Kontrola gramatiky v MS Office 2011

Domov Diskusné Fóra Nezaradené Kontrola gramatiky v MS Office 2011

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 61 až 80 (z celkového počtu 137 )
  • Autor
    Príspevky
  • #248554
    monicqa
    Účastník (Participant)

    candy: zafajknute to mam…
    inak dobre si to uploadla, len este to pyta serial number z toho cedecka alebo kde to bolo..

    #248558
    Candy
    Účastník (Participant)

    to mi poslali mailom:

    QS011-6JQL2-VF23Y-EUUTE

    #248564
    kuryack
    Účastník (Participant)

    Tools -> Language, a tam najdi slovencinu a pripadne ju nastav ako default jazyk a malo by to ist…

    #248571
    monicqa
    Účastník (Participant)

    huraaa to som potrebovala, dikes mas to u mna :)

    #248575
    mrzo
    Účastník (Participant)

    No uz len niekto poradte Candy, ked sa tu podelila o tie doplnky… :-)

    #248586
    Candy
    Účastník (Participant)

    takže vám to všetkým ide správne a opravuje?

    všade som si jazyk nastavila na SJ, ale vždy keď sa do nastavení pozriem, je tam zas AJ …

    a v tej inštalácii bola rada:
    Doporučujeme po instalaci těchto doplňků založit nový uživatelský slovník korektoru pro jazyk slovenština. Předejdete tím ukládání nových slov do slovníku společného pro všechny jazyky.

    to ste niekto robili? alebo nemusím? pretože stále skúšam rôzne texty vo worde s chybami, ale keď dám skontrolovať text, je tam slovník AJ… najdivnejšie je, že mi to dnes poobede už raz akoby fungovalo, pretože som tam v tej ponuke slovíčok na opravu mala SJ slovíčka… dačo som zas pokašľala…

    #248589
    wlamik
    Účastník (Participant)

    Jazyk treba zmenit aj vo Worde. Tools/language

    Inak tie doplnky su otrasne!!! nekupovat, na opravu to doporučuje totalne sprostosti

    #248592
    sleeperko
    Účastník (Participant)

    tiez to neodporucam… po napisani akehokolvek slova mi to “zhodi” word, ktory sa nasledne restaruje… uz som to vymazal…

    #248593
    wlamik
    Účastník (Participant)

    mne to funguje ale je to uplne zbytocne, ked si pouzivate obycajny open office slovnik v pages tak je asi tak 1000krat lepsi (a to fakt neprehanam) ani raz mi to v tom worde nedoporucilo opravu taku aka mala byt- aka je pravdepdobnost ze ked som napisal MYSLIM, tak som tym myslel MOSLIM? Samozrejme to malo byt myslím. Fakt neviem kto robi taketo uz asne slovniky- preto asi neexistuje ziadna trial verzia

    #248638
    Hurfo
    Účastník (Participant)

    Mne to tiez opravuje bludy. Candy toto je vsetko co mas? Alebo si mala nejake CD alebo nieco predtym. Je to velmi male len 1,7 MB.

    #248644
    Candy
    Účastník (Participant)

    @hurfo: pozrela som to v informáciách, je to všetko,1,7 MB, neposlali mi CD, len ten link… a mailom sériové číslo…

    posledný pokus: ako mám dostať z nejakého iného slovníka obsah do tohto? aby mal proste veľkú slovnú zásobu a nerobil tieto zbytočné opravy??? nie je mi jasné, kam presne?

    #248646
    bagers
    Účastník (Participant)

    pokus o opravu naozaj skonci hlupostou, ale ked das prave tlacitko a spelling, tak dobra moznost tam vzdy je. takze ako upozornenie, ze mas chybu to funguje korektne, akurat trefa do cierneho tomu chyba a na porovnanie s MS Word to zdaleka nie je… a cena vyzera ze nezodpoveda pozadovanej kvalite… :o(
    kazdopadne candy dakujem tiez za upload.
    co sa tyka pomoci, nic som nemusel nastavovat, akurat som skontroloval language vo worde a ine ako slovencina sa mi tam ani nastavit neda.

    #248648
    bagers
    Účastník (Participant)

    ponukne vzdy prvu alternativu zo vsetkych moznosti v abecednom poradi… preto je to take hlupe… :o)

    #248655
    wlamik
    Účastník (Participant)

    ako to ze slovnik v Open office ponuka u najpravdepodobnejsiu?
    Inak podla mna cena kvalite nezodpoveda zdaleka, ved to vobec svoju funkciu neplni

    #248721
    Candy
    Účastník (Participant)

    keď si v Tools -> Language nastavím SJ aj ako default, neostane mi to uložené.
    Proste sa mi to prepne do AJ, vždy, keď otvorím cez CMD+ALT+L kontrolu pravopisu, podčiarkne mi komplet celý text a ponúka AJ slovíčka…
    Nechápem, prečo mi SJ neostane vo worde uložený.
    V System Preferences mám SJ ako jediný jazyk, v Spelling tiež… musím to vo worde tak 5x prepísať a uložiť a zrazu ide SJ slovník,ale ak náhodou chcem prejsť inam, napr. len zminimalizujem word, vrátim sa k textu a zas je tam AJ slovník…
    Poradíte mi niekto, prečo?!

    …A to nehovorím o tom, ako SJ slovník fakt nemá slovnú zásobu, ponúka blbosti,…Vyhodila som 18,- skutočne von oknom! Neviem, kto to vyrába, kúpila som to od firmy Quertin.cz, mám chuť im to poslať späť!

    #248736
    wlamik
    Účastník (Participant)

    bohuzial aj ked je to kupovane cez internet, software sa neda vratit. Inak ak ti to vyhadzuje defaultne anglictinu tak si vytvor sablonu kde bude nastavena slovencina, tu si uloz a nastav si ju ako defaultnu

    #248746
    gaboc
    Účastník (Participant)

    Candy: co to mas za doplnky ? Ja sa zajtra chystam zakupit tie od Macron za 13,50 €
    a predavac mi telefonicky oznamil, ze maju cca 8 MB a vraj ich maju nainstalovane
    a funguju korektne…

    #248747
    Candy
    Účastník (Participant)

    @wlamik: prosím ťa, nie je niekde presne postup, ako na to? chápem, čo vravíš,ale neviem, kde sa vytvára šablóna…
    mám v Spelling and Grammar – dictionaries – odfajknuté Custom dictionary aj Slovenský slovník,jazyk tam mám SJ… skúsila som pridať slovník v tomto zozname, ale neviem, ktorý mám pridať, skadiaľ???
    díky…

    #248748
    Candy
    Účastník (Participant)
    #248749
    Candy
    Účastník (Participant)

    a ako môže mať ten balík 8MB? však ste si to včera všetci pozerali, dala som sem link, nič viac k tomu nebolo…
    1,7MB

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 61 až 80 (z celkového počtu 137 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.