Kontrola gramatiky v MS Office 2011

Domov Diskusné Fóra Nezaradené Kontrola gramatiky v MS Office 2011

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 101 až 120 (z celkového počtu 137 )
  • Autor
    Príspevky
  • #260363
    olsany
    Účastník (Participant)

    No teda jedine riesenie vidim naistalovat windows na mac a potom word :)

    #260364
    raul
    Moderátor

    No, to asi nestoji za tu namahu kvoli kontrole… Word na mac je dost dobry, chyba (viac-menej) len tento jeden element…

    #260365
    Candy
    Účastník (Participant)

    Raul, neklam ho, fungujú: (NA FIGU, ale fungujú)… buď podčiarkuje aj slová, ktoré považujem ja osobne za slovenské (napr. pivo, prsia,…), alebo mi ponúka na opravu také hovadiny, že nechápem, aký Slovák tie doplnky vytvoril…
    Ale: preklepy podčiarkne, a nielen tie…

    #260366
    raul
    Moderátor

    Neklamem, ved som nepovedal, ze nefunguju :-))))
    Len, ze je to na figu… Tym padom nefunguju na 100%. A este za to treba platit cca 30€ tusim… Pritom by to mohlo byt priamo v tom…

    #260367
    kuryack
    Účastník (Participant)

    problem je, ze tie slovniky poznaju len velmi malo slov, preto podciarkuju aj spisovne slova, ktore nepozna. a pridavat kazde slovo manualne je dost otravne…

    #260368
    olsany
    Účastník (Participant)

    A trial verzia sa stiahnut neda? Ved to ma tusim len 1,7 Mb. To sa da poslat aj emailom

    #260369
    Candy
    Účastník (Participant)

    @ raul: :) tvoje komentáre ma vždy dostanú do kolien…

    @ olsany – o niekoľko stránok späť v tejto téme máš link a kód, ktoré som sem dala, nekupuj, stiahni si, vyskúšaj a uvidíš!
    Mám Office for Mac 2011, SJ nastavený a ak píšeš cca. 600 strán ako ja, zíde sa, keď vidím podčiarknuté preklepy…
    Len nesmieš brať do úvahy to, čo ponúka na automatickú opravu, je tam veľa nezmyslov a hlavne gramaticky nekorektných vecí, takže pozor na to!

    #260370
    Candy
    Účastník (Participant)

    @ kuryack: aj manuálne všetko pridávam, ale už dlhšie mi Word pri zatvorení vypisuje, že nemá dostatok pamäte na všetky nové slová…

    #260371
    olsany
    Účastník (Participant)

    Dakujem Candy za pomoc, vyskusam v kazdom pripade.
    P.S. a tymto sa obraciam aj na programatorov, urobte nieco s tym, myslim yze by si to ludia kupili

    #260373
    kuryack
    Účastník (Participant)

    Candy: s tou pamatou sa mi este nestalo, take kvanta slov tam zase nepridavam :), ale pri kopirovani textu do wordu mi obcas vyskoci toto http://dl.dropbox.com/u/7400427/Screen%20shot%202011-02-21%20at%2010.59.44.png :D

    #260374
    raul
    Moderátor

    No, ved vravim, ze to je figu :D

    #260375
    Candy
    Účastník (Participant)

    @ kuryack: také som ja ešte nemala, akože čo je spelling checker files – máš to celé dobre nainštalované? To je divné…Žiaľ, ja som len BFU – ako ma tu nazvali… -:)))

    Ale zas mi sám od seba(!) počas písania prehodí jazyk na AJ a zrazu mi podčiarkne všetko, lebo to je písané v SJ, to sme tu už skúšali – s pomocou ochotných ľudí rozchodiť…

    Ja mám takúto hlášku zakaždým:

    There is not enough memory or disk space to save the entire Ignore list/Add list.

    #260425
    thesilentman
    Účastník (Participant)

    Tu je jedna dobra stranka na online kontrolu gramatiky. Nie je to zazrak, ale je zadarmo a moze pomoct:

    http://www.forma.sk/spell.aspx

    #260431
    raul
    Moderátor

    diky, dnes som nad ty rozmyslal, ze preco to nie je online, chcel som hladat, ale uz nebol cas :D diky…

    #260507
    Candy
    Účastník (Participant)

    slex je najlepšia stránka na kontrolu spisovnej sj:

    http://www.slex.sk/index.asp

    #267883
    peto01
    Účastník (Participant)

    nema niekto ten program na kontrolu pravopisu, ktroý predavaju v ssp za cca 15€? oplati sa?

    #267891
    monicqa
    Účastník (Participant)

    Candy:
    ked uz, tak profesionali – http://slovniky.korpus.sk/?

    #267927
    Candy
    Účastník (Participant)

    Monicqa, díky za tip… odteraz budem používať len tento.

    peto01: ak myslíš ten, o ktorom sme sa tu dávnejšie bavili na 3 a 4 str., stačí si ho tam nájsť. Dokonca tam máš aj kľúč…
    Ale musím ťa varovať, niečo s tým SJ slovníkom nie je ok, pretože mi padol celý office, mrzne po otvorení všetkých dokumentov uložených vo Worde,…Aj keď 4 mesiace bol v pohode. Síce slabá slovná zásoba, ale fungoval.
    Na fórach som našla, že sa to deje často a so všetkými jazykmi, nielen SJ. Poslala som mail do Microsoftu+SJ slovník+chceli nejaké word dokumenty v SJ, aby sa na to mohli pozrieť…a že sa mi ozvú.

    Firma quentin.cz, ktorá ich predáva, mi odpísala, že si mám vo worde nastaviť SJ slovník – to bola ich celá reakcia na moju tzv. reklamáciu… Tak neviem…trocha ma to dostalo!

    #272059
    simumarek
    Účastník (Participant)

    Tak ja som už za asi 4 mesiace ten blbý slovník naučil pár výrazov, ale stále ma dostane do kolien, keď podčiarkne niečo čo je podľa mňa úplne v pohode slovo :-DDDD Hold MS na nás kašle ako na placatý kameň :((

    #275240
    Minoo
    Účastník (Participant)

    No, dnes mi to prislo mailom a opravuje to uplne zle … bezne slova to nevie opravit.

    Najhorsie na tom je to, ze korekciu potrebujem k praci…

    Takze idem skusit Libre Office.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 101 až 120 (z celkového počtu 137 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.