Vydražili podpísaný manuál k Apple II

Aukcie s historickým predmetmi a ich astronomické ceny nie sú žiadnou novinkou. Pred nedávnom sa do aukcie dostal aj manuál k Apple II, ktorý okrem podpisov Steva Jobsa a Mikea Markkuly niesol aj špeciálny odkaz pre adresáta.

Manuál pre Apple II s podpisom Steva Jobsa a Mikea Markkuly sa na aukcii vydražil za neuveriteľných 787.484 amerických dolárov. Vyhrala v poradí, 46, najvyššia aukčná ponuka.

196 stranový manuál bol adresovaný Julianovi Brewerovi, synovi Michaela Brewera. Ten v roku 1979 vybavoval distribučné právo pre Apple v Spojenom kráľovstve. Manuál mal okrem podpisov aj odkaz. V tom sa píše: “Julian, tvoja generácia je prvá, ktorá bude vyrastať s počítačmi. Choď zmeniť svet! Steven Jobs, 1980.

Julian si spomenul, že keď sedel vo svojej izbe a vytváral hry na svojom Apple II, ho jeho otec zavolal dole, aby privítal “istých” hostí. Na jeho prekvapenie to bol práve Steve JobsMike Markkula. Vtedy tomu síce moc nerozumel, ale až časom si Julian uvedomil, aké vzácne je mať niečo podpísané od Jobsa, pretože ten toho moc nepodpisoval. Ešte k tomu dokonca napísal pre Juliana aj správu. “S otcom vychádzal dobre. Preto cítim, že v odkaze, ktorý mi dáva skutočne verí.

(Steve Jobs vľavo a Mike Markkula vpravo)

RR Auctions, webová stránka, na ktorej sa predal manuál k Apple II predal v aukcii aj ďalšie veci Steva Jobsa za nemalé peniaze. Ďalší list, ktorý Jobs podísal so slovami: “Bojím sa, že nerozdávam podpisy.” sa predal za astronomických 479.939 dolárov. Softvérový balíček NeXTSTEP sa predal za 210.325 dolárov.

Pre zaujímavosť, prvá kópia časopisu Macworld #1, ktorú podpísal Steve Jobs a Steve Wozniak sa predala za 201.021 dolárov.

zdroj: Macrumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť