fbpx

Slovenská sporiteľňa a N26 potvrdzujú príchod Apple Pay na Slovensko

apple pay sk web 600x337 - Slovenská sporiteľňa a N26 potvrdzujú príchod Apple Pay na Slovensko

Iba krátko po tom, ako rakúska Erste Group potvrdila príchod Apple Pay do Rakúska, potvrdila dobré správy aj jej slovenská pobočka – Slovenská sporiteľňa.

Práve tá patrí k prvým dvom bankám, ktoré budú podporovať Apple Pay na Slovensku. Tou druhou bankou bude online banka N26, ktorá zároveň oznámila spustenie služby aj v Estónsku, Grécku, Portugalsku a Slovinsku, teda ďalších krajinách Európy.

Slovenská sporiteľňa v statuse na Facebooku oznámila, že začne podporovať Apple Pay ešte tento rok, zatiaľ však bez konkrétneho dátumu. Poteší však, že máme vôbec prvé oficiálne potvrdenie zo strán slovenských bánk a minimálne klienti jednej majú dôvod jasať.

Slovenská sporiteľňa neskôr tento rok prinesie Apple Pay, vďaka čomu sa mobilné platby menia na jednoduchý, bezpečný a diskrétny spôsob platenia, ktorý je zároveň rýchly a pohodlný pre klientov na Slovensku.

Uverejnil používateľ Slovenská sporiteľňa Utorok 26. marca 2019

Podľa zatiaľ neoficiálnych informácií sa pritom odhaduje, že Sporiteľňa v tom nebude sama. V prvej vlne by totiž podľa zdrojov serveru Živé mali byť aj Poštová banka, mBank, J&T Banka a 365 Bank. Nutno však brať na vedomie, že inštitúcie sa zaviazali držať mlčanlivosť, pričom oficiálne oznámenie spustenia aj s dátumom bude mať na starosti zrejme Apple, ktorý vtedy zrejme oznámi aj všetky dôležité detaily.

apple pay austria - Slovenská sporiteľňa a N26 potvrdzujú príchod Apple Pay na Slovensko

Zdroj: Živé

5 komentárov

 1. scenic píše:

  “Neskôr tento rok” môže znamenať kľudne aj december 2019. Takze ten pôvodný termín zmenený na leto vidím celkom reálne.

 2. beather píše:

  Pokud chcete pouzivat na slovensku apple pay, muzete vyzkouset monese.. Ja platim uz jenom tak.. Je to podobne jako revolut, ucet je zadarmo a nemusi se tam menit region, davat nove apple id a nic.. Karta mi prisla za 3 dny od podani zadosti a potom si ji jenom pridate do apple pay a platite kdekoliv na slovensku :)

  Na ucet si klasicky poslete penize bankovym prevodem ze sveho soucasneho uctu, za prijem na monese ucet se nic neplati..

  https://monese.app.link/tK5lKrWVsU?invite=TOMAS194

  Kdyz zadate muj ref. kod pri registraci, dostanete po dokonceni registrace 5e zdarma na ucet, takze budete mit zaslani karty zadara..

  Kod: TOMAS194

 3. ricrdet píše:

  Beather, ešte nám prezraď, aký máš región ty. Zahrám sa na Sibilu a poviem, že Čechy. Jasné, že nemusíš meniť región, lebo v Čechách už ApplePay máte. So slovenským regiónom to fungovať nebude.
  Inak pekný pokus, aj by som ťa rád podporil zadaním tvojho ref. ID, keby to fungovalo. ;-)

 4. JanoPi píše:

  … idem to vyskúšať či to pôjde ako píšeš :)

 5. beather píše:

  Staci, jakmile prijde karta zmenit region na Cesko.. Pouzivani telefonu na SK to nijak neovlivni, hlavne nemusite registrovat nove apple id pro jinou zmeni, coz je slozite..

  Ref kod je: TOMAS194 ten zadejte pri registraci a dostanete 5e zdarma :) Takze se vam vlastne zaplati poslani karty + par centu navic :) Odkaz na stazeni: https://monese.app.link/tK5lKrWVsU?invite=TOMAS194

Pridať komentár

Partneri

Booking.com

Send this to a friend