Apple Event 2014

Domov Diskusné Fóra Ostatné Apple Event 2014

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 81 až 100 (z celkového počtu 113 )
  • Autor
    Príspevky
  • #389731
    Cibike
    Účastník (Participant)

    novy iphone – nie dakujem, ale tie iwatch su masaker, fakt taky som mal pocit ked som pozeral keynote ako naposledy asi pri predstaven iphone 4, akoze och dam vam hockolko penazi, len nech to uz môzem drzat v ruke :)

    #389733
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Watch nechapem. K comu to ma sluzit, aky problem to riesi? Takze si akoze kupim 5.5″ lopatu, tu budem nosit v batohu (nie som buzerant, kabelku nemam) a namiesto cucania na ultra velky displej budem cucat na ultra krpaty displej hodiniek?

    Prepacte vazeni, ale toto postrada zdravy rozum. To uz su ludia fakt tak jebnuti?

    Riom: preco podla seba sudis inych? Ja som nikdy iPhone v ziadnom puzdre nemal. Na kieho boha to je dobre? Aby sa mi akoze nerozbil? Ked padne na zem, tak sa rozbije, puzdro nepuzdro. Poskriabanie? Ale do riti, je to spotrebak, poskriabe sa tak sa poskriabe. Auto tiez nosis v puzdre?

    #389736
    JOK3R
    Účastník (Participant)

    apple watch – uniká mi význam, fakt nechápem prečo by som si ich mal kúpiť, či pre mickey mousa, alebo tie infantilné smajly.

    iPhone 4,7 – nechápem prečo tam nedali stabilizátor a rovnaké rozlíšenie ako do 5,5. Vyčnievaúci objektív si mohli odpustiť a dať tam trochu väčšiu baterku.

    iPhone 5,5 – tento asi kúpim, nahradí mi 5S a iPad mini, čím menej zariadení tým lepšie, skúšal som na samsung galaxy note 3 otvoriť A4 pdf časopis a bolo to čitateľné, ako núdzovka to stačí, až tak často tie časáky nečítam. človek si na tom prečíta už aj nejakú tú knihu (na 5S nemysliteľné). Páči sa mi optická stabilizácia, som zvedavý na prvé recenzie a na kvalitu optiky (a stabilizácie). Chystám sa na 64GB verziu silver. Veľkú výhodu vidím aj vo výdrži, baterka má dosť vyššiu kapacitu ako 4,7

    Zaujímalo by ma kedy budú dostupné na SK, ale som pesimista….
    Inak väčšina ľudí nadáva na nový iPhone a rieši kokotiny, podľa mňa je ergonomickejší, celkom pekný, je rýchly, dojebkali to akurát cenou a kapacitami, 16GB tam nemalo čo robiť. A jasné že baterka….

    A čakal som prach a vodeodolnosť!!!!

    #389737
    maiob
    Účastník (Participant)

    ja teda zvazujem ze casom pojdem do 6+ ale nechcem nahradit 5 a ipad mini retina .. predsa len ipad mi netreba nabijat kazdy den a ratam ze pri praci ten iphone s 5,5″ bude proste klasicky iphone 1x denne nabijat :)

    #389738
    nickey
    Účastník (Participant)

    Pozrel som si anglicku a rakusku stranku apple, mozno nieco napovie

    Pre orders uk 12.9 or visit the retail store 8:00 19.9. i6 from 539gbp i6plus 619
    At, bestellen ab 26.9. i6 699€ i6plus799

    #389743
    RioM
    Účastník (Participant)

    @Jozef Remen

    Puzdro som nenosil este ked som mal iPhone 3G. Ale som dva krat rozbil sklo a odvtedy som dal na vsetky iPhony puzdra (staci bumper). Odvtedy sa ziadne sklo nerozbilo ani pri padoch z velkej vysky na dlazbu. Je jasne, ze je to spotrebak ale detom staci stary iPhone a tak ho vzdy posuvam v rodine dalej….

    Zrejme by tu opticku stabilizaciu do tenkeho tela nedali…

    Tie hodiny ale mozno nejaki sportovci vyuziju. Ved na druhu stranu su lacnejsie ako tie moje mechanicke.

    #389745
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Riom : plne stebou suhlasim. Ved tie hodinky su skoro ako zadarmo v porovnani s mojimi Roxelami za 30K xD

    #389747
    dfx
    Účastník (Participant)

    Jozef Remen:
    JOK3R:

    No myslim, ze jediny zmysel Apple Watch je povedat, ze sme dobehli Samsung, Asus, Motorolu, … . Proste vyrobili sracku a kedze nemali nic lepsie, tak museli ukazat tu sracku aby mali nejake smartwatch.

    Tie hodinky by mali vyznam na sledovanie zdravotneho stavu a fitness, ale zatial nemaju ziaden zmysel.

    Miesto vizionara Steva Jobsa, ktory by tie hodinky hodil do kosa a prikazal zacat pracovat na nich odznova, sa prisposobuju ostatnym vyrobcom. Smeruju do sraciek.

    Budeme mat tri rozdielne hodinky, kazde v dvoch velkostiach, neviem kolkych farbach a este kopec typov remienkov.

    Dalej budeme mat styri typy iPhonov s tromi velkostami displayov.

    Asi budeme mat tri rozdielne iPady ( asi pribudne 12″ ).

    Asi budeme mat tri rozne macbooky air ( asi pribudne 12″ retina).

    Uz teraz mame tri macbooky pro ( dva s retinou a jeden bez retiny ).

    Uz teraz mame tri iMacy ( tu najlacnejsiu sracku povazujem za kategoriu zvlast ).

    Z Applu sa stava bezradna firma, ktora sa prisposobuje ostatnym.

    Dufam, ze aspon iOS a OS X a aplikacie budu fungovat dobre, lebo bez toho koncim s Apple produktami.

    Nechapem, preco kurva nenechali sucasny design iPhonu a nepridali vecsie displaye ak ich chceli. Mohli nechat aj rovnaku hrubku a ziadna bradavica tam nemusela byt. aj baterka mohla mat vecsiu kapacitu.

    #389749
    Baron
    Účastník (Participant)

    Remen – Presne ako vravis. Na ktoru rit su ludom napriklad tie puzdra na iPhony?. Ja som nikdy nemal puzdro na ziadnom z mojich iPhonoch a to som ziadny nerozbil. Tu ide o skor o to ze ked si ***** a tak ten telefon rozbijes aj puzdrom, bez puzdra a pod. Ale ked sa k telefonu spravas normalne tak nemas ho preco rozbit. A keby to aspon bolo pekne lenze 90% puzdier su spatne a iPhone snimi vyzera jak nokia 3310. Preco tak pekny telefon (okrem iPhone 6 a 6plus) takto dojebat puzdrom. Pri IPhone 6 a 6plus ina alternativa neostava len puzdro :)

    Co sa tyka hodiniek je to TOP kravina aku kedy Apple vypustil. Tu su ktore podla mna nemaju zmysel ako napr:

    Navigacia – to akoze na ruke budem mat navigaciu a budem chodit ako Hasselhoff z Knight Ridera?
    Fotky – si robite srandu na tom malom displeji si pozerat fotky ked mam iphone vo vacku.
    Hudba – ak nemam bezdrotove sluchadla tak som v riti
    Spravy – zapipa mi sprava na iPhone a zaroven aj na hodinky a to sme lenivy si ju pozriet na iPhone ktory je vo vacku?

    A takto by som mohol pokracovat dalej. Bezvyznamna kravina zabalena do luxusneho obalu pre kurvy z Auparku nic viac. Chudák Steve ten sa musi v hrobe prevracat kazdu konferenciu

    #389754
    iTuxx
    Moderátor

    mne osobne sa ten novy iPhone lubi. Ta mensia verzia. Ale asi tych 799€ za 64GB verziu nedam (16GB je malo). Ked uz, tak upgradujem z 5ky na 5Sko.

    Co sa tyka hodiniek, na zaciatku leta, som dostal napad ze by som take smart hodinky vyskusal. Chcel som Pebble watch, lebo sa mi pacilo, ake maju prakticke ficury. Ked som ich objednaval, bol som na vazkach, ci ich kupit, ked Apple mal predstavit svoje hodinky. Teraz mozem s kludnym svedomim prehlasit, ze som urobil dobre ze som si kupil Pebble. Nielenze maju display perfektne viditelny na slnku a nonstop zobrazujuci udaje, ale spolupracuju genialne aj s iPhonom aj s androidovymi telefonmi, ale hlavne baterka vydrzi aj vyse tyzdna. To u tychto Apple hodin nehrozi, kedze aj v keynote sa zmienili o tom aky je ten magneticky konektor prakticky pri kazdovecernom nabijani. Mimochodom, aj Pebble maju magneticky konektor. Vsetko co maju ponuknut Apple hodiny (okrem tej intimnej komunikacie – wtf???) maju aj Pebble a su lacnejsie. A to ovladacie koliesko Crown je hovadina, ako to mam ovladat ked hodinky nosim na pravej ruke?

    Ale musim uznat ze cely koncept smart hodiniek ma nieco do seba. Ak ma clovek poriadne smart hodinky, tak je to neskutocne navykova zalezitost. Neveril som ze by mohli byt uzitocne, ale fakt, ked uz nic ine, minimalne tie notifikacie su brutalna vec, zvonenie na mobile mozem mat permanentne vypnute a upozornuju ma diskretne zavibrovanim.

    Na zaver este dodam tradicnu frazu: Steve sa musi v hrobe obracat :-D

    #389760
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    iTuxx: Tak jasne že tie Pebble watch vydržali tyžden ked maju display ako kalkulačka :-D Ta vydrž na Apple Watch jeden den nieje taka super ale zase to nieje ani take tragicke.iPhone je tiež nutne nabijať každy den a nato aky maju tie hodinky display a kolko dat musia neustale spracuvavat a komunikovat s Ip to nieje až take strašne.Neviem či niekto čakal že vydrži 5 dni v kuse…

    #389762
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Stormtrage: u hodiniek sme si akosi zvykli, ze bateria v nich vydrzi aj rok. A ze nie su hrube ako cernosky penis. Ten nezmysel proste nesluzi na nic.

    Tu je par peknych vynatkov z hands-on iPhonov od Ars Technicy:
    „ The design as a whole is more reminiscent of the 2012 iPod Touch than current iPhones, an observation that extends to the slightly protruding camera lens. You won’t notice this bulge if you keep your phone in a case or sit it on a soft surface, but if you set the phone on a hard table it definitely will wobble a bit in place.“

    Posledna veta. Steve sa musi v hrobe obracat. Telefon, ktory kolise polozeny na stole. Vyladeny produkt!

    A toto tiez stoji za to:
    „The 5.5-inch iPhone 6 Plus looks and feels much bigger, and it’s harder to hold one-handed. It has a 1080p display, though sleuthing from developer Steve Troughton-Smith has already discovered that these images are actually being rendered at 2208×1242 and downscaled to 1080p. The phone uses a new “3x” graphics mode that calls for assets three times the resolution they would have been on a standard iPhone. Apple used the same method to avoid scaling problems when moving from standard displays to “Retina” displays (2x mode).

    We didn’t see any visible blurriness as a result of this scaling, though some UI animations and transitions seemed to be a little choppier than they are on the iPhone 6 or our iPhone 5S“

    Takze mame v jednej ruke neudrzatelnu, zalagovanu sracku. Co len mi to pripomina?

    #389764
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Jozef Remen : Ja to neobhajujem :D ja len hovorim že čakat od toho že vydržia viac ako jeden či maximalne dva dni nabite bolo nezmysel :D A ku tomu že su hrube ako černosky penis tak do toho trendu prechadza vela značiek najznamejšie Casio G-shock čo su hodinky všetkych radoby swagerov:-D a podobne :D tak myslim že to už nieje take nezvyčajne že veci musime nabijať denne a predsa len su to trochu ine hodinky ako normalne s klasickym cifernikom ktore vydrzia niekolko rokov na baterii alebo sa už dobijaju same nosenim :)

    #389765
    dfx
    Účastník (Participant)

    Jozef Remen: Samsung?

    #389766
    iTuxx
    Moderátor

    maju display ako kalkulacka, ale je to problem? vsetko co zobrazuju, zobrazuju zretelne, presne a hlavne jasne. Podsvietenie sa zapina pri znizenej viditelnosti a gestom (takym ako sa aktivuju Apple watch). Naco by som si kukal fotky na hodinkach, ked mam vo vacku iPhone?

    Steve sa musi v hrobe obracat :-)

    #389767
    Hurfo
    Účastník (Participant)

    Keby na Steva napojili generator z turbiny tak by z toho mohli napajat male mestecko tak sa v hrobe toci. :-D
    Jedine co aktualne Apple dosiahol je zvyseny zaujem o smart prislusenstvo ktore ako vieme mnoho firiem uz predava a tak do zaciatku januara 2015 ak neprinesu nieco wow tak si na stanici mozu podat ruku s lumiou a pozerat do dialky na vlak ktory im obom usiel.

    #389769
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    iTuxx: ja nehovorim že to je problem paveže ide oto aby fungovaly nato načo maju…len to nejde porovnavat vydrž baterie…pozerat fotky na mini displejičku je asi trochu mimo ked ma človek v kapse retinu :-D
    Už prestante stou frazou ” Steve sa musi v hrobe obracat ” xD už nebude najvyhladavanejšie slovo na googli sex ale tato fraza :D

    #389775
    JOK3R
    Účastník (Participant)

    #Jozef Remen
    Jozino, ja som zasa o 6+ cital ze posobi lahsie a mensie ako na fotkach, tak uvidime asi az v reali. Pochybujem ze v reali bude lagovat. Tiez som iPhone v puzdre nenosil, zial 6+ tam skonci, kvoli fotoaparatu, ale nevidim v tom ziadnu tragediu, az tak pekny dizajnersky kusok to zasa nie je aby mi to bolo moc luto :)
    Ako si pisal, je to spotrebak ktory ma ludom ulahcit zivot, takze ak mobil ma najvacsiu vadu na krase ze kolise na stole a vyriesi to silikonovy obal za 40€, tak nebudem teraz pol roka plakat na forach, ale kupim obal a mam v <> (alebo kupim iny mobil). Ja som zvedavy hlavne na realnu vydrz baterky na 6+ a realne vysledky optickej stabilizacie nakolko dost fotim a tocim a vela krat sa mi velky fotak proste nechce vlacit.

    #389780
    Hurfo
    Účastník (Participant)

    Teraz som si uvedomil aka vyborna vec je mat fotak ako bradavicu. V robote vyvrtam dieru do stola kam presne zapadne a nebude lietat nikam a ked budem chiet vediet co mam obute tak si to pozriem cez mobil. alebo si spravim rovnaku dieru do vrecka na koseli a budem cez hodinky zadavat prikaz ako z night ridera. Sice nie tu placku do kosele nedam tak do nohavic a tam spravim tu dieru.
    JOK3R: Je rozdiel v tom kupit si obal lebo chcem a preto ze musim.
    Dolezite bude co ponuknu operatori, kedy to ponuknu a za aku cenu. A potom sa budem trapit ci s bradavicou alebo bez.

    #389795
    JFK.
    Účastník (Participant)

    @Stormtrage, čo kurnik znamená to slovo “radoby” :D všade to píšeš a nikdy som to nepočul…?


    @iTuxx
    , našťastie sa obraciať v hrobe nemusí, kedže je spopolnený … hlavne že Tim Cook sa vyjadril potom v interview takto :

    ABC News goes one-on-one with Tim Cook to talk Apple Watch and Steve Jobs


    ……………………

    btw,
    puzdro na iphone bol vždy fail a nechapem ludi čo to nosia, je to spotrebná vec a nosiť 600-900€ design v nejakom 5-50€ puzdre? wtf

    iWatch sa uchytí tak ako iPad a podobne, skôr to bude mať ten vplyv na ľudí, že začnú hodinky využivať ináč, Apple ako vždy doteraz, otvorí dvere do trhu k “smart hodinkám” a vďaka pozícií akú Apple má, teraz ludia dostanú do povedomia že aj takéto hodinky sú… a pomaly sa to rozbehne, podla mňa presne ako iPad….

    iPhony sú nahovno, velké … neviem čo ďalej

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 81 až 100 (z celkového počtu 113 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.