Dorazí Apple Pay do Poľska ešte tento týždeň?

Pár týždňov po tom, čo Apple Pay začal fungovať na Ukrajine, sa objavila správa, že by tento platobný systém mohol začať fungovať už od zajtra v Poľsku.

Tvrdí to poľský blog Cashless.pl, ktorý zároveň spomenul, že ho bude podporovať osem bánk vrátane takých, o ktorých máme poňatia aj na Slovensku. Presnejšie sa bude jednať o banky Alior, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getin, mBank, Nest Bank, Pekao a Raiffeisen Polbank. Neskôr v priebehu roka by mali začať tento platobný systém využívať aj ďalšie tamojšie banky, vrátane tej najväčšej, PKO BP.

Samotný systém Apple Pay vyžaduje iPhone 6 alebo novší, Apple Watch, iPad s Touch ID alebo MacBook Pro s Touch Barom. Pomocou telefónov a hodiniek je možné platiť v obchodoch, kým s iPadmi a MacBookom Pro je to možné pri online nákupoch.

Ako je to s Apple Pay v Česku a na Slovensku?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?