WWDC 2008,

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware WWDC 2008,

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 221 až 231 (z celkového počtu 231 )
  • Autor
    Príspevky
  • #126131
    XcoRpi
    Účastník (Participant)

    titinius: tak, nové macbooky – montevita tu mali byť na Vianoce, však dačo ich pozdržalo tak asi takto o rok…

    PS: už ten link fuguje : http://developer.apple.com/

    #126132
    titinius
    Účastník (Participant)

    no hej, ale naco potom upgrade http://store.apple.com/ ???
    davaju nejaky novy produkt, a asi to bude rozsiahlesi update ked zastavili cely store koli tomu,,,
    nemate info o co by mohlo ist,,,?

    #128289
    titinius
    Účastník (Participant)

    pocujte, neviete, resp nemate odhad kedy by mohli vyst upgrady na MB alebo MBA resp MBP ?? lebo chcem kupit ale uz davno nebol upgrade, takze enchcem kupi tyzden pred nim,,, dik

    #128294
    Anathos
    Účastník (Participant)

    Ja ratam tak najskor koncom roka. Ale vzdy sa da cakat, vies ako to je. :D

    #128297
    XcoRpi
    Účastník (Participant)

    Tak podľa nového Apple už pripravuje nový dizajn macbookov pro, uvidíme čo to spraví s MacBookmi klasickými, ale skrátka, už sa na tom pracuje :)

    Keďže Intel ako sa predtým predpokladalo nakoniec už Centrino 2 vydal, takže môžme očakávať čo najskôr :)

    #128374
    Count Grishnackh
    Účastník (Participant)

    Ja si myslím, že update MBP a možno aj MB, či MBA bude koncom leta, niekedy v priebehu septembra. To je môj dohad. Veľmi by ma mrzelo, keby tomu bolo až koncom roka, respektíve začiatkom nového …

    #128432
    titinius
    Účastník (Participant)

    no to dufam ze po lete to bude,,, sak kedy naposledy bol upgrade,, ?
    nieco sa tu pisalo o znizovani cien, nie ?..

    #128433
    Count Grishnackh
    Účastník (Participant)

    to titinius:

    Čau. Áno, o znižovaní cien písal Tommy v novinkách. Ak to bude pravda, tak ma Apple opäť len poteší a utvrdí ku kúpe. Ja som na tom tak isto ako Ty, len ja chcem MacBook Pro a tiež USA. Ty chceš ale MacBook Air, však?

    Čo sa týka relevantného upgradeu MacBooku Pro (Gen. 3) , tak ten bol naposledy presne pred rokom, takto v lete. Apple prešiel na čipset Santa Rosa, nové procesory, nová grafika GeForce 8600 M GT, LED podsvietenie 15″ modelu. To bolo pred rokom.

    A posledný, tzv. tichý upgrade MacBooku Pro (Gen. 4 – terajšia), bol začiatkom roku 2008. Apple prešiel na nové procesory Intel Core 2 Duo s kódovým označením Penryn, 2x zväčšil GDDR3 pamäť grafiky GeForce 8600 M GT, zo 128 MB na 256 MB a z 256 MB na 512 MB a tak isto aj zväčšil HDD.

    Tak ak Ťa kúpa Macu nesúri, určite počkaj aspoň do septembra. Možno nás Apple prekvapí a aj MacBook Air bude upgradeovaný. Možno znížia ceny, čím sa Apple viac priblíži k zákazníkovi a utvrdí ho v tom, že kúpa Macu bola tým správnym rozhodnutím …

    #128435
    titinius
    Účastník (Participant)

    no jasne :) ze pockam, nie nesuri, ale rad by som ho mal koncom septembra kedy mi zacina semester,,, ale to je +/- jedno,,
    mohla by vyjst nova generacia MBA, nieco ako iPhone 3G :D
    lebo ja som ani iPhone 1G nekupoval pretoze je to 1G,,, a vsetky 1G veci maju svoje muchy aj ked je to APPLE a ten si dal urcite zalezat kym ho vypustil,,, ale aj tak,,,
    ale spat k MB,, rozmyslal som MB cierny alebo MBA, kedze ja fakt len iWork ako nahradu Office + internet aby fical cez HUAWEI ci ako sa to vola, a dalej uz len filmy plinule prehravat a klasicke prkotinky,..
    HDD planujem riesit ako 250Gb 2,5″ externy + kozeny obal = filmy + dokumenty + zaloha,,,

    a MBA ma kvalitnejsi display ako MB co som pocul,, a inac by som uz siel len do 17″ modelu MBP koli Full HD a grafike + HDD ale na to nemam peniaze a navyse som sa rozhodol dat prednost mobilite a vydrzi baterie co je pri MBA az 5hod (podla apple.com) ….

    takze ak by vysla new generation tak nieje ocom :)

    #128437
    Count Grishnackh
    Účastník (Participant)

    to titinius:

    Titinius, Ty si presný príklad užívateľa, pre ktorého je MacBook Air maximálne determinovaný. Som rád, že aj v našich končinách má odozvu. Nedávno som na neho nahovoril kamaráta a tiež chce na ňom robiť to, čo Ty. Mne sa tiež veľmi páči (ten MacBook Air, samozrejme :) ), je to dizajnový skvost, v ktorom sa prelína maximálna mobilita a dostatočný výkon, spolu so slušnou výdržou na batérie a to všetko pri minimálnej hmotnosti, nie je o čom. Ale ja jednoducho túžim po MacBooku Pro. Páči sa mi, ako Apple kategorizuje svoje produkty do príslušných “tried” užívateľov, každý si vyberie pre seba ten správny Mac.

    … a k tomu 17″ MBP Full HD … aj mňa strašne láka, ale pre začiatok bude pre mňa perfektná voľba aj základný, 15″ model. Na 17″ MBP HD si brúsim zuby, ale kúpim ho až neskôr. Tiež som študent a peniaze nemôžem rozhadzovať len tak. Budem rád, ak mi z terajšej letnej brigády vyjde okrem 15″ MBP aj na príslušenstvo + iPod Touch (dúfam, že Apple uvedie aj nové iPody) + kvalitné slúchadlá. Už ma ten Win PC desktop ubíja, teším sa na niečo nové.

    A máš pravdu, MacBook Air má kvalitnejší displej ako MacBook, predsa LED je LED a vyšší jas, lepšie podanie farieb. Ale aj tak, MacBook Pro ho má zo všetkých najkvalitnejší … :)

    Sry, ale nedá mi. Ten externý HDD si kúp určite, ale 2,5″ ! K MBA sa to bude viac hodiť, ale hlavne je to menšie, mobilnejšie a nevydáva žiadny hluk. Doporučujem LaCie Little Big Disk Quadra – LaCie sú najspoľahlivejšie a najkrajšie HDD, ale aj drahšie.

    Dosť bolo už … citových výlevov … čekuj tento http://www.lacie.com/us/products/product.htm?pid=11037

    Btw. Ty ideš riešiť MacBook Air z USA, však. A ak smiem vedieť, tak akým spôsobom?

    #129219
    titinius
    Účastník (Participant)

    planujem riesit ako 250Gb 2,5″ externy

    vask som napisal ze 2,5″

    dik za postrehy :)
    no idem to riesit tak, ze sesterka tam ma frajera a vela kamaratov, ten jej frajer dojde v septembri tusim, ale to nieje podstatne, aj keby to mal kupit nejaky jej kamos v USA a dostal by sa mi o mesiac neskor to mi neva, hlavne nech je, ale nech je az po upgrade,
    teraz este ceknem novy MB, ze to bude obsahovat, vylepsenia a tak,,, a znovu ho porovnam s MBA a uvidim co a ako ,,,
    strasne by som chcel aby spravili upgrade MBA, ale asi nebudem moct cakat az do januara,, sakra,,, ale sak uvidime, mozno ze aj hej,
    fakt zalezi na tom co prinesie “novy” MB,,,

    btw, uz sa tesim na iPhone :D

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 221 až 231 (z celkového počtu 231 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.