Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.

Po novom pribudla možnosť nastaviť si, či chce, aby vaše zariadenie sťahovalo aktualizácie softvéru automaticky alebo nie.

Asi najväčšou novinkou je už spomínaná implementácia digitálnych kľúčov od auta. Funkcia slúži ako náhrada fyzického kľúča pre vozidlá s NFC (near field communication) kompatibilitou. Prvou automobilkou, ktorá ponúkne CarKey vo svojich modeloch je BMW.

Pôjde o modely 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, X5M, X6M a Z4 vyrobené po 1. júli 2020. Na strane Apple je potrebný iPhone XR, XS, Apple Watch Series 5 či novšie.

Do apky Zdravie pribudli Symptómy. Táto nová funkcia umožňuje pridávať symptómy pre rôzne ochorenia ako sú napríklad bolesti tela a svalov, zmeny v stravovacích návykoch, kašeľ, bolesti hlavy a ďalšie.

Apple News si v novom iOS pamätá, kde ste v článku skončili, keď aplikáciu opustíte a znovu sa vrátite.

Do News+ pribudli tzv. audio stories, ktoré ponúknu zvukový prehľad o dianí.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.