Behind the Mac: pozrite si sériu inšpiratívnych reklám

Tesne pred víkendom Apple na svoj YouTube kanál zavesil štvoricu reklamných spotov, ktoré sú súčasťou novej kampane zameranej na Mac.

Behind the Mac“ je ďalšou z rady inšpiratívnych reklám, tentoraz zameraných na konkrétnych umelcov a kreatívcov. Prvé tri spoty ukazujú, ako na svoju prácu využívajú Mac fotograf Bruce Hall, speváčka Grimes a programátor Peter Kariuki.

https://www.youtube.com/watch?v=dar_brj8zdw

Bruce Hall je známym fotografom, ktorého diela sa dostali až do stálej kolekcie knižnice Amerického kongresu. Fotoaparát a Mac využíva miesto svojich očí, je totiž takmer slepý. Speváčka Grimes využíva svoj MacBook na všetky aspekty svojho remesla – od skladania a nahrávania hudby, strihu hudobných vlastných videí až po digitálny dizajn obalu albumu. To všetko bez použitia klasického hudobného štúdia.

https://www.youtube.com/watch?v=IPv9jFWhzGE

https://www.youtube.com/watch?v=eRl5wi8JCnA

Do tretice tu máme mladého programátora z Rwandy, ktorý Mac využíva na programovanie svojej aplikácie. Tá ponúka zaujímavý spôsob, ako zvýšiť bezpečnosť častokrát riskantných motocyklových taxikárov.

https://www.youtube.com/watch?v=QAM2lqbPElU

Odkaz na videá nájdete aj na apple.com v sekcii s Macom.

komentáre
 1. “Fotoaparát a Mac využíva miesto svojich očí, je totiž takmer slepý.”
  S prepacenim je potom uplne jedno ako ten notebook vyzera, ci je to jablko alebo windows.  Reklama ukazuje device nie sw.

  atd aj dalsie spoty, idem tam skor o sw ako hardware. Este by smo pochopil ze daju reklamu na vydrz, lahkost, pevnost konstrukcie, chladenie, touchbar ..

 2. Mne sa prave naopak paci ze tam je mac ako daco co ani nevnimas ked robis co ta bavi. Ze ho neriesis, nevyrusuje ta, pritom je stale tam

 3. hmm….a skusil si niekedy pracovať na macu a potom na hocičom s win ? :-D

  daj si tak jeden týždeň a pochopíš o čom to je ;)

  mne pride, že reklamy su celkom super. jadnoduchym sposobom ukazuju čo rozne ludia robia :-)

 4. iphone by som za nič nevymenil ale pracovať v akomkoľvek 3D programe na macbooku je pre mňa vždy strašné utrpenie. hrozný file systém, práca s oknami ako za trest. jednoduché úlohy, čo idú spraviť vo win na jeden klik, musím na macu robiť cez príkazový riadok….windows je v niečom aspoň pre mňa nenahraditelný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť