Nová aktualizácia watchOS 6.2.8 prináša podporu pre CarKey

Apple vydal novú verziu systému pre svoj smart hodinky.

V poradí desiaty update watchOS 6 prichádza mesiac po predošlej verzii 6.2.6, ktorá bola primárne bezpečnostnou aktualizáciou.

Najnovšia verzia prináša podporu pre CarKey, ktorú nájdete aj v novom iOS 13.6 – viac o ňom si môžete prečítať v samostatnom článku.

Funkcia slúži ako náhrada fyzického kľúča pre vozidlá s NFC (near field communication) kompatibilitou. Prvou automobilkou, ktorá ponúkne CarKey vo svojich modeloch je BMW.

Pôjde o modely 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, X5M, X6M a Z4 vyrobené po 1. júli 2020. Na strane Apple je potrebný iPhone XR, XS, Apple Watch Series 5 či novšie.

Súčasná generácia systému už čoskoro uvoľní miesto novej generácii operačného systému s watchOS 7, ktorú Apple oznámil na WWDC 2020.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.