Jimmy Iovine z Applu zatiaľ nikam neodchádza

Pred týždňom sa objavili špekulácie, že hudobný magnát Jimmy Iovine končí v Apple. Hlava za službou Apple Music však tieto správy popiera.

V nedávnom interview pre Variety Iovine potvrdil, že odísť zo spoločnosti sa v dohľadnej dobe rozhodne nechystá. “Je toho stále ešte veľa, čo chceme [s Apple Music a Beats] urobiť. Som pripravený spraviť čokoľvek odo mňa budú Tim Cook a Eddy Cue vyžadovať.”

Fámy sa opierali o fakt, že v auguste Iovine nadobudne akcie Applu, ktoré mu firma vydelila pri akvizícii Beats. Podľa jeho slov mu už veľká časť akcií vyplatená bola a ostáva už len malý zvyšok – o to sa však priveľmi nezaujíma. Jeho cieľom je posunúť streamovanie hudby napred a spraviť ho “zaujímavým”, podobne ako to napríklad robí Netflix.

Či sa mu to podarí prostredníctvom početných seriálov a videí, ktoré na službu postupne pribúdajú, uvidíme až časom. Spoločnosť silne investuje do relácií ako Planet of the AppsCarpool Karaoke, či hudobných dokumentov, aj na popud hudobného veterána Iovina.

Apple Music má podľa aktuálnych informácií vyše 30 miliónov predplatiteľov a stále rastie. Podľa informácií od Eddyho Cue mala takto pred rokom 20 miliónov, čo vôbec nie je zlý rast.

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.