AirPods Pro obdržali novú aktualizáciu firmvéru

Nový firmvér pre AirPods Pro nesie označenie 2D27.

Apple v noci vydal aktualizáciu firmvéru pre slúchadlá AirPods Pro s označením 2D27. Priamo nahrádza verziu firmvéru 2D15, ktorá vyšla pred mesiacom.

Žiaľ, Apple ani tentoraz neposkytol detaily k tomu, aké novinky táto aktualizácia prináša. Je možné, že sa to týka opravy technológie aktívneho potláčania šumu, s ktorou majú užívatelia dlhodobé problémy kvôli nevydarenej aktualizácii. Jedna z aktualizácii totiž zhoršila pôvodne absolútne bezproblémové ANC. Po niekoľkých aktualizáciách sa užívatelia začali sťažovať napríklad aj na problémy s praskajúcim zvukom, iným užívateľom pre zmenu prestali fungovať pravé slúchadlá.

Spoločnosť Apple na WWDC20 oznámila aktualizáciu firmvéru pre AirPods a AirPods Pro. Tá prinesie možnosť automatického prepájania slúchadiel medzi iPhonom, iPadom, Macom a Apple TV podľa toho, aké zariadenie práve používate. Ďalej bola špeciálne pre AirPods Pro oznámená podpora priestorového zvuku 5.1, 7.1 a Dolby Atmos, o čom sa môžete viac dočítať tu. Viacero funkcií je však určených pre nové systémy iOS 14, iPadOS 14, macOS Big Sur alebo tvOS 14.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?