iPhone 5 – diskusia, skusenosti, postrehy

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPhone 5 – diskusia, skusenosti, postrehy

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1,161 až 1,180 (z celkového počtu 1,445 )
  • Autor
    Príspevky
  • #335278
    sairik
    Účastník (Participant)

    u mna ziadne problemy, ani s upratovanim ani so safari … a ani dokonca s facebookom, ked vsade citam clanky, ze po update pada kazdu mnutu :-D somarina :-D ja som nad mieru spokojny takze poho :)

    ohladne dostupnosti, ked som ja este zistoval v telekome tak mi vravela teta v PO ze im chodia ale tak po 2 kusy na predajnu, mozno saneda povedat, ze ma orange menej telefonov, mozno ze ma viac vip zakaznikov alebo proste kseftarov :)
    ale z pohladu bezneho zakaznika je v dostupnosti telekom urcite lepsie :)

    #335294
    JFK.
    Účastník (Participant)

    no ja som dosť sklamaný z Apple a hlavne po týchto posledných správach…
    Cook jednoznačne nezvládol launch 5ťky v EU, správna rada ho už musela pekne zdrbať a ak to neurobili, mali by….
    ak sa pozrieme na cenu akcií za posledný mesiac, krásne to odzrkadluje celú sitáciu a to že čakám od 28.09 na svoj k biznis paušálu objednaný iPhone 5 (32GB) je veľmi ale veľmi smutné :/

    #335312
    petto16
    Účastník (Participant)

    JFK ty este stale cakas v orange? ja som to zvladol len do 25.10 a nasledne som navstivil najblizsi telekom kde som okamzite dostal iphone 5 sice biely a len 16 gb ale lepsie ako cakat tak dlho

    #335313
    ThinkPad
    Účastník (Participant)

    ja tak isto cakam od orangeu uz od 28.9. a stale nic.. :/ a predpokladam ze sa dovianoc asi ani nedockam

    #335316
    atrey
    Účastník (Participant)

    Ja som nepovedal, ze som prisiel do Telekomu a dostal som telefon. Prisiel som, objednal som si ho a o 3 dni mi volali, ze si po neho mozem prist.

    #335317
    atrey
    Účastník (Participant)

    A okrem toho, ako som sa dozveedl, takk zevraj na iPhone black je poradovnik. Nejakych 30 ludi. Na biely poradovnik nie je.

    #335320
    norika77
    Účastník (Participant)

    Tak isto ako sairik žiadne problémy som nezaznamenal asi po mesačnou používaní iphone5, ani dokonca nepoznám nikoho kto by mal akékoľvek problémy a problém som nemal ani s iPhone4, stále ho používa syn, maximálna spokojnosť. Za nedostatok iPhone 5 na SVK podľa mna môžu naši neschopný ľudia,v Taliansku na paušál nie je problém kúpiť iphone5, ja som si ho objednal z talianskeho Apple store chcel som neblokovany a za tri týždne mi ho priviezol kurier

    #335333
    atrey
    Účastník (Participant)

    @sairik @norika77 – a vam nehrka telefon? Autofokus?

    #335334
    Risko
    Účastník (Participant)

    atrey: Už tu bolo niekolkokrát povedané že autofocus ‘hrká’. Môžeš si kúpiť hocijaký telefón, pokial má autofocus tak ho budeš počuť…

    #335339
    norika77
    Účastník (Participant)

    Hrká aj mne, čo vy s tým robíte? Veď to počuť len keď s tým mixujem pri uchu ja by som si to ani nevšimol keby sa to tu nerozoberalo

    #335340
    Benne
    Účastník (Participant)

    @jfk minuly rok si asi iP 4s nekupoval co ? :D v novembri som dostal na firmu, objednaval som medzi prvymi, takze Cook s tym asi nema nic spolocne. A to este nemali 32ku, ale iba 16Gb… Na Slovensku to je VZDY tak, ze sa bezne k iPhonu dostanememaz na novy rok,minak proste cakas. Ked vas to sere, tak si kupte ine telefony, aspon ostatni nebudu musiet cakat :D

    #335353
    JFK.
    Účastník (Participant)

    @Benne, kupoval som 4S (32) :D a čakal som ako vol, bolo to presne MESIAC, ale toto čo sa sa deje teraz s 5, na to neviem nájsť výraz v slovenčine iný ako bláznovstvo :D

    @Petto16
    , áno, lebo v Orange mám ten iPhone za 360€, tak nebudem telekomu platiť 790 :)

    #335474
    sairik
    Účastník (Participant)

    no mne to hrka az ked po nom riadne klepnem :) ale normalne ked ho zdvihnem a robim klasicke veci tak vobec, ale robilo to aj na 4S , neviem co stresujete :-D kupte si nokiu bez AF a vyriesene :-D

    #335491
    bawy
    Moderátor

    mám pre Vás veľmi smutné správy a to: TELEKOM nechutne klame, podvádza, zavádza a porušuje zákon.
    Dnes som si vytlačil zákon o ochrane spotrebitela Zákon č. 250/2007 Z.z. z 9.mája 2007. Kde sa jasne píše:

    Predávajúci nesmie odmietnuť predať spotrebiteľovi výrobok, ktorý má vystavený alebo inak pripravený na predaj, alebo odmietnuť poskytnutie služby, ktorá je v jeho prevádzkových možnostiach. Nesmie viazať predaj výrobku alebo poskytnutie služby na predaj iného výrobku alebo na poskytnutie inej služby.

    A teraz dnešný pinball: navštívil som 4 predajne telekomu v košiciach, v každej som sa opýtal predajcu či majú iPhone 5 k vysokému paušálu, 3 zo 4 predajní povedali ANO máme. 4. predajňa mala len pre tých čo si ich objednali.

    Na 3 predajniach som si teda vyskladal paušál, dobre sa uistil 3x či tie telefóny majú skladom, voľné, nerezervované a pripravené na predaj tu a teraz. Uistili ma, že áno. Po uistení som pracovníkovy oznámil, že na paušále prerobím 600€, tak že ho radšej vezmem za hotové. A tu prišla 3x tá istá hlúpa výhovorka. Nemôžme predať na hotovosť len na paušál. Uistil som sa či si to nechcú rozmyslieť a vytiahol som hore spomínaný zákon.
    Prišli vedúci predajne a povedali: 2z3 predajní že: telefóny nemajú žiadne voľné, že sú všetky už rezervované a že mi ich nepredajú. a tretia predajňa mi po oznámení že telefon vykešujem povedali, že sa zmýlili keď bol v sklade, že tam teraz ten iPhone 5 nie je.

    Popravde striedali sa mi emócie zo smiechu na pocit na dávenie.

    Zajtra idem na SOI a budem ich informovať o nekalých praktikách telekomu.
    A ešte na záver:

    Sankcie
    – za porušenie povinností ustanovených týmto zákonom alebo právnymi aktmi Európskych spoločenstiev v oblasti ochrany spotrebiteľa uloží orgán dozoru výrobcovi, predávajúcemu, dovozcovi alebo dodávateľovi pokutu do 66 387,84 eur; za opakované porušenie povinnosti počas 12 mesiacov uloží pokutu do 165 969,59 eur.

    #335492
    martin.zlek
    Účastník (Participant)

    Prosím Vás ako je natom biely iPhone 5 so škrabancami? Bo neviem či kúpiť čierny alebo biely kedže na čiernom sú tie škrábance vidno.

    #335495
    Rob
    Účastník (Participant)

    to bawy:
    na akych predajniach si bol prosim? a o ake verzie si sa zaujimal? ja som sa dnes snazil kupit 32GB model a pani povedala ze rano boli este na centralnom sklade ale uz sa neda objednat.
    ake mate prosim vy skusenosti? dakujem

    #335499
    bawy
    Moderátor

    Rob: Optima, Galeria, Mlynská, Trolejbusová.

    #335509
    Hurfo
    Účastník (Participant)

    Moja skusenost je ze po miernych peripetiach som zobral 16GB cierny v Telekome v Trnave. Telefon mam cca 3 tyzdne a jedina vada ktoru som spozoroval bola vodorovne preblikavanie pri klavesnici ktora sa ale stratila po prechode na 6.0.1. Telefon mi do dnesneho dna nezamrzol. Nepadla mi aplikacia mam na nom obal a teda bez skrabanca. Telefonom musim buchat aby som pocul hrkanie bezne pri praci nepocutelne.
    Jedine vyhrady mam na lighting konektor ktory je predrazena blbost. Vyvojarom dost dlho trva uprava aplikacii na displayi 5-ky co sposobuje ze si zvyknete na klavesnicu a po otvoreni aplikacie neupravenej sa klavesnica posunie o takmer centimeter vyssie a v inej zase nizsie. Nepracuje sa s tym dobre ale davam tomu este 2 mesiace a snad bude 90% mojich aplikacii ok.

    #335524
    Rikulinko
    Účastník (Participant)

    Orange je na tom zle …. Orange v Ružomberku do dnešného dňa nedostal ani jeden kus iPhone 5 (čo viem na 100% ) objednávku sme spísali 28.9 pár minút po tom čo otvorili… 1. Objednávka na iPhone 32 GB Black ktorá bola zaregistrovaná na paušál pekne solídne všetko VIP zákazník … Do dnešného dňa nič :/ nejde o to, že by v predajni klamali lebo rodina je rodina ešte k tomu ale proste nič … nedostali ani 1 kus do dnešného dňa … takže aj keď niečo príde tak to zmizne a možno možno sa vybaví niečo na eshope a to je tak všetko … smiešne na tom je že už sa objavujú rummors na iphone 5s :D tak počkáme no uvidíme každopádne naivne dúfam že by to mohlo byť do konca novembra

    http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/iphone-5-sells-out-in-1-hour-shipping-date-pushed-back-2-3-weeks-1097446 trocha nádeje pre nás čo čakáme :D

    #335536
    howoarang
    Účastník (Participant)

    No vyzera to tak, ze iPhone 5 ani nebude, musite asi pockat na nový iPhone 5S :)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1,161 až 1,180 (z celkového počtu 1,445 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.