Slovenská sporiteľňa a N26 potvrdzujú príchod Apple Pay na Slovensko

Iba krátko po tom, ako rakúska Erste Group potvrdila príchod Apple Pay do Rakúska, potvrdila dobré správy aj jej slovenská pobočka – Slovenská sporiteľňa.

Práve tá patrí k prvým dvom bankám, ktoré budú podporovať Apple Pay na Slovensku. Tou druhou bankou bude online banka N26, ktorá zároveň oznámila spustenie služby aj v Estónsku, Grécku, Portugalsku a Slovinsku, teda ďalších krajinách Európy.

Slovenská sporiteľňa v statuse na Facebooku oznámila, že začne podporovať Apple Pay ešte tento rok, zatiaľ však bez konkrétneho dátumu. Poteší však, že máme vôbec prvé oficiálne potvrdenie zo strán slovenských bánk a minimálne klienti jednej majú dôvod jasať.

Slovenská sporiteľňa neskôr tento rok prinesie Apple Pay, vďaka čomu sa mobilné platby menia na jednoduchý, bezpečný a diskrétny spôsob platenia, ktorý je zároveň rýchly a pohodlný pre klientov na Slovensku.

Gepostet von Slovenská sporiteľňa am Dienstag, 26. März 2019

Podľa zatiaľ neoficiálnych informácií sa pritom odhaduje, že Sporiteľňa v tom nebude sama. V prvej vlne by totiž podľa zdrojov serveru Živé mali byť aj Poštová banka, mBank, J&T Banka a 365 Bank. Nutno však brať na vedomie, že inštitúcie sa zaviazali držať mlčanlivosť, pričom oficiálne oznámenie spustenia aj s dátumom bude mať na starosti zrejme Apple, ktorý vtedy zrejme oznámi aj všetky dôležité detaily.

komentárov
 1. “Neskôr tento rok” môže znamenať kľudne aj december 2019. Takze ten pôvodný termín zmenený na leto vidím celkom reálne.

  0
  0
 2. Pokud chcete pouzivat na slovensku apple pay, muzete vyzkouset monese.. Ja platim uz jenom tak.. Je to podobne jako revolut, ucet je zadarmo a nemusi se tam menit region, davat nove apple id a nic.. Karta mi prisla za 3 dny od podani zadosti a potom si ji jenom pridate do apple pay a platite kdekoliv na slovensku :)

  Na ucet si klasicky poslete penize bankovym prevodem ze sveho soucasneho uctu, za prijem na monese ucet se nic neplati..

  https://monese.app.link/tK5lKrWVsU?invite=TOMAS194

  Kdyz zadate muj ref. kod pri registraci, dostanete po dokonceni registrace 5e zdarma na ucet, takze budete mit zaslani karty zadara..

  Kod: TOMAS194

  0
  0
 3. Beather, ešte nám prezraď, aký máš región ty. Zahrám sa na Sibilu a poviem, že Čechy. Jasné, že nemusíš meniť región, lebo v Čechách už ApplePay máte. So slovenským regiónom to fungovať nebude.
  Inak pekný pokus, aj by som ťa rád podporil zadaním tvojho ref. ID, keby to fungovalo. ;-)

  0
  0
 4. Staci, jakmile prijde karta zmenit region na Cesko.. Pouzivani telefonu na SK to nijak neovlivni, hlavne nemusite registrovat nove apple id pro jinou zmeni, coz je slozite..

  Ref kod je: TOMAS194 ten zadejte pri registraci a dostanete 5e zdarma :) Takze se vam vlastne zaplati poslani karty + par centu navic :) Odkaz na stazeni: https://monese.app.link/tK5lKrWVsU?invite=TOMAS194

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.