Nový 6.1″ iPhone neponúkne OLED, 3D Touch ani duálny fotoaparát

iPhone X Super Retina Display

Renomovaný analytik Ming-Chi Kuo z agentúry KGI len pred pár hodinami prehlásil, že Apple tento rok zo svojej ponuky vyradí iPhone X a nahradí ho trojicou “štandardných” modelov, z čoho dva budú priamymi nástupcami X-ka.

Tieto modely majú ponúknuť 5.8″ a 6.5″ displeje, ako aj telá z nerezovej ocele, duálny fotoaparát a 4GB RAM. Všetko to je ale prémiová výbava.

Základný iPhone 9, respektíve iPhone 11, ponúkne menej prémiové materiály. V prvom rade, Apple miesto OLED displeja použije LCD displej. Ten bude mať uhlopriečku 6.1″ a pri zachovaní rovnakého tvaru, aký má iPhone X, bude mať hustotu 320-330 PPI. Súčasne sa to odrazí na hrúbke zariadenia kvôli samostatnej vrstve, ktorá zabezpečuje podsvietenie displeja.

iPhone X tento rok z ponuky zmizne, nahradia ho tri nové modely v rôznych cenách

Tento model bude mať rám z hliníku, skoro ako iPhone 8/Plus. Tiež ponúkne iba 3GB RAM a nebude mať 3D Touch, čím si pohorší nielen oproti svojim prémiovým súrodencom, ale aj oproti svojim predchodcom. Na druhú stranu, bude mať Face ID, ako náhradu za chýbajúci Home Button. Tiež ponúkne len štandardný fotoaparát s jedným objektívom.

Cenovo však bude zodpovedať súčasnej high-end triede, čo znamená 700 až 800 dolárov.

iPhone 2018 KGI Ming-Chi Kuo

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.