Behind the Mac: pozrite si sériu inšpiratívnych reklám

Tesne pred víkendom Apple na svoj YouTube kanál zavesil štvoricu reklamných spotov, ktoré sú súčasťou novej kampane zameranej na Mac.

„Behind the Mac“ je ďalšou z rady inšpiratívnych reklám, tentoraz zameraných na konkrétnych umelcov a kreatívcov. Prvé tri spoty ukazujú, ako na svoju prácu využívajú Mac fotograf Bruce Hall, speváčka Grimes a programátor Peter Kariuki.

https://www.youtube.com/watch?v=dar_brj8zdw

Bruce Hall je známym fotografom, ktorého diela sa dostali až do stálej kolekcie knižnice Amerického kongresu. Fotoaparát a Mac využíva miesto svojich očí, je totiž takmer slepý. Speváčka Grimes využíva svoj MacBook na všetky aspekty svojho remesla – od skladania a nahrávania hudby, strihu hudobných vlastných videí až po digitálny dizajn obalu albumu. To všetko bez použitia klasického hudobného štúdia.

https://www.youtube.com/watch?v=IPv9jFWhzGE

https://www.youtube.com/watch?v=eRl5wi8JCnA

Do tretice tu máme mladého programátora z Rwandy, ktorý Mac využíva na programovanie svojej aplikácie. Tá ponúka zaujímavý spôsob, ako zvýšiť bezpečnosť častokrát riskantných motocyklových taxikárov.

https://www.youtube.com/watch?v=QAM2lqbPElU

Odkaz na videá nájdete aj na apple.com v sekcii s Macom.

komentáre
 1. “Fotoaparát a Mac využíva miesto svojich očí, je totiž takmer slepý.”
  S prepacenim je potom uplne jedno ako ten notebook vyzera, ci je to jablko alebo windows. Reklama ukazuje device nie sw.

  atd aj dalsie spoty, idem tam skor o sw ako hardware. Este by smo pochopil ze daju reklamu na vydrz, lahkost, pevnost konstrukcie, chladenie, touchbar ..

  0
  0
 2. Mne sa prave naopak paci ze tam je mac ako daco co ani nevnimas ked robis co ta bavi. Ze ho neriesis, nevyrusuje ta, pritom je stale tam

  0
  0
 3. hmm….a skusil si niekedy pracovať na macu a potom na hocičom s win ? :-D

  daj si tak jeden týždeň a pochopíš o čom to je ;)

  mne pride, že reklamy su celkom super. jadnoduchym sposobom ukazuju čo rozne ludia robia :-)

  0
  0
 4. iphone by som za nič nevymenil ale pracovať v akomkoľvek 3D programe na macbooku je pre mňa vždy strašné utrpenie. hrozný file systém, práca s oknami ako za trest. jednoduché úlohy, čo idú spraviť vo win na jeden klik, musím na macu robiť cez príkazový riadok….windows je v niečom aspoň pre mňa nenahraditelný.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť