Tatra banka bude podporovať Apple Pay, služba by mala byť spustená už čoskoro

Tatra banka je oficiálne štvrtou bankou, ktorá bude po spustení slovenskej verzie Apple Pay službu podporovať.

Banka to oznámila na svojom Facebook účte. Pridáva sa tak ku mBank, Slovenskej sporiteľni a N26, ktoré spustenie služby potvrdili úplne identickým spôsobom na svojich sociálnych sieťach. Podobnú online kampaň sme mohli vidieť nedávno aj v susednom Rakúsku, kde bola Apple Pay spustená včera.

Teraz je už jasné, že ide o cielenú taktiku priamo z marketingového oddelenia Applu, zrejme s cieľom vyvolať nadšenie pokým sa s bankami doriešia všetky potrebné detaily. Presný dátum spustenia stále nevieme a všetky banky hovoria v neurčitých termínoch ako „neskôr tento rok“ či „už čoskoro.“ Služba je však už zrejme na spadnutie.

Už onedlho vám poskytneme možnosť využívať službu Apple Pay aj s platobnými kartami Tatra banky📱Viac informácií o spolupráci s Apple Pay už čoskoro.

Gepostet von Tatra banka am Mittwoch, 24. April 2019

 

Server živé.sk ešte v zime informoval, že Slovensko sa dočká začiatkom leta, tento dátum snáď stále platí. Podľa najnovších informácií zrejme asi ani samotné banky nevedia presný dátum spustenia Apple Pay. Spoločnosť by ich o tom mala informovať najmenej 10 dní vopred.

Okrem vyššie spomínanej štvorice bánk by v prvej vlne mali byť aj Poštová banka, J&T a 365 banka.

Apple Pay však nie je jedinou dobrou správou pre klientov Tatra banky. Banka taktiež potvrdila, že ich iOS aplikácia konečne dostane podporu pre prihlasovanie pomocou Face ID/Touch ID. Klasický PIN kód bude naďalej vyžadovaný pri platbách nad 500 eur. Aktualizácia by sa mala v App Store objaviť do konca týždňa.

komentáre
  1. Gratulujem TB ze konecne objavila TouchID/FaceID. 5,5 roka ale predsa :-D. Hlavna vec ze najlepsi idu za nimi. Inak pre zvysne aplikacie ako Citacka/MobilPay stale treba zadavat heslo resp. PIN.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.