WWDC20: Apple predstavil softvérové novinky pre AirPods

AirPods cover
AirPods dostávajú dve kľúčové novinky.

Apple dnes predstavil dvojicu softvérových noviniek pre slúchadlá AirPods a AirPods Pro.

Prvou kľúčovou funkciou pre celú rodinu slúchadiel AirPods je automatické prepájanie slúchadiel naprieč zariadeniami. Slúchadlá sa vám síce viažu na iCloud a cezeň sa automaticky spárujú s vašim iPhonom, iPadom aj Macom, no nemôžete ich mať pripojené k viacerým zariadeniam naraz. Musíte sa medzi nimi manuálne prepájať, ale to už čoskoro nebude treba.

Podľa toho, aký prístroj používate, sa k nemu AirPods automaticky pripoja. A funguje to aj podľa priority: Ak sledujete film na Apple TV a zrazu vám niekto zatelefonuje, slúchadlá sa automaticky pripoja k iPhonu.

Ďalšou oznámenou novinkou je podpora priestorového zvuku na AirPods Pro. Funkcia dokáže emulovať 5.1, 7.1 a Dolby Atmos priestorový zvuk s použitím len dvoch kanálov – ľavého a pravého slúchadla. Na to, aby bola ilúzia 3D zvuku vierohodná, Apple utilizuje akcelerometer a gyroskop v slúchadlách, takže aj keď otočíte hlavu, zvuk sa k vám dostane presne z toho uhlu, z ktorého má. To isté platí aj o zariadení, ku ktorému máte slúchadlá pripojené. Ak sledujete niečo s priestorovým zvukom na iPhone alebo iPade, zvuk sa prispôsobi aj jeho polohe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?