iOS 14.5 prináša odomykanie iPhonu s Face ID a rúškom pomocou Apple Watch

Odomykanie iPhonu s Face ID bol v dobe “rúšok” skutočným tŕňom v oku nejedného užívateľa. Aktualizácia iOS 14.5 prináša funkciu, ktorá odomykanie iPhonu s rúškom opäť o niečo uľahčí.

Apple dnes vydal iOS 14.5 a hlavnou novinkou, ktorú so sebou prináša je odomykanie iPhonu s Face ID s nasadeným rúškom, pokiaľ disponuje užívateľ nasadenými Apple Watch. Nižšie si predstavíme, ako táto funkcia funguje.

Apple predstavil funkciu rozpoznávania tváre Face ID v novembri 2017 spolu s predstavením jubilejného iPhonu X, čím užívateľom ešte viac zjednodušil odomykanie iPhonu. Z odtlačku prsta sa prešlo na tvár.

V súbehu s aktuálnym trendom (v niektorých krajinách povinnosťou) nosenie rúška sa táto biometrická funkcia Apple nedala až tak dobre využívať, čo pocítili užívatelia s Face ID, ktorý museli svoje zariadenia na verejnosti odomykať pomocou hesla.

Našťastie Apple na tento každodenný hendikep zareagoval a predstavil novú funkciu, ktorá umožní užívateľom iPhonu s nasadenými a odomknutými Apple Watch odomykať zariadenie pomocou Face ID s čiastočným skenom tváre, keď je nasadené rúško.

Proces tohto typu odomykania je veľmi podobný odomykaniu Macu pomocou Apple Watch. Keď sa iPhone odomkne, Apple Watch odošlú haptickú odozvu a notifikáciu s informáciou, že proces odomykania iPhonu pomocou Apple Watch bol úspešný. Musíme ale upozorniť, že táto funkcia funguje iba na odomykanie iPhonu s nasadeným rúškom na tvári. To znamená, že nebude možné použiť túto funkciu pri nákupoch pomocou Apple Pay alebo nákupoch na App Store.

Predtým, ako bude možné využiť túto novú funkciu, bude potrebné aktualizovať iPhone na iOS 14.5 a Apple Watch na watchOS 7.4.  V iPhone prejdeme do Nastavenia -> Všeobecné -> Aktualizácie softvéru a potvrdíme inštaláciu aktualizácie. Proces opakujeme aj na Apple Watch pomocou apky Watch na iPhone (hodinky musia byť pripojené k iPhonu, nabité minimálne na 50% a pripojené k zdroju napájania).

Čo potrebujeme?

  • iPhone X alebo novší s funkciou Face ID
  • Apple Watch Series 3 alebo novšie
  • iOS 14.5 nainštalovaný na iPhone
  • watchOS 7.4 nainštalovaný na Apple Watch

Nastavenie funkcie

  • Otvoríme apku Nastavenia
  • Prejdeme do časti Face ID a kód
  • Zadáme heslo iPhonu
  • Skrolujeme nižšie do sekcie “Odomknúť pomocou Apple Watch” a funkciu zapneme (Pokiaľ ju nie je možné zapnúť, je potrebné aktualizovať Apple Watch)

Na odomknutie iPhonu pomocou Apple Watch je nutné aby boli hodinky blízko iPhonu, na zápästí, odomknuté a chránené heslom.

Po prvom spustení tejto funkcie bude nutné na iPhone zadať heslo. Po tomto kroku bude každé odomykanie iPhonu pomocou Apple Watch s nasadeným rúškom na tvári automatické. Vždy bude sprevádzané haptickou odozvou na hodinkách a notifikáciou. Pokiaľ si užívateľ hodinky skladá, napríklad na noc alebo počas kúpania, bude nutné vždy prvé odomknutie potvrdiť heslom na iPhone z bezpečnostných dôvodov.

zdroj: MacRumors

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.