Gurman: lacnejší iPad už budúci týždeň, 999-dolárový MacBook príde neskôr

Mark Gurman z Bloombergu potvrdzuje, že na evente budúci týždeň uvidíme lacný iPad určený do škôl. Apple pripravuje aj nástupcu MacBooku Air, do utorka ho však predviesť nestihne.

Spoľahlivý Gurman potvrdzuje dohady o cenovo ešte dostupnejšom 9,7″ iPade, ktorý Apple predstaví na svojom event v Chicagu. Pôjde nim po študentoch a učiteľoch, spolu s novými softvérovými riešeniami pre školy.

Spoločnosť za ostatné roky na školskej pôde trochu zaspala. Naposledy sme novinky vo sfére vzdelávania mohli vidieť ešte v roku 2012, kedy bol predstavený nástroj na tvorbu elektronických učebníc. Čakajú nás údajne zmeny v aplikáciách iBooks a Classroom a celkový dôraz na iPad. Apple sa tak snaží dobehnúť Microsofte a Google, ktorí v školstve medzitým nespali na vavrínoch.

iPad však nebude jediným lacným produktom, ktorý nás v blízkej budúcnosti čaká. V príprave je aj (tentoraz skutočný) nástupca MacBooku Air. Ponúkne Retina displej za cenovku pod 1 000 dolárov. Či pôjde o lacnejšiu verziu 12″ MacBooku, alebo skôr model Air s lepším displejom, zatiaľ nevieme. Podľa Gurmana však jeho debut Apple do budúceho týždňa asi nestihne, reálnejším dátumom tak môže byť až júnová WWDC konferencia.

DigiTimes: Apple pripravuje lacný MacBook s Retina displejom

Existenciu lacnejšieho MacBooku potvrdil aj Ming-Chi Kuo z KGI, ktorý jeho dátum vydania odhaduje na druhý štvrťrok 2018. Podľa niektorých prognóz by dokonca jeho cenovka mohla klesnúť až na 800–900 dolárov, čím by išlo o najlacnejší MacBook v histórii.

Pôvodný MacBook Air bol predstavený pred vyše desiatimi rokmi a odvtedy sa príliš nezmenil. V roku 2011 prešiel redizajnom, ktorý sa len s internými zmenami predáva dodnes. Posledný refresh Apple predstavil v roku 2015.

macbook 12"

Jeho nástupcovia sa však neuchytili, najmä kvôli vysokej cene. 12“ MacBook a 13” MacBook Pro bez Touch Baru sa u nás dnes predávajú od 1 500 eur za najnižšiu konfiguráciu.

Odhalenia nových produktov sa dočkáme tento utorok o 16:00 nášho času. Pre najnovšie informácie o nich nezabudnite sledovať náš web MacBlog.sk.

UložiťUložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť