250 GB HDD v NB

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware 250 GB HDD v NB

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 1 až 16 (z celkového počtu 16 )
  • Autor
    Príspevky
  • #55528
    gaze
    Účastník (Participant)

    zdravim,

    neviete nahodou niekto presne, ake hdd sa pouzivaju v novych MB a MBP? ide mi konkretne o model 250GB. Chcel by som si aktualizovat svoj sucasny MBP na vyssiu kapacitu. Pripadne aj ostatne, nizsie modely.

    Dakujem

    #111981
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    Ako chces si vymenit HDD ? Alebo cely stroj ?

    #111986
    gaze
    Účastník (Participant)

    iba HDD. mam povodnu verziu MBP 1.2, 2.16 GHz, 120 HDD (ST9120821AS) a chcem ten hdd vymenit za vacsiu kapacitu. mozem pouzit aj SATA II alebo iba SATA?

    #111991
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    To bohuzial netusim (podla internetu bby to asi nemal byt problem – http://developer.apple.com/documentation/HardwareDrivers/Conceptual/MacBookPro_0601/Articles/MacBookPro_0601.html) .. ja mam MBP 1.1 a tam som kupoval SATA (Seagate Momentus) .. ale hlavne si ujasni, ci chces 5400 ot alebo 7200 ot .. ci ti tych 7200ot stoji za to teplo a hluk, ktore momentalne sposobuju pri porovnani 5400ot diskov.

    #111993
    gaze
    Účastník (Participant)

    7200 urcite nechcem a neviem ci v tej velkosti su vobec na trhu. dik za link, mrknem sa na to.

    #112092
    lesnik
    Účastník (Participant)

    hlavne sa presvedc ze ten disk nieje hrubsi ako 9 – 9,5 mm

    #112104
    crumar
    Účastník (Participant)

    Sucasne disky su standardne hrube 9,5mm. Ja cakam kym bude na Slovensku v predaji 320GB verzia.
    250 GB verzie robi Western Digital, Toshiba. Mozes pouzit ako SATA, tak aj SATAII.

    #112137
    sento
    Účastník (Participant)

    Ja iba ze bacha na vydrz baterie pri takom velkom disku

    -s-

    #112138
    MBPro
    Účastník (Participant)

    crumar: 320 GB WD predavaju tusim v bgs (www.bgslevi.sk)

    #112139
    crumar
    Účastník (Participant)

    MBPro:
    To je dobra sprava. Pred cca 2 tyzdnami som ho este nikde nenasiel.
    Idem overit. Vdaka za upozornenie.

    #112280
    lesnik
    Účastník (Participant)

    to Crumar: to hrubku som spominal z toho dovodu ze ma to upozornovali v predajne ked som kupoval MBP ze ked chcem kupovat novy HDD na toto si mam davat pozor :) Peace

    #112281
    crumar
    Účastník (Participant)

    lesnik:
    Pohoda, lenze v sucasnosti sa ani ine disky v notebookoch nepouzivaju. 9,5mm je standard…

    #112815
    matelo
    Účastník (Participant)

    ja mam v MBP HDD od Fujitsu, 120GB, konkretne: FUJITSU MHY2120BH… tiez rozmyslam o upgrade a to na WD Scorpio 250GB. Ma niekto skusenost s nim?

    #112955
    lesnik
    Účastník (Participant)

    ja mam s WD dobre skusenosti. Hlavne tie serverove SATA II verzie 7200rmp. Tak sa da predpokladat ze tie 2.5″ disky mozno budu mat nieco do seba. Ja ine ani nekupujem. Ale ked sa opytas 5-tich ludi tak kazdy ti povie nieco ine. Koniec koncov si myslim ze je to jedno pokial zalohujes :) Dnes je to uz vsetko na jedno kopyto. Ked chces dobry disk tak si kup SCSI ale take sa 2.5″ nevyrabaju :-D Google si vyvinul pre vlastne potreby taky softik na monitorovanie zivotnosti diskov a vysledky aj zverejnil. Kedze s poctom serverov (a tym padom aj diskov) ich prekona len malo kto, da sa predpokladat ze tie vysledky su relevantne. Chcem tym povedat iba to ze pokial si kupis 1 – 2 disky do roka a budes tvrdit ze tieto disky su super duper namakane a nekazia sa tak to bude prinajmensom zavadzanie. Peace ;-)

    #113364
    crumar
    Účastník (Participant)

    lesnik:
    2,5″ Serial Attached SCSI (SAS) disky sa vyrabaju, ale nie su urcene pre notebooky.

    #113377
    marek
    Účastník (Participant)

    ja mam momentalne 250Gb Samsung a zda sa ok

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 1 až 16 (z celkového počtu 16 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.