Návod: Ako si vypnúť trackovanie aplikácií v novom iOS 14.5

Nový update operačného systému priniesol okrem iného kontroverznú novinku, ktorá vám umožňuje rozhodnúť sa, či chcete umožniť sledovanie vašej aktivity v apkách. Prinášame postup pre vypnutie trackingu.

S vydaním iOS 14.5 musia vývojári aplikácií žiadať výslovný súhlas používateľa o prístup k IDFA (Identifier for Advertisers), ktorý umožňuje následne trackovaie aktivity v aplikácii. Bez tohto súhlasu nie je po novom možné sledovať činnosť počas používania aplikácie.

V prípade, že niektorá z apiek bude žiadať o prístup k vášmu identifikátoru IDFA, dostanete o tom notifikáciu, ktorá bude zároveň obsahovať dve voľby – povoliť sledovanie alebo zamietnuť.

Ak sa vám nechce riešiť jednotlivé výzvy na povolenie alebo zamietnutie, môžete to vyriešiť plošne v rámci Nastavení:

 1. Otvorte si Nastavenia (Settings) na vašom iPhone.
 2. Posuňte sa v zozname nižšie a otvorte sekciu Súkromie (Privacy).
 3. Druhá položka zhora je Sledovanie (Tracking), na ktorú ťuknite.
 4. V ďalšom kroku sa vám otvorí detail sekcie, kde môžete vidieť možnosť Povoliť apkám žiadosť o sledovanie (Allow Apps to Request to Track), ktorú deaktivujte, ak nechcete povoliť tracking.

 

 

Poznámka: V závislosti od vášho predchádzajúceho nastavenia súkromia, môže byť prepínač v neaktívnej polohe už automaticky.

Vývojári sú po vydaní iOS 14.5 povinní implementovať nové pravidlá na ochranu súkromia zo strany Apple a tak sa budú výzvy k sledovaniu v apkách zobrazovať celkom často. Práve vtedy môže prísť vhod vyššie uvedený návod.

Aký máte na trackovanie názor vy?

Podrobný prehľad noviniek v iOS 14.5 nájdete v našom samostatnom článku.

zdroj: Apple

komentárov
 1. co to znamena “ povolit appkam ZIADAT..”?
  akoze vypnutim toho toggle ma nebude ziadat, no sledovat bude, ci je to az moc paranoidne a pravne osetrene.???

  1
  0
 2. Čo znamená to na základe predošlých nastavení? Čo za nastavenia ovplyvňuje vypnutú funkciu Sledovania?
  Ďakujem za odpoveď.

  4
  0
 3. Mne to nefunguje. Nedá sa mi to ani zapnúť ani vypnúť. Tuto funkciu mám ale nedovolí mi to nič spraviť. Nestretli ste sa stym? Čo mám robiť? Diky mám SE2020

  1
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.