WWDC 2008,

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware WWDC 2008,

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 201 až 220 (z celkového počtu 231 )
  • Autor
    Príspevky
  • #125813
    Anonymný
    Neaktívny

    Ano dock si musis/nemusis dokupit k iTouchu ale co som chcel porovnat je ze k iphone 1 bol dock uz v krabici!

    A ako to ze kabel zavadza? Ak mas iP tak iste si to vies predstavit proste iP drzis v ruke, pocuvas ale kabel sa ti taha cez display nakolko sluchatka su neni moc dlhe pripadne ti kabel zavadza inym smerom co pri iPode nehrozi nikdy!!!

    #125818
    Sevo
    Účastník (Participant)

    nechali tam aj tu semitnu kameru… :)

    #125830
    titinius
    Účastník (Participant)

    MAM 2 OTAZKY:
    1)ako bolo rieseny nakup iPhone 1 generacia v USA, ked si nechcel zmluvu, resp ako kupit iPhone 3G bez zmluvy, ked mam cloveka v USA a chcem iPhone co NAJSKOR
    (predavat sa ma zacat 11.jula , nie?)

    2)rozhodol som sa ze si kupim MacBook Air, 1,8Ghz, klasicky HDD 5400ot, 2Gb RAM + iWork + MobileMe cele za: $2,247.00
    + neskor dokupit externy HDD

    a co ma zauima je , ci neviete ci nehrozy upgrade na MacBook-y a teda premna je zauimavy MacBook Air, lebo by ma piclo keby som kupil teraz 1,8Ghz za 2247$ a za mesiac by predavali 2.0Ghz a povedzme 100Gb HDD klasicky resp by bolo mozne kupit 4Gb RAM ako doplnkovu,,,

    Takze ma zauimaju vase seriozne odhady (najlepsie percentualne) ci bude upgrade na MacBook-och

    DAKUJEM.

    #125834
    dex
    Účastník (Participant)

    Okrem displeja neviem, prečo konkrétne sa ti zdá MacBook Air zaujímavejší. A nič proti gustu, ale už aj najlacnejší MacBook je výkonnejší od najsilnejšieho MBA. Ja by som MB bral aj teraz, hoci, myslím si celkom vážne, že update bude okolo septembra.

    #125835
    titinius
    Účastník (Participant)

    no ja som sedel vo vlaku (studujem v KE a KAZDY vikend chodim domov, koli frajerke :) ) a som si uvedomil ze vlastne jedine co ja chcem robit na booku je browsovanie cez mobile internet + doma mame wi-fi siet, dalej nieco v iWork porobit, pozeranie filmov !, a to je asi tak vsetko,,, + este nejake tie widgety, aby tam ficali,,,

    kupim si jeden kvalitnejsi USB kluc koli prenosu dat z MBA do PC (ak by nemalo nahodou wi-fi) a externy disk o velkosti vacsieho mobilu a mam vystarane…

    predstavujem si to tak ze v jednej elegantnej taske na MBA budem mat book, ext HDD, adapter a ten USB kluc a nic viac nepotrebujem ku stastiu,,,

    jedine co ma trapi a chcem este vyskusat, je ze ci funguje ten procak 1,8Ghz plinule, napr keby som mal vytvorene 2,3 alebo 4 okna
    v jednom pozeram film, druhe na net , dalsie povedzme na nejaky iChat alebo SKYPE a dalsi ani neviem, mozno iba na widgety to je fuk,,,

    ale si myslim ze ked som mal doteraz 2,0Ghz PC a slapalo uplne superne, az na winshit pri ktorom stravite viac casu o starostlivost ako casu na realne pouzivanie,,, tak by mala 1,8 bohate stacit

    akurat som na bratovom booku je to Toshiba 2,16Ghz 1Gb RAM a idu na nom hry ako World in Conflict a taktiez nema problem mat spustene aj 3 programy (hra, internet, hudba) takze predpokladam ze ak ma MBA 2Gb RAM a 1,8 CPU tak neverim ze by mi to nestacilo

    + multitouch ma oproti MB
    a si predstav novy bieli iPhone + MBA :D no romantika co sa dizajnu tyka hh,, :)

    a navyse si vezmi ze MB ma presne taku istu grafiku ako MBA, a naco ti je silny procak ked mas slabu grafiku,,, ? a kolko z vas ma 4Gb RAM v MB ? ja osobne by som ju tam na 100% dal ak by som bral MB, ale proste ta graficka karta taha vykonnostne MB ku dnu, cim chcem povedat ze ten procak (2.4Ghz) sa neda naplno vyuzit, resp si enviem predstavit ako by sa dal naplno vyuzit ak nie na graficke programy resp hry,,, lebo neviem o programe ktory by bol pomerne dost narocny na CPU a takmer uplne nenarocny na GPU… ??
    ale mozno vy viete, sak ja tu pisem aby ste mi poradili :)

    dik

    #125839
    pt
    Účastník (Participant)

    Skus porozmyslat ohladom investicie do mba s ssd diskom, pretože pokial budes robit nieco vacsie, tak je mba s 80g diskom trosku pomalsi.
    mam ho uz dva mesiace a niekedy ma ide slak trafit, druha vec je , že pokial ho pouziva sa ako ja iba na net a nejeke pisanie, tak to staci, zyvkneš si

    #125842
    Anathos
    Účastník (Participant)

    Rozdiel medzi klasickym HDD v MBA a SSD je minimalny. Je to iba reklamny trik.

    Jedina vyhoda SSD je, ze tusim zerie menej baterky a mozes s bookom triast, ako len chces, procesy budu bezat plynule.

    #125856
    mrzo
    Účastník (Participant)

    Do MBA by som osobne nesiel – rovnako “mobilny” je aj MB, s podla mna vacsim vykonom. MBA je len taka pekna hracka ak mas este nejaky iny serioznejsi pocitac k nemu – neviem si na nom predstavit kazdodennu pracu – kludne ma niekto opravte kto ho pouzivate kazdodenne ako jediny pocitac. Pekny je len kvalintejsi LCD a mozno podsvietena klavesnica to je vsetko…

    #125864
    pt
    Účastník (Participant)

    ja ho pouzivam doma alebo na cestach ako 2 pocitac k imacu v praci, pracovat cely den sa s nim velmi vzhladom na jeho velkost da ale je to sila zvyku.

    #125866
    pt
    Účastník (Participant)

    jedine, co ma na nom stve je, že ked je v el. sieti, tak huci ako sprosty. inak je perfektny

    #125885
    titinius
    Účastník (Participant)

    to MRZO:
    ale ja nepracujem, a uz vobec ne cely den ! boze chran :D
    ja si potrebujem pozriet vo vlaku 2 filmy + browsovat bez sekania
    + popripade napisat par praciciek v iWork na vytlacit to,, nic viac nechcem
    + si kupit ext HDD aby som mal pri sebe zasobu filmov a mam vystarane,,,

    dnes ma presviedcal predavac v Auparku ze sa mi oplati kupit za 60 000,- MBA 1,6GHz ako v USA 1,8Ghz + iWork + Mobile ME za 44 000 ,- :D:D:D:D komediant,,,
    splietal nieco so zarukou, a zadelil ze rozsirenie na 2 roky stoji 300 dolarov, neviem ci si myslel ze neviem pocitat, alebo som uz uplne blby, ale 300 dolarov je 6000 a ne 20 000 :D:D:D omg

    a na celu zaruku sa mozem,,, snad to vydrzi rok a pol a potom zoberiem aj tak novy komp,,,

    #125893
    psychodiagnostic
    Účastník (Participant)

    asi tak neak….rok a pol to urcite vydrzi a potom co ine ako kupit si novy…kazdy to tak robi, sice moj prvy MAC by som chcel nechat ale druhy by som uz predal asi…muhhahahahaah :)

    #125897
    zero0x
    Účastník (Participant)

    si normalny? notebook za 60k pouzivat rok?

    ja mam mb za 30k a planujem aspon 2-3 roky !

    okrem toho ti predavaci maju pravdu, je to tu drahsie a to aj koli tomu, ze maju povinnost davat 2rocnu zaruku. To v US nie je.

    Okrem toho dovazat z ameriky je dost komplikovane, a niekedy to za ten cenovy rozdiel nestoji

    #125899
    dex
    Účastník (Participant)

    Vôbec to nie je komplikované. Dokonca v USA ti to sú schopní predať aj na študentskú zľavu. A čo je komplikované na strčení si MB do kufra, to fakt netuším. Clo nehrozí.

    #125903
    titinius
    Účastník (Participant)

    “čo je komplikované na strčení si MB do kufra, to fakt netuším”

    :D:D:D:D:D:D:D hhhhh asi tak :D:D

    a ne notebook za 60 tisic na rok, ale notebook za 40 000 na rok a pol ! :)
    co som mal teraz winshit, tak mi ho sice ukradli, ale uz mesiac bol taky nijaky ze som stracal nervy uz, ale to mohlo byt aj winshitom, neviem,,, a to som ho mal presne rok a pol :)

    no hej, asi aj ja si ho necham, do vitrinky :D:D ako spomienku na zaciatok APPLE ery v nasej domacnosti :)

    #125905
    mrzo
    Účastník (Participant)

    Pracou som myslel pracu na pocitaci (pouzivanie pocitaca) nie pracu ako zarobkovu cinnost :-) A ak mas 60 tis. na masinku co budes pouzivat 1 rok tak do toho… Prinajhorsom ho predas ak nebudes spokojny, Apple notebooky sa dost dobre predavaju aj pouzite za este rozumne sumy.

    #125936
    titinius
    Účastník (Participant)

    :) ty zle citas post, ja ho kupim za 43 ne za 60 tisic :)
    a nebudem platit ani CLO, lebo ako bolo spomenute, sesternica ho len supne do tasky a bude,,, uz ma s tym skusenost :)

    a hej, ak nebudem spokojny predam,,, ale nerad by som, fakt ze 1 apple je prvy apple,,, to nieje ako winshit, proste kus umenia :) + citovy vztah,
    poznam to z iPodTouch :)
    este aj dnes ma neprestava udivovat, niekedy ked ho pouzivam sa tak uvedomim, a zase ma raz ohromi neskutocna elegancia funkcnost ovladatelnost a vykon toho pristroja :)

    je to asi jedeiny kus elektroniky co ma neomrzel za pol roka,,, a stale som hrdy ze som jeho majitel, a ked sa nazaciatku vravelo ze je to len frajerina, ze praktickejsi je Classic160Gb tak mozem len a len vyvratit,,,
    je to aj o maxrovani mozno, ale ta neskutocna ovladatelnost a ten display, no romantika,,

    fakt ze totalna revolucia :)

    #126008
    XcoRpi
    Účastník (Participant)

    zero0x: nemyslím si, že len tie 2 roky. Ak si to tak zobereme, Apple o rok vydá nový OS X, ktorý podľa všetkého bude zameraný na optimalizáciu a stabilitu. Takže, ti pôjde rýchlejšie, než akutálny Leopard. Výkon aktuálnych macbookov je stále vysoký, však predsa je to Core 2 Duo, čo sú kvalitný rýchle procáky a nevidim dôvod, aby najbližšie 3-4 roky bola potreba ich zamieňať za dačo “rýchlejšie” keďže tak väčšia polovica užívateľov MacBookov a iMacov aj tak tie stroje využíva maximálne do 40% ich potenciálu. Zmysel pre upgrade majú stroje nasadené vo filmových, hudobných štúdiach, kde skutočne vedia na plno využiť potenciál nových procesorov.

    zero0x, aby som hlavne nezabudol zdôrazniť fakt… OS X NIE JE WINDOWS!! To znamená, že nová verzia systému pôjde ešte rýchlejšie, než aktuálna. Rozhodne si netreba s novým OS kupovať aj novú mašinu… Multi touch v tej dobe môže byť lákadlo, prečo ísť do nového stroja, ale treba sa zamyslieť, či skutočne tieto možnosti plne využiješ a či ťa posunú v produktivite (myslím si, že moc nie…) a nie je to len kôli machrovine pred ostatnými. Ak chceš machrovať s multi touch, je tu fakt, že prečo sa nezamerať na taký iPhone… z ktorého môžeš ku všetkému i volať :D

    Titanus: fúú a to rozbaľovanie tých vecí, z iPodu shuffle som bol dojatý, že ako detailne a “magicky” je to zabalené a stále pri používaní sa tak zamyslím, že ako je to dokonalo spravené. Pri MacBooku rozbaľovaní, fakt neopakovateľný zážitok a Airport Express bolo fakt, že tiež zabalený s umením a takým zmyslom pre datail. Čo sa týka prvého Maca, tak to hej, nedokázal by som ho predať a ani kúpiť už dačo od Apple použité, keďže to stráca ten pocit “magic”, fakt, že pri rozbaľovaní.

    ———–

    Ak by mal niekto záujem o Safari 4 DP, je voľne na stiahnutie na http://developer.apple.com/ . Vyžaduje reštart Mac OS X. Verzia je jak pre Leoparda, tak pre Mac OS X Tiger a Windows.

    #126129
    titinius
    Účastník (Participant)

    mne ta stranka nejde otvorit

    #126130
    titinius
    Účastník (Participant)

    BTW,
    vysiel nejaky novy produkt ???
    lebo na apple.com maju ze
    “…we are updating store…”

    dufam ze nove MacBooky … :)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 201 až 220 (z celkového počtu 231 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.