DigiTimes: Apple pripravuje lacný MacBook s Retina displejom

Server DigiTimes nadviazal na správu, ktorú zverejnil už minulý týždeň analytik Ming-Chi Kuo a dopĺňa, že lacnejší MacBook z dielne Applu ponúkne Retina displej.

Ten sa momentálne nachádza na MacBookoch Pro, ako aj na 12″ MacBooku, ktorého štartovná cena ja 1 499€ / 39 990,- Kč. DigiTimes s odvolaním na zdroje z dodávateľského reťazca tvrdí, že výsadou nového MacBooku za cenu 999 dolárov bude Retina displej s uhlopriečkou 13,3″ od LG Display. Pôjde teda o totožnú uhlopriečku s dnešným MacBookom Air, avšak jeho rozlíšenie bude prevzaté z Pro: 2560 x 1600 bodov. LG by malo začať dodávať displeje už budúci mesiac, zatiaľ čo MacBook vstúpi do masovej výroby koncom mája/května alebo začiatkom júna/června, teda v čase WWDC.

DigiTimes tiež vraví, že Apple očakáva celoročné predaje produktu vo výške 6 miliónov kusov, analytici ale predpokladajú, že Apple predá 4 milióny kusov. Ďalej sa vraví, že spoločnosť plánuje v druhom štvrťroku uviesť na trh nový lacný iPad a koncom roka, teda v jeho druhej polovici, nové modely iPadu Pro.

komentárov
  1. Tiez si myslim, ze Mac mini uz nechaju dozit, tak ako je. Ked ze ukoncili aj vyrobu monitorov, tak si myslim, ze Apple chce desktopy iba All in One = iMac a iMac pro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?