Kontrola gramatiky v MS Office 2011

Domov Diskusné Fóra Nezaradené Kontrola gramatiky v MS Office 2011

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 121 až 137 (z celkového počtu 137 )
  • Autor
    Príspevky
  • #275243
    Minoo
    Účastník (Participant)

    Update … odporucam Libre Office kazdemu, kto potrebuje pri pisani korekciu slovenskeho jazyka. Chce to sice trosku cvik naproti Wordu na aky sme zvyknuti, ale myslim, ze to bude fajn :)

    #275305
    Candy
    Účastník (Participant)

    Minoo: pošleš mi, prosím, link? Vôbec ten program nepoznám… a zo SJ doplnkov som už ošedivela, vážne!

    #275332
    Minoo
    Účastník (Participant)

    Jasna vec slecna, nech sa paci ;)

    http://www.libreoffice.org/download/

    Hned pod tym mas SVK doplnky a co som skusal, tak to funguje vsetko fajn :) len to prostredie je ine a je to o zvyku no :)

    #275338
    Candy
    Účastník (Participant)

    Minoo: ďakujem!
    Stiahla som si to, vyzerá to celkom ako OpenOffice… zajtra si to pozriem podrobne.
    A super je, že to celé ide v SJ…fakt som si nemusela pred časom kupovať Office 2011, pretože tieto dva ho v pohode nahradia…

    #288855
    palo s.
    Účastník (Participant)

    niekto prisiel na nieco nove? lebo odkedy je Lion, ani tie slovniky za 15,- nefunguju. Vraj nie su kompatibilne s Lionom. Takze office 2011 for mac je na slovensku uplne odpisana aplikacia. Hlavne ze to tu predavaju. vyhodene peniaze.

    #288878
    Hurfo
    Účastník (Participant)

    Candy len ti to trosku vysvetlim. OpenOffice bol projekt spolocnosti Sun. Tu ale prednedavnom odkupila slocnost Oracle a zacala obmedzovat financovanie vyvoja. Komunita sa vzburila a vytvorila klon/ resp. pokracuje dalej bez oraclu pod nazvom Libre Office. Oracle ale casom chybu uznal a OpenOffice uvolnil a tam su oba softy jedno a to iste ale maju 2 samostatne teami. Cize ak mas OpenOffice tak Libre office ti iba zmeni ikonky.

    #288939
    Candy
    Účastník (Participant)

    Hurfo, díky za podrobné info, to som nevedela…

    #289583
    palo s.
    Účastník (Participant)

    Candy,

    oddelili sa cca pred rokom. Uz si to presne nepamatam. Za rok aktualizacii je tam uz celkom vela rozdielov. Aj filozofia je pri Libre office viac taka, aby to bolo viac uzivatelsky komfortne. Aspon mam ten pocit, niekde som to cital.

    Palo

    #296055
    poki123
    Účastník (Participant)

    Dobry den,

    kontrolu gramatiky som skusal na Lione este ked bola podpora len pre Snow leopard (predpokladam, ze aj ostatni, ktorym to neslo). Chcem sa spytat, pozeram na stranke vyrobcu (http://www.dtpobchod.cz/slovenske-doplnky-pro-microsoft-office-2011-pro-mac-os-x_d30131.html), vraj je od 15.09 update na Lion, ci to niekto skusal?

    Dajkujem,
    Juraj

    #299291
    palo s.
    Účastník (Participant)

    Neviem, či to funguje, skús si tam dať to čo používam ja. Upravený customs dictinary z Open Office. Niekde tu som dal aj návod ako to inštalovať.

    https://www.macblog.sk/forum/discussion/29272/provizorne-riesenie-pre-kontrolu-preklepov-v-microsoft-office-mac-2011/

    #332242
    raul
    Moderátor

    Tak ako ludia, postupili sme najako v kontrole gramatiky???

    Ake je nejlepsie riesenie, tie cusom dictionary z open office? Kupovat to teda nemam? Neaktualizovali to?

    Kupil niekto tie 8mb slovniky, alebo mame vsetci to iste, co poslal candy, teda necela 2mb?
    Dik.

    #332253
    johanias
    Účastník (Participant)
    #332255
    raul
    Moderátor

    johanias, nevies to niekde upnut a dat link, nech to mozem vyskusat? Ci je to nieco ine ako to, co sem dala candy. Druha vec je, ci je moje a tvoje v pohode to iste :) Lebo na to prve sa tu strasne stazovali… Musim totiz kupit 20ks a nechem vyhodit peniaze za nieco, co nebude fungovat..

    #332261
    johanias
    Účastník (Participant)

    napis mi mail poslem to len tam treba serial number a neviem ak by som pozical na skusku ten co mi poslali ci by to islo aj tebe ….

    #363607
    sarky
    Účastník (Participant)

    Chcem obnoviť tuto tému, potreboval by som korekciu gramatiky do libre office, dá sa to niekde stiahnuť alebo kúpiť? Dá sa to vôbec nejak spravit, existuje to?

    #363741
    gman
    Účastník (Participant)
    #391558
    Luky19
    Účastník (Participant)

    Cauko , funguje vam nieco na tu kontrolu uz ?:) Dakujem

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 121 až 137 (z celkového počtu 137 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.