Apple Event 2014

Domov Diskusné Fóra Ostatné Apple Event 2014

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 61 až 80 (z celkového počtu 113 )
  • Autor
    Príspevky
  • #389696
    murriik
    Účastník (Participant)

    Ale iOS 8 na iPhone 5 zatiaľ šupa )))

    #389697
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    bawy: diery nevadia, ani sleep button nevadi. Preco? Pretoze diera je zapustena a sleep button je na boku. Ale bradavica fotaku je na zadnej strane, na ktorej bude iPhone polozeny! Tudiz zabudni na stabilnu poziciu, proste na stole to nebude lezat ale kmitat tak, ako stol s dlhou jednou nohou. Tudiz na pisanie na stole nepouzitelne, ak to polozis na hladky, mierne nakloneny povrch, iPhone padne dole.

    Pri vytahovani zo zadneho vrecka nohavic (do zenskych sa rozhodne ta krava nevojde) sa to bude zachytavat. A ako prechadza bradavica do tela telefonu, jeeeej tam sa bude kraaasne usadzat bordel.

    1 mm na hrubke by sa ako podpisal na hmotnosti? Mozno navysenim o 10 g? Uz i tak je ta 5.5″ tazka, tych 10 g nehra rolu.

    Hodinky vyzeraju jak vietnamske digitalky z trznice z 90tych rokov. Tete tigitalky? Tete tigitalky?

    #389698
    weritass
    Účastník (Participant)

    Uplne suhlasim s Jozef Remen :) ten fotak uplne pobabrali, mne by tiez nevadilo keby bol fon tazsi, aspon by som mal pocit, ze nieco drzim v ruke…

    #389699
    bawy
    Moderátor

    100 ludí 100 chutí,pokial by telefón kmital keď bude položený na stole, to by mi celkom vadilo, nejak myslím že je to vypočítané tak aby to nebalancovalo… hodinky sú zas vec vkusu, a som si istý že to bude trhák..

    veď keď aj nie, tak apple začne strácať, a vráti sa na “správnu cestu” (podľa mňa ňou ide) čo ukazuju čísla /nemyslím len tržby a zisky/

    Ale je super že človek má možnosť voľby :) viac ako hejtovanie keby som nebol spokojný by som šiel do inej značky a bolo by vybavené, nechápem také nejaké plakanie toho a hentoho, čak dnes si môže človek kúpiť čokolvek.

    #389701
    igor.i
    Účastník (Participant)

    Takze najlepsi phone na trhu je momentalne iPhone 4s, nie? Tie padla si mozu nechat.

    #389704
    EdDy
    Účastník (Participant)

    igor.i: to je dost subjektívne, najlepší je predsa 6+, ak sa chcem baviť papierovo s číselkami :D

    #389706
    Hurfo
    Účastník (Participant)

    Bawy: nieje to o volbe. Mozes prist do obchodu a vybrat si z 10 typov hnilych paradajok a jedny budu pekne cerstve ale budu vazit 0,5KG jedna. Tak totiz dnes stoji vyber telefonov.
    Mozem si ist vybrat niektory z androidov (nechcem), windows phone (system fajn ale chybaju aplikacie) alebo blackberry (s aplikaciami este horsie ako W8) tak jedine co ti ostane su 4 iPhony. 2 z nich nemaju NFC a ostavaju ti proti tomu 2 lopaty s bradavicami.
    Mna ale zaraza jedina vec. NFC cip sa tam zmestil aj napriek nizsej hrubke. Fotak iP 6 nema ani opticku stabilizaciu a je rovnako ako pri 5S 8Mpx tak preco tam ta bradavica je?
    A nejdem ani spominat vyhlasenia z minulych rokov o tom ze NFC je zbytocne ze vacsi display je blbost a podobne.
    PS: Som netusil ze Slovensko je bezkontaktna velmoc a USA su 100 rokov za nami. Ono ked mam dnes kartu v obale telefonu tak mozem platit aj nokiou 3310 bezkontaktne.

    #389707
    cengi
    Účastník (Participant)

    Prvotný pocit pre mňa bol včera taký, ako takmer každého z Vás, tiež sa mi nepáči tá zadná strana veľmi. Už je tam dosť rušivých prvkov, ale tak to je asi jediné čo mi vadí, revolúcia sa síce nekonala asi v ničom, všetko je v podstate takmer rovnaké ako u predchodcu len mierne vylepšené, taktiež model 6+ si apple mohol už odpustiť, na lopaty je tu Samsung, no budeme si asi musieť zvykať. Ja ostávam pri 5s a vlastne som rád, lebo nový iPhone okrem väčšieho displeja mi nemá čo ponúknuť. A k apple watch sa zatiaľ neviem veľmi vyjadriť, no toľko variácií hodiniek nemá ani Samsung a to už je čo povedať :D

    #389709
    Pe3kdz
    Účastník (Participant)

    Ludia ja som bol doteraz zarity Iphonista. Mal som posledne 4 generacie iphonov (okrem verzii “S”) a nedal som na ne dopustit. Ale uz pri mojej poslednej generacii iphonu 5 sa u mna objavili pochybnosti, ci apple nezacal stracat dych. No po vcerajsom predstaveni iphonov 6 nie len ze stratil dych, ale s prepacenim nas..l podla mna aj kopec zakaznikov ako som ja. Skor mam pocit, ze si z ludi robia srandu. Zvycajne sa k tymto veciam nevyjadrujem, ale po vcerajsku mi to nedalo a skusim zhrnut par bodov:
    1. dizajn je sice subjektivna vec, ale podla mna toto su dva najskaredsie iphony vsetkych generacii! To co som neznasal na samsungoch, teraz iphone 6 prebral – Dokonale zaoblene hrany. Aj iphone 3 bol sice zaobleny, ale nebolo to az takto moc a malo to nieco do seba! ALe toto? A tie biele plastove pasiky vzadu to je uplny fail.
    2. Fotak vzadu vycnieva – to ma byt co zasa? Kde je ten povestny, uhladeny, jednoliaty design? To bude uzasne ked sa bude pokladat na stol a telefon bude oprety hlavne o vycnievajucu optiku. Ked uz chceli za kazdu cenu stencovat tak mali k tomu prisosobit aj fotak. Toto je pre mna do neba volajuce minus.
    3. Hardware – Mam platit dvojnasobnu cenu za hardware, ktory je asi 3 roky poozadu za konkurenciou? Procesor, ramka – dobre ked je pekne vyladeny software tak nemusim mat za kazdu cenu 8-jadrovy procesor a 3 GB Ram (co je mimochodom dnes standart pri vlajkovych lodiach za polovicnu cenu), ale co ten displej? Hustotu pixelov 326 PPI ma aj moj 2 roky stary iphon 5. To ma byt nejaky posun vpred? Dobre nic nepoviem keby stal 500 Eur, ale mobil za 900 Eur? A ten jeho vacssi brat 401 PPI na 5,5 palca? Ved to podla mna musi byt snad vidiet aj raster :)))
    4. Dalsia vec… 8 Mpix fotak, dobre budis netreba sa hnad za 20 Mpixelmi, lebo to zmysel nema. Ale nepochopim preco nema opticku stabilizaciu aj mensi model. Ked tu lopatu 5,5 palcovu nechcem tak co teraz… Kde je tu vlastne posun vpred?
    5. NFC – v Amerike bomba, u nas zatial nefunkcna zbytocnost.
    6. Bateria s rovnakou vydrzou oproti 5S a podpriemerna na 5,5 palcovom modely to uz ani radsej nekomentujem.
    7. Tolko ospevovane zafirove sklo nikde… (akurat v hodinkach)

    S Iphonom som skoncil…
    A Hodinky su otrasne (take divne retro ako navrat do 60-tych minuleho storocia) a hardwarovo a funkcionalitou asi 3 roky pozadu za konkurenciou. Dalej uz radsej ani nekomentujem…
    Obrovske sklamanie a tak velmi som dufal, ze to zasa vsetkym natru… a bohuzial opak je pravdou.

    #389711
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Bawy, presne ako Hurfo napisal, co si mozem vybrat? Zalagovany Android, ktory nebyva vyrobcami updatovany a posiela udaje kadekde a je plny virusov a je roztriesteny? OK, dajme tomu ze to prezujem (nie, ale dajme tomu). Ktory Android? Chcem top model, bez kompromisov. Aha, zase len 5″ lopata. Vsetko s uhloprieckou okolo 4″ su totalne low end sracky.

    OK, kuk na Windows Mobile. No fajn, ak prekusnem ze nezvladne X veci (skuste pridat novy kalendar trebars z http://calendar.zoznam.sk/ alebo mat kontakty sycnovane cez CardDav). Aplikacie nie su, dostupne telefony v hi-end su opat len Nokiacke lopaty, ktore koncia vyvoj. A Microsoft ich zareze, lebo co prejde pod nich, do par rokov dokurvia. Takze ani tu nie.

    Blackberry? Ziadny software, firma, ktora melie z posledneho.

    Tak co si mam kupit, ak chcem hi-end smart phone s rozumnou uhloprieckou a serioznym systemom, nie parodiou menom Android?

    No nemam nic na vyber. Nic, absolutne, nichz, nope, non, nada, net.

    Holt sucasny iPhone mi musi vydrzat a casom, ak sa budu este robit, kupim dumb phone.

    #389713
    dfx
    Účastník (Participant)

    Ja som uz pochopil, preco obidva iPhony 6 vyzeraju tak ako vyzeraju :D

    Su to krizence iPodu touch a iPadu mini :-)

    Uz sa tesim, ako o rok pridu novi krizenci a budu o 0.2 mm tensi a bradavice budu mat dve. Jedna pre fotoaparat a druha pre blesk. Nanestastie Apple bez Steva Jobsa je toho schopny :-(

    Krasne vidno, ako iPhone prebral vsetko co sa mi nepacilo na telefonoch s Androidom. Bradavice, zaoblene rohy, design ako smartphone za 200 eur, … .

    Jedine pozitivum je zachovanie zlacnenie iPhonu 5S s 32GB. Ak svoj znicim, tak si kupim presne taky isty.

    #389714
    mayoxy
    Účastník (Participant)

    bohuzial , sa musim pripojit k ostatnym. Mam iphone 5S a prechod na novu sestku nevidim realne, kedze nic nove vlastne nevyslo. :S je to sklamanie.

    A hodinky su uuuuuuuuuuuuuuuuuuuplna zbytocnost. a vlastne len dalsi gadget k ostatnym 200 ktore uz su na trhu.

    takze vceraji keynote fail

    mam pocit ze uz robia na kvantitu a nie kvalitu.

    #389715
    Maťo_11
    Účastník (Participant)

    Pan Remen , pri citani vasich prispevkov sa mi popravde nestava casto , ze by som s Vami nesuhlasil :D Ale teraz na tu Vasu narazku na Windows Phone musim reagovat.Vlastnim Lumiu (momentalne s WP 8.1) uz rok.Ked som ju kupil obsahovala WP 8 , co bol skutocne system ktoremu vela veci chybalo , no chcel som urcite nieco ine ako Android.Odvtedy vysiel WP 8.1 , neskôr 8.1 Update 1 a dve vyrazne aktualizacie firmware konkretneho zariadenia.S telefonom som absolutne spokojny , funguju aj veci typu synchronizacia kalendaru s OS X (cez Google calendar).S telefonom som nemal jediny problem a to vlastnim dajme tomu ze Mid-end , ziadne sekanie UI , ani pady nativnych dnes uz MS aplikacii.Vyrazne ma prekvapila podpora , aktualizacie su minimalne tak casto ako na iOS , aplikacie mam nainstalovane vsetky ktore mam aj na iPade.Skuste sa pozriet na Lumiu 830/930 , su to vyborne zariadenia, urcite by som ich odporucal.Jediny Vas naozaj silny argument na tuto problematiku je velkost uhlopriecky 5″ , ktora Vam prekaza , no je to subjektivny nazor.Vlastnim 4.7″ a zozaciatku mi to prislo velke , no v tejto dobe sa uz da nato zvyknut.Tot len aj iny nazor ako negativny na WP , nemam ziadnu potrebu vyvolavat flame na Apple fore :)

    #389717
    igor.i
    Účastník (Participant)

    No dobre, a teraz si polozme otazku, ci my vsetci, co mame iPhone 4 al. 5 vlastne potrebujeme nejaky iPhone 6, alebo sme len chori nakupovaci?

    #389718
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Ja proti Win Mobile nic nemam, ani som nic nepisal o tom, ze je to nestabilny OS. Problemom su aktualizacie, ktore prehadzu veci uplne inde, zmenia co fungovalo atd. bez toho, aby uzivatel o tom vedel – az ked to potrebuje.

    Mame v praci par tychto devicov a je s tym viac problemov. IE10 stale neovlada kopu veci (z mojho pohladu web developera), dokonca na lokalnej sieti mu treba k IP adrese zadat http:/, aby vedel, co s tym ma urobit.
    Naposledy som bol s kolegom v budapesti, napriek maximalnej snahe najst z 3 (!!!) vstavanych kamera aplikacii ani jedna nebola schopna urobit panoramaticku fotografiu. Ta defaultna co je na prvej obrazovke je navyse tak neprehladna, ze sa clovek zblazni.

    A ano, vadi mi uhlopriecka, vadi mi pretrcajuci fotak u Nokii. To uz aj ten posrany iPhone 6 je na tom lepsie.

    A toho “pana” si si mohol odpustit, co sa tu budeme titulovat :)

    #389719
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    a pozrime si “kauzu” Lumia 800/900 a WP 8 :-D

    moja mama má low-end Lumiu a neseká ako otcov Android na Xperii U. A rozdiel je fakt cítiť.

    #389720
    typhoon_24865
    Účastník (Participant)

    Kurnik mna teda sklamali. Planoval som kupu, ale asi zostanem pri 5S.
    Toto bol ocakavany event a podla mna to zbabrali. Velke ocakavania a nic.

    #389721
    RioM
    Účastník (Participant)

    1. Tie staznosti na cocku fotaku su nezmysel. Aj tak kazdy pouziva nejaky typ puzdra.

    2. Hodnotit “krasu” mobilu je tiez pekny nezmysel. Tak ci tak je to len display obklopeny par milimetrami kovu. Jedna sa len o to aky polomer bude mat zakrivenie rohov a hran.

    #389723
    Maťo_11
    Účastník (Participant)

    Toho pana si teda odpustam :) z pohladu web developera to teda urcite nejaka vyhra nebude , s tym skusenosti nemam.Na panoramu MS ponuka aplikaciu Lumia panorama , Lumia ma vo WP store vyhradenu skupinu aplikacii od fotenia az po varenie , takmer na vsetko.Je na kazdom co si nainstaluje, samozrejme vsetko zadarmo.Aktualizacie mi vzdy vsetko vratili naspet , funguju systemom OTA ako iOS.Vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody , na lockscreen je mozne dat aplikaciu specificky napisanu pre lockscreen alebo vybrat nejaku ktora to podporuje.Takisto tam nevyhadzuje vsetky notifikacie ale tie ktore si uzivatel nastavi aby mu ukazovalo , ostatne su v notifikacnom centre.Napriklad pre fotoaparat je mozne vybrat defaultnu app ktora sa spusti pri akcii fotoaparat.Dalej vydrz baterie na iP je ZALOSTNA.Pri normalnom pouzivani mi Lumia vydrzi 3dni a ked sa stane ze na internet pouzivam ine zariadenie tak v pondelok nabijam a drzi do minimalne do stvrtku.Je mi jasne, ze kazdy si budeme mliet to svoje , mame rozlicne poziadavky od zariadeni :D U nas v rodine maju rodicia WP, ktori ho pouzivaju na volanie a robenie par fotiek(a som si isty ze na taketo pouzivanie je to lepsie ako Android) , a ja ho pouzivam aj na ine veci ako fb :)

    #389730
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Pe3kdz : chlapče nemaš to trochu pomylene ? To stou hustotou DPI…prečo by mal byt vidiet raster na tom IP 6 plus 5,5 ked ma ešte večšie DPI ako IP6 ? vidiš raster na IP 4 alebo IP 5 ? A na IP 6 ho vidiet nebudeš ked ma 4,7 ? Ale určite bude vidiet na 5,5 ked ma ešte večšiu hustotu ako prechadzajuce IP. Si naštuduj čo to je lebo pišeš sprostoti.Takýto “rádoby” odbornici su najlepši.Je dobre že tam dali maximalne FHD…načo viac..okom to vidno nieje a akurat to zatažuje procesor a mina viac baterku.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 61 až 80 (z celkového počtu 113 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.