Dočkáme sa v blízkej budúcnosti WhatsAppu pre iPad?

WhatsApp čakajú zmeny. Nie len že by sme sa mohli dočkať dedikovanej apky pre iPad, ale aj novej formy firemných účtov.

Po roku čakania sa možno konečne dočkáme WhatsAppu pre iPad. Facebook už niekoľko mesiacov pracuje na kompatibilite pre viaceré zariadenia. Samotný Mark Zuckerberg naznačil, že aplikácia je určená pre tablety od Applu.

Podľa spoľahlivého zdroja WABetainfo pacuje WhatsApp na multi-device 2.0, ktoré umožní pridať iPad do prepojených zariadení. Webový zdroj taktiež naznačuje, že podpory sa dočkajú aj tablety s Androidom a príchod WhatsAppl pre Android je tiež na spadnutie. WhatsApp aktuálne pripravuje funkciu, kedy k jednému smartfónu môžu byť naraz pripojené až štyri zariadenia.

Podľa hovorcu WhatsAppu počas interview s TechRadar-om spomenul, že táto funkcia umožní užívateľom používať WhatsApp bez toho, aby bol k službe pripojený telefón.

S kompatibilitou viacerých zariadení budú môcť byť užívatelia pripojený k WhatsAppu aj bez nutnosti pripojeného telefónu a to aj v prípade ak bude telefón vypnutý. Túto informáciu doplňuje aj vyššie spomenutá správa od WABetaInfo, ktorá hovorí o apke pre iPad a ktorej vydania by sme sa mali dočkať “v ďalšej aktualizácií”. Stránka opisuje, že by sa malo jednať o nezávislú aplikáciu, ktorá nepotrebuje k svojmu fungovaniu pripojený iPhone.

Okrem vyššie spomenutej dedikovanej apky pre iPad sa aj samotný WhatsApp dočká aktualizácie. Tá má priniesť zmenu v zobrazovaní kontaktov. Spolu so štandardnými kontaktmi získame aj nové, firemné kontakty resp. WhatsApp účty, ktoré budú poskytovať informácie o danej spoločnosti ako napríklad adresu, či otváracie hodiny a podobne. Kontaktovanie firiem prostredníctvom WhatsAppu bude teda opäť o čosi jednoduchšie.

zdroj: 9to5Mac

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť