Apple Pay na Slovensku až začiatkom leta

Apple Pay dnes vyšlo v susedných Čechách. Pôvodný marcový dátum spustenia na Slovensku sa však posunul.

Server Živé.sk už včera informoval o spustení služby v ČR a dodal, že Apple slovenskú premiéru posunul až na leto. Dnes správu potvrdil. Presný dátum spustenia spoločnosť našim bankám neprezradila, malo by sa tak stať v priebehu júna.

Podľa anonymných zdrojov z bankového sektora môžu za oneskorenie „legislatívne problémy“ na strane Applu. Zdá sa, že aj letný termín je zatiaľ len orientačný. Dúfame však, že tentoraz to vyjde.

Isté sú štyri banky

Ktoré banky službu ponúknu ako prvé. Podľa Živé pôjde o Poštovú banku, mBank, J&T Banku365 banku. Dlhodobý záujem o Apple Pay majú aj Tatra bankaSlovenská sporiteľňa, nie je však isté, či sa objavia v prvej vlne. V neskorší dátum by sa mala pridať ČSOB a UniCredit Bank

Naopak, Prima banka službu zatiaľ neplánuje a v prípade VÚB banky je situácia nejasná, aj napriek tomu, že podľa vlastných slov podporu chystajú.

So samotnými platobnými terminálmi problém nebude, s Apple Pay sa bude dať platiť na všetkých bezkontaktných termináloch, ktorých je na Slovensku už vyše 45 tisíc. Takisto bude možné platiť aj cez eshopy, či už na iOS zariadeniach alebo na Macu.

Služba Apple Pay byla právě spuštěna v Česku

komentáre
  1. Pokud chcete pouzivat apple pay na SK uz ted, jako ja, vyzkousejte monese.. Je to podobne jako revolut, evropska banka, bez poplatku..

    Staci si stahnout appku https://monese.app.link/tK5lKrWVsU?invite=TOMAS194 a potom pri registraci zadat kod TOMAS194… Dostanete 5e zdarma :)

    Staci si tam dobit 5e treba, objednat kartu, oni vam tech 5e potom vrati, pokud pouzijete kod TOMAS194. Nasledne az prijde karta, staci zmenit region telefonu (region, ne apple ID) na cesko a uz jenom kartu pridat do apple pay a platit :)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.