Jimmy Iovine z Applu zatiaľ nikam neodchádza

the defiant ones jimmy iovine 800x533 - Jimmy Iovine z Applu zatiaľ nikam neodchádza

Pred týždňom sa objavili špekulácie, že hudobný magnát Jimmy Iovine končí v Apple. Hlava za službou Apple Music však tieto správy popiera.

V nedávnom interview pre Variety Iovine potvrdil, že odísť zo spoločnosti sa v dohľadnej dobe rozhodne nechystá. “Je toho stále ešte veľa, čo chceme [s Apple Music a Beats] urobiť. Som pripravený spraviť čokoľvek odo mňa budú Tim Cook a Eddy Cue vyžadovať.”

Fámy sa opierali o fakt, že v auguste Iovine nadobudne akcie Applu, ktoré mu firma vydelila pri akvizícii Beats. Podľa jeho slov mu už veľká časť akcií vyplatená bola a ostáva už len malý zvyšok – o to sa však priveľmi nezaujíma. Jeho cieľom je posunúť streamovanie hudby napred a spraviť ho “zaujímavým”, podobne ako to napríklad robí Netflix.

Či sa mu to podarí prostredníctvom početných seriálov a videí, ktoré na službu postupne pribúdajú, uvidíme až časom. Spoločnosť silne investuje do relácií ako Planet of the Apps a Carpool Karaoke, či hudobných dokumentov, aj na popud hudobného veterána Iovina.

Apple Music má podľa aktuálnych informácií vyše 30 miliónov predplatiteľov a stále rastie. Podľa informácií od Eddyho Cue mala takto pred rokom 20 miliónov, čo vôbec nie je zlý rast.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.