DigiTimes: Apple pripravuje lacný MacBook s Retina displejom

macbook air hero 1 800x457 - DigiTimes: Apple pripravuje lacný MacBook s Retina displejom

Server DigiTimes nadviazal na správu, ktorú zverejnil už minulý týždeň analytik Ming-Chi Kuo a dopĺňa, že lacnejší MacBook z dielne Applu ponúkne Retina displej.

Ten sa momentálne nachádza na MacBookoch Pro, ako aj na 12″ MacBooku, ktorého štartovná cena ja 1 499€ / 39 990,- Kč. DigiTimes s odvolaním na zdroje z dodávateľského reťazca tvrdí, že výsadou nového MacBooku za cenu 999 dolárov bude Retina displej s uhlopriečkou 13,3″ od LG Display. Pôjde teda o totožnú uhlopriečku s dnešným MacBookom Air, avšak jeho rozlíšenie bude prevzaté z Pro: 2560 x 1600 bodov. LG by malo začať dodávať displeje už budúci mesiac, zatiaľ čo MacBook vstúpi do masovej výroby koncom mája/května alebo začiatkom júna/června, teda v čase WWDC.

DigiTimes tiež vraví, že Apple očakáva celoročné predaje produktu vo výške 6 miliónov kusov, analytici ale predpokladajú, že Apple predá 4 milióny kusov. Ďalej sa vraví, že spoločnosť plánuje v druhom štvrťroku uviesť na trh nový lacný iPad a koncom roka, teda v jeho druhej polovici, nové modely iPadu Pro.

retina macbook 2016 1200x0 600x400 - DigiTimes: Apple pripravuje lacný MacBook s Retina displejom

komentárov
  1. Tiez si myslim, ze Mac mini uz nechaju dozit, tak ako je. Ked ze ukoncili aj vyrobu monitorov, tak si myslim, ze Apple chce desktopy iba All in One = iMac a iMac pro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…