Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.

Po novom pribudla možnosť nastaviť si, či chce, aby vaše zariadenie sťahovalo aktualizácie softvéru automaticky alebo nie.

Asi najväčšou novinkou je už spomínaná implementácia digitálnych kľúčov od auta. Funkcia slúži ako náhrada fyzického kľúča pre vozidlá s NFC (near field communication) kompatibilitou. Prvou automobilkou, ktorá ponúkne CarKey vo svojich modeloch je BMW.

Pôjde o modely 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, X5M, X6M a Z4 vyrobené po 1. júli 2020. Na strane Apple je potrebný iPhone XR, XS, Apple Watch Series 5 či novšie.

Do apky Zdravie pribudli Symptómy. Táto nová funkcia umožňuje pridávať symptómy pre rôzne ochorenia ako sú napríklad bolesti tela a svalov, zmeny v stravovacích návykoch, kašeľ, bolesti hlavy a ďalšie.

Apple News si v novom iOS pamätá, kde ste v článku skončili, keď aplikáciu opustíte a znovu sa vrátite.

Do News+ pribudli tzv. audio stories, ktoré ponúknu zvukový prehľad o dianí.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?