Apple Event 2014

Domov Diskusné Fóra Ostatné Apple Event 2014

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 101 až 113 (z celkového počtu 113 )
  • Autor
    Príspevky
  • #389804
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    JKF: to znamena “zdanlivý” :D je to viac menej česka fraza ale aj na slovensku sa to použiva :-D ako som pisal “rádoby odbornik” že to je taky šuflikant a nie skutočny odbornik :D

    #389806
    iTuxx
    Moderátor

    JFK: ako to ze nevies co dalej?? :-O taky filozof, motivator a life coach toto napise??? Toto mi nerob!

    #389809
    JOK3R
    Účastník (Participant)

    Ja viem čo bude ďalej, nové iPhony sa budú predávať ako teplé rožky a svet sa bude točiť ďalej :)
    Tí ktorým nevyhovuje veľký displej zlacnie 5S a môžu byť vysmiati a tí ktorí čakali na väčší displej (ako ja) si kúpia 6plus a budú vysmiati tiež. Prípadne zoberú podľa mňa nevýhodný model 6 4,7″ (slabšie rozlíšenie, bez optickej stabilizácie, slabá výdrž, bez iOS landscape módu). Chvíľu som sa hral so somsungom galaxy note 3 ktorý má tiež 5,5″, jasné že je väčší, ale rozhodne to nie je nepiužiteľný obor a mne to za ten komfort používania stojí. Bude na tom použiteľná ako tak aj kancelárska sada iWORK, prípadne narýchlo upraviť nejaké foto/video, čo sa mi na malom displeji 5S robí dosť ťažko. Bude sa na tom večer dať prečítať nejaká kniha, ukázať rodiné fotky s cloud albumov vyexportovaných z iPhoto na iMacu, prípadne večer v posteli pozrieť nejaký ten seriál.

    Na toto všetko som mal doteraz druhé zariadenie iPad mini, ktoré zrejme pôjde na bazar a ja budem môcť konečne používať len jedno mobilné zariadenie. Rád si veci zjednodušujem a nevyhovuje mi mať iMAC, iPad, iPhone a nedajbože ešte aj macbook. Na vážnejšiu prácu budem mať stále iMAC (úprava foto v LR, strihanie videa v iMovie, iWORK) a na všetko ostatné mi bude bohato stačiť iPhne 6plus.

    Z toho vyplýva, že každý má iné požiadavky a to že niekomu prídu nové iPhony ako lopaty, je to jeho názor a každému vyhovuje niečo iné, mne iPhonom 5,5″ ulahodili (dizajn do toho ťahať nejdem). Máte možnosť kúpiť stále veľmi nadupaný model 5S.

    #389811
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    JOKER: plne suhlasim ale je tu ešte jedna možnost kupit si toto skvele kompaktne zariadenie ktore nahodou mam doma na predaj :-D https://www.macblog.sk/forum/discussion/47359/p-macbook-white-2007-late/#Item_1

    #389812
    JOK3R
    Účastník (Participant)

    #Stormtrage
    jj, presne o tom som písal :D

    #389815
    JFK.
    Účastník (Participant)

    no ale čo my, čo už 5S máme, kam smeruje naša cesta, kam sa máme odpichnúť, kde zakotvíme?
    mám 64 Gold, teda už si nemôžem kúpiť ani pre mňa lepšiu farbu, ani väčšiu kapaciu…. I’m stuck!

    iTuxx, ja ostávam momentálne na 5Sku a keď sa dojebe, asi mi ostane len prejsť na 6… ale tak neviem, budem si musieť nechať našiť väčšie vrecká na nohaviciach :(

    #389819
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Načo väčšie vrecka :-D pichneš za trenky a maš rovno aj suspenzor :D

    #389820
    JFK.
    Účastník (Participant)

    myslíš že bude vibrovať lepšie ako 5S ? :O

    :D :D

    #389822
    JOK3R
    Účastník (Participant)

    #JFK
    keby len našiť vrecká, aj natiahnuť prsty :)
    ja stále verím, že toto bol len taký experiment apple a budúci rok predstavia 4″ a 5,5″ verziu, to by bolo ideálne (podľa mňa to tak malo dopadnúť už tento rok). Práve som si z webu vytlačil tri makety iphonov (4″, 4,7″, 5,5″) a je pravda že 4″ je hranica kedy sa ešte dá mobil ovládať jednou rukou, 4,7″ bez šance.

    5,5″ je dobrý smer pre určitú skupinu zákazníkov, ale 4,7″ verziu beriem ako fail, mala ostať pôvodná 4″ uhlopriečka, ktorej mali dať plnohodnotný HW identický ako má 5,5″ verzia. K tomu väčšiu hrúbku aby nevyčinievala optika fotoaparátu (tým pádom väčšia baterka +30% výdrže) a bol by to oveľa väčší trhák a vybral by si každý…

    #389824
    bawy
    Moderátor

    JOK3R: konečne celkom rozumná a konštruktívna kritika čo sa telefónov týka…tiež si myslím že IP6+ je experiment rovnako ako bol iP5c … proste budúci rok v ponuke nebude, resp nie vylepšený….
    Doteraz som mal 3,5″ to bolo malé..4″ mi celkom vyhovuje ale žiada sa mi väčší displej..uvidíme 4,7 či to nebude už veľa, ale vzhľadom k tomu, aký bude ľahký a tenký, myslím že sa bude ovládať v pohode 1 rukou..koniec koncov teraz si predstavujem že moja iP5 má o 2 riadky navyše a nemám problém s ním manevrovať 1 rukou..takže čakáme B-)

    #389830
    stefankelner
    Účastník (Participant)

    Mile Apple, je velky problem zohnat ip5, pre toho kto chce mat krasny mobil bez odtlackov, ip5c je hnus za tu cenu, patri pod ip4s, ktory sa dopredava za 295, cize 275, je to vlastne ipt ale len 8gb, s GSM! Mozete sa za toto hanbit, Stewo by toto nedovolil. Pochovali ste ips5 64gb aj ine, ved mohol ostat ip4s 16/32b, ip5/5s 32/64gb a ip6/6+ 64/128gb. Ake jednoduche/prehladne, netreba na to vysoku skolu … O bradavici na ip6/6+, ktora je aj na ipt a chybaju tam aj senzori, radsej pomlcim, velkost ip6/6+ je blbost, ved si kakaju na vlastny ipad mini! Radsej mohli dat displej po celom predku ip4/5 ako Sharp a odtlacok prsta mohol snimat cely display,to by bolo cool a slusna evolucia.

    #389832
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Ako som už sem raz písal, v jednej ruke mám telefón a ukazovákom druhej ruky do neho ťukám :-D takže v mojom prípade neviem, či by bol lepší display ako má iP 4s / iP 5s alebo 6 / 6+ :-D treba vyskúšať v praxi :-)

    Ale je pravda, že ako telefón nechcem lopatu, aj s tou nutnosťou nabíjať každý deň… Kúpil som si dumbphone Samsung S5611 a je pokoj :-)

    #389834
    stefankelner
    Účastník (Participant)

    Aj ja som mal ip3s, ip4s, chcel som ip5, ale som rezignoval a kupil seniorsky mobil, zvany aj hlupy, ale hlupy bude ten, co v Apple … Kombinacia ipmini + seniorsky mobil + notebook staci, zatial.

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 101 až 113 (z celkového počtu 113 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.