WWDC20: Apple predstavil softvérové novinky pre AirPods

AirPods cover
AirPods dostávajú dve kľúčové novinky.

Apple dnes predstavil dvojicu softvérových noviniek pre slúchadlá AirPods a AirPods Pro.

Prvou kľúčovou funkciou pre celú rodinu slúchadiel AirPods je automatické prepájanie slúchadiel naprieč zariadeniami. Slúchadlá sa vám síce viažu na iCloud a cezeň sa automaticky spárujú s vašim iPhonom, iPadom aj Macom, no nemôžete ich mať pripojené k viacerým zariadeniam naraz. Musíte sa medzi nimi manuálne prepájať, ale to už čoskoro nebude treba.

Podľa toho, aký prístroj používate, sa k nemu AirPods automaticky pripoja. A funguje to aj podľa priority: Ak sledujete film na Apple TV a zrazu vám niekto zatelefonuje, slúchadlá sa automaticky pripoja k iPhonu.

Ďalšou oznámenou novinkou je podpora priestorového zvuku na AirPods Pro. Funkcia dokáže emulovať 5.1, 7.1 a Dolby Atmos priestorový zvuk s použitím len dvoch kanálov – ľavého a pravého slúchadla. Na to, aby bola ilúzia 3D zvuku vierohodná, Apple utilizuje akcelerometer a gyroskop v slúchadlách, takže aj keď otočíte hlavu, zvuk sa k vám dostane presne z toho uhlu, z ktorého má. To isté platí aj o zariadení, ku ktorému máte slúchadlá pripojené. Ak sledujete niečo s priestorovým zvukom na iPhone alebo iPade, zvuk sa prispôsobi aj jeho polohe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť