DigiTimes: Nový MacBook s ARM procesorom bude vyrábať Pegatron

Zahraničný server DigiTimes zareagoval na minulotýždňové správy o projekte “Star”, ktorý mal kombinovať Mac a iPad do jedného zariadenia.

DigiTimes viacmenej, s odvolaním na svoje vlastné zdroje, zopakoval to, čo zverejnil minulý týždeň portál 9to5mac. Podľa neho Apple v súčasnosti pracuje na hybridnom zariadení, ktoré disponuje ARM procesorom a podporou LTE, ale aj EFI čipom, ktorý používa Mac na načítanie operačného systému. Zariadenie nesie kódové označenie N84, kým jeho interné označenie znie “Star”.

Apple vyvíja záhadné zariadenie “Star”, ktoré kombinuje iPad a Mac

Portál spomenul vývoj tohto zariadenia v súvislosti s klesajúcimi tržbami firmy Pegatron, ktorá vyrába pre Apple viaceré iOS zariadenia a hodinky Apple Watch. Tržby firmy mali údajne klesnúť o 50%, čo by sa podľa predstaviteľov malo napraviť v 3. štvrťroku 2018. Očakávaný nárast tržieb ale nemusí okamžite znamenať predstavenie úplne nového produktu. Pokojne s tým môže súvisieť len výroba ďalšieho iPhonu alebo ďalšej generácie Apple Watch.

Pokiaľ ide o históriu produktu, DigiTimes prvýkrát v januári/lednu informoval o tom, že Apple chystá tento rok nový, lacnejší 13″ MacBook ako náhradu za populárny Air. O dva mesiace neskôr zareagoval analytik Ming-Chi Kuo, ktorý však uviedol, že sa jedná iba o lacnejší MacBook Air. DigiTimes ale teraz dodáva, že by “Star” mohol byť nový 13″ MacBook s ARM procesorom. K veci reagoval aj Mark Gurman. Podľa jeho zdrojov je zas N84 označením nového, lacnejšieho iPhonu X.

UložiťUložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.