Vyšli aktualizácie pre iWork suitu

Pages, Numbers a Keynote prinášajú novú verziu svojho softvéru, ktorá reaguje na vydanie nového iOS a iPadOS. Aké zmeny v programoch nájdete?

Práca s Apple Pencil

Trojica apiek zhodne prináša podporu pre Scribble, čo je nová funkcia v iPadOS 14, ktorá umožňuje vypĺňať pomocou Apple Pencil akékoľvek textové pole. Rukopis je následne konvertovaný na digitálne písmo. Môžete tak písať v Pages dokumentoch, Numbers hárkoch či Keynote prezentáciách bez toho, aby ste prechádzali na klávesnicu.

Všetky aplikácie iWork zároveň prinášajú redizajnovaný image picker s novými funkciami vyhľadávania, ktoré zjednodušuje navigáciu pri hľadaní obrázkov a videí.

Nižšie pripájame aj prehľad funkcií a noviniek, pre jednotlivé apky:

Pages

Pribudli nové report šablóny a tvary, ktoré je možné v dokumentoch využívať a editovať. Redizajnovaný image picker s novými funkciami vyhľadávania zjednodušuje navigáciu pri hľadaní obrázkov a videí.

Keynote

Nový Outline View prináša možnosť zamerať sa na štruktúru a náväznosť celej prezentácie, resp. jej obsahu bez vyrušenia. YouTube či Vimeo videá teraz môžete prehrávať priamo v prezentácii. Export videa umožňuje zvoliť z mnohých formátov a frameratov. Pri ťahaní objektu ho môžete držaním Option klávesy duplikovať.

Numbers

Formuláre teraz môžete vytvárať a prispôsobovať jednoduchšie. Formulár viete pridať k akejkoľvek tabuľke alebo použiť šablónu Basic Form. Aktualizácia poteší ľudí, ktorí pracujú s komplexnými tabuľkami – nová verzia Numbers vylepšuje aj svižnosť aplikácie. Podobne ako Pages, nájdete aj v tabuľkovom editore ponuku nových tvarov, ktoré je možné upravovať a použiť v rámci hárkov.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.