Apple údajne zrušil iPhone SE 2

iphone se 2 koncept onleaks

Apple mal tento rok predstaviť nástupcu obľúbeného iPhonu SE, ktorý by aj tentoraz ponúkol vysoký výkon za prijateľnú cenu v kombinácii s inými technickými novinkami. Forbes ale tvrdí, že iPhone SE 2 neuvidíme.

S odvolaním na výrobcu obalov, firmu Olixar, totiž prehlásil, že Apple zrušil vývoj tohto zariadenia. Zariadenie, ktoré sa dalo nazvať aj ako iPhone X mini, nemalo mať o nič väčšie rozmery, než iPhone SE, ale malo ponúknuť podstatne väčší displej. V podstate totiž mal ponúknuť displej podobného charakteru, aký má dnes iPhone X, teda taký, ktorý zaberá skoro celý predok.

Namiesto toho sa Apple zameria výhradne len na tri modely, ktoré uvedie na trh zrejme v septembri/září 2018. Dokonca medzi nimi nájdeme aj doposiaľ najväčší iPhone v histórii. Možno ho označiť ako iPhone X2 Plus, s rozmermi 157,2 x 77,1 mm. Okrem neho bude na trhu samozrejme dostupný nástupca dnešného, ktorý by sme mohli označiť ako iPhone X2. A trojicu doplní nový, budgetový model so 6.1-palcovým displejom a rozmermi 147,1 x 71,5 mm.

Tento by nemal ponúknuť 3D Touch a existuje preto domnienka, že Apple sa chce pomaly tejto technológie zbaviť, keďže ju do očakávaného najrozšírenejšieho modelu nedá. Nový iPhone X Plus by pre zmenu mohol ponúknuť trojitý fotoaparát, ale nie je to isté, keďže leakeri sa nevedia v počte objektívov na zadnej strane zhodnúť.

Samotný výrobca obalov, Olixar, už v minulosti zverejnil informácie o designoch iPhone X, Galaxy S9, Galaxy Note8, Galaxy Note7 a iPhone 7.

iphone se 2 2018 render
Takto by mal podľa výrobcu vyzerať nový iPhone SE 2.

UložiťUložiť

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť