaloval drivre pre winsrot, vloz Install disk 1 co si dostal k Macu pod winsrotom a spusti setup, po instalacii Ti bude fungovat vysuvanie, podsvietenie klaves, jas atdô tak isto ako na macu.

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 21 až 33 (z celkového počtu 33 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.