Gurman: lacnejší iPad už budúci týždeň, 999-dolárový MacBook príde neskôr

Mark Gurman z Bloombergu potvrdzuje, že na evente budúci týždeň uvidíme lacný iPad určený do škôl. Apple pripravuje aj nástupcu MacBooku Air, do utorka ho však predviesť nestihne.

Spoľahlivý Gurman potvrdzuje dohady o cenovo ešte dostupnejšom 9,7″ iPade, ktorý Apple predstaví na svojom event v Chicagu. Pôjde nim po študentoch a učiteľoch, spolu s novými softvérovými riešeniami pre školy.

Spoločnosť za ostatné roky na školskej pôde trochu zaspala. Naposledy sme novinky vo sfére vzdelávania mohli vidieť ešte v roku 2012, kedy bol predstavený nástroj na tvorbu elektronických učebníc. Čakajú nás údajne zmeny v aplikáciách iBooks a Classroom a celkový dôraz na iPad. Apple sa tak snaží dobehnúť Microsofte a Google, ktorí v školstve medzitým nespali na vavrínoch.

iPad však nebude jediným lacným produktom, ktorý nás v blízkej budúcnosti čaká. V príprave je aj (tentoraz skutočný) nástupca MacBooku Air. Ponúkne Retina displej za cenovku pod 1 000 dolárov. Či pôjde o lacnejšiu verziu 12″ MacBooku, alebo skôr model Air s lepším displejom, zatiaľ nevieme. Podľa Gurmana však jeho debut Apple do budúceho týždňa asi nestihne, reálnejším dátumom tak môže byť až júnová WWDC konferencia.

Existenciu lacnejšieho MacBooku potvrdil aj Ming-Chi Kuo z KGI, ktorý jeho dátum vydania odhaduje na druhý štvrťrok 2018. Podľa niektorých prognóz by dokonca jeho cenovka mohla klesnúť až na 800–900 dolárov, čím by išlo o najlacnejší MacBook v histórii.

Pôvodný MacBook Air bol predstavený pred vyše desiatimi rokmi a odvtedy sa príliš nezmenil. V roku 2011 prešiel redizajnom, ktorý sa len s internými zmenami predáva dodnes. Posledný refresh Apple predstavil v roku 2015.

macbook 12"

Jeho nástupcovia sa však neuchytili, najmä kvôli vysokej cene. 12“ MacBook a 13” MacBook Pro bez Touch Baru sa u nás dnes predávajú od 1 500 eur za najnižšiu konfiguráciu.

Odhalenia nových produktov sa dočkáme tento utorok o 16:00 nášho času. Pre najnovšie informácie o nich nezabudnite sledovať náš web MacBlog.sk.

UložiťUložiť

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.