Jimmy Iovine z Applu zatiaľ nikam neodchádza

Digital Trends

Pred týždňom sa objavili špekulácie, že hudobný magnát Jimmy Iovine končí v Apple. Hlava za službou Apple Music však tieto správy popiera.

V nedávnom interview pre Variety Iovine potvrdil, že odísť zo spoločnosti sa v dohľadnej dobe rozhodne nechystá. “Je toho stále ešte veľa, čo chceme [s Apple Music a Beats] urobiť. Som pripravený spraviť čokoľvek odo mňa budú Tim Cook a Eddy Cue vyžadovať.”

Fámy sa opierali o fakt, že v auguste Iovine nadobudne akcie Applu, ktoré mu firma vydelila pri akvizícii Beats. Podľa jeho slov mu už veľká časť akcií vyplatená bola a ostáva už len malý zvyšok – o to sa však priveľmi nezaujíma. Jeho cieľom je posunúť streamovanie hudby napred a spraviť ho “zaujímavým”, podobne ako to napríklad robí Netflix.

Či sa mu to podarí prostredníctvom početných seriálov a videí, ktoré na službu postupne pribúdajú, uvidíme až časom. Spoločnosť silne investuje do relácií ako Planet of the Apps a Carpool Karaoke, či hudobných dokumentov, aj na popud hudobného veterána Iovina.

Apple Music má podľa aktuálnych informácií vyše 30 miliónov predplatiteľov a stále rastie. Podľa informácií od Eddyho Cue mala takto pred rokom 20 miliónov, čo vôbec nie je zlý rast.

Zdroj: MacRumors
Viac článkov na tému

Zatiaľ žiadne komentáre

Pridať komentár

Partneri

Inzercia

Send this to a friend